فارس نوشت:

دادگاه رسیدگی به اختلاس بیمه ایران در نوبت عصر برگزار شد.قاضی رسیدگی اختلاس از بیمه با بیان اینکه طبق قانون مؤظفیم رأی خود را هفت روز پس از ختم رسیدگی به پرونده اعلام کنیم، گفت:‌ دو نفر از متهمان خود را به دادگاه معرفی نکردند و اگر به دادگاه نیایند حکم آنها غیابی صادر می‌شود.
قاضی کشکولی قاضی رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه در حاشیه رسیدگی به این پرونده گفت:‌ همانطور که می‌دانید این پرونده در دادگاه قبلی رسیدگی شده بود و رأی آن توسط دیوان عدالت باطل شد. بنابراین ما در شعبه 79 دادگاه کیفری رسیدگی به این پرونده را آغاز کردیم.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از متهمان برای حضور در این دادگاه معذوریت پزشکی داشتند، گفت: رسیدگی به این پرونده تقریباً به اتمام رسیده و تنها دو نفر از متهمان باید در دادگاه حاضر شوند تا به اتهام آنها رسیدگی شود اگر این افراد به دادگاه بیایند تا فردا که در دو نوبت رسیدگی به پرونده جریان دارد، دادگاه به اتمام می‌رسد.
قاضی کشکولی با بیان اینکه به احتمال زیاد دادگاه سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته آینده حکم خود را صادر می‌کند، گفت:‌این در شرایطی است که دادگاه فردا به اتمام برسد. بنابراین طبق قانون ما باید هفت روز پس از ختم رسیدگی حکم را صادر کنیم.
قاضی رسیدگی اختلاس از بیمه در مورد عمده جرایم و تخلفات متهمان گفت: باید توجه داشته باشیم که ما به تخلف رسیدگی نمی‌کنیم بلکه رسیدگی ما به جرایم است متأسفانه امروز مشاهده می‌شود که رویه غلطی در بعضی‌ دستگاه‌ها داده شده که نمونه آن را در دادگاه اختلاس بیمه مشاهده کردیم.
وی تأکید کرد: جهل به قانون یکی از مسائلی است که گریبانگیر دستگاه‌های ما شده و مدیران ما اشراف کامل به قوانین ندارند و این سبب می‌شود که مشکلاتی به وجود بیاید.
قاضی کشکولی در پایان ضمن تأکید بر رسیدگی به اتمام 28 نفر از متهمان گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده دو نفر غایب هستند که اگر در دادگاه حاضر نشوند حکم آنها غیابی صادر می‌شود.
در این جلسه متهم 48 ساله که در معاونت عمرانی استانداری تهران مشغول به کار بوده ، براساس کیفرخواست صادر شده متهم به اختلاس به مبالغ 700 میلیون تومان، 200 میلیون تومان، 500 میلیون تومان از تعاونی انبارداران فجر شهر ری بوده است.همچنین در پرونده این فرد تصرف مال غیر مجاز از محل 30 درصد مهاجران افاغنه به مبلغ 59 میلیارد و 138 میلیون ریال و اخذ تعرفه بیش از تعرفه دولتی از محل بهره برداری از معادن به مبلغ 23 میلیارد و 970 میلیون ریال به چشم می‌خورد.
قاضی گفت: اتهامات پولشویی و عضویت در شبکه اختلاس مربوط به شما در دادسرا مفتوح است.

متهم گفت: اتهامات را قبول ندارم. در آن تاریخی که در گزارش دادستان آمده، من اصلا ایران نبودم که پولی بگیرم.
سرانجام دادگاه پایان و به فردا چهارشنبه موکول شد.
47232

 

کد خبر 328087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امید A1 ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
    0 0
    اینها همه بیگناهند مقصر اصلی بیمه دهندگانند