واحدمرکزی خبر نوشت:

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در پی رونق غیرتورمی بخش مسکن است.

قربانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه میزان معاملات مسکن در پائیز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 41 درصد کاهش یافته است افزود: می خواهیم با افزایش تسهیلات مسکن قدرت خرید خانوارها و همچنین رونق این بخش را در حد امکان افزایش دهیم.
وی گفت: البته در افزایش تسهیلات مسکن بر اساس تعادل منابع و مصارف حساب این بخش عمل می کنیم چرا که اگر غیر از این باشد تعادل به هم می خورد.
قربانی افزود: بانک مرکزی در ارائه این خدمت به مردم جدی است و هر سه ماه آثار آن را بر بخش مسکن به صورت دقیق بررسی می کند.
وی در تشریح تسهیلات جدید مسکن گفت: برای زوجینی که 50 میلیون تومان وام می گیرند نیز امکان گرفتن وام جعاله 10 میلیون تومانی وجود دارد و این درباره کسانی که از وام 35 میلیون تومانی که با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم اقدام به دریافت آن می کنند نیز صدق می کند.
مدیر مرکز برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن نیز در ارائه گزارش از این وام ها گفت:‌ این وام ها در قالب سود 15 درصد و با اقساط پرداختی با دو روش ثابت و پلکانی در طول حداکثر 12 سال پرداخت می شود .
رحیمی انارکی اضافه کرد :‌ متقاضیان برای دریافت وام ها می توانند به بازار سرمایه یا سپس شعب بانک مسکن مراجعه کنند و هر امتیاز گواهی معادل 500 هزار تومان است به این معنا که برای دریافت وام 35 میلیون تومانی اخذ 70 امتیاز (گواهی ) نیاز است .
وی نیز بر ضرورت توجه به تعادل مصارف و منابع در پرداخت تسهیلات مسکن به متقاضیان تاکید کرد و گفت:‌ تلاش می کنیم از روش های دیگری وام ها را به قشر های بیشتر گسترش دهیم که این نیازمند منابع و همچنین بررسی های دقیق تر کارشناسی است.

3131

کد خبر 331884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام EU ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  30 1
  بابا يه وام خوب برا اشتغال بذارين. مرديم از بي پولي
 • پرسشگر A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  43 2
  متقاضیان برای دریافت وام ها می توانند به بازار سرمایه و سپس شعب بانک مسکن مراجعه کنند و هر امتیاز گواهی معادل 500 هزار تومان است به این معنا که برای دریافت وام 35 میلیون تومانی اخذ 70 امتیاز (گواهی ) نیاز است / یهنی علاوه بر سود وام باید 3500000 تومان هم برای هرید اوراق پول بدهی که با هزینه ی کارشناسی و تشکیل پرونده میشه 4 میلیون تومان تازه هزینه ی سند رهنی هم هست که از وام کذایی فقط 30 تا میمونه که باید 60 به بانک برگردوند ! طبقه ی ضعیف چه کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  20 0
  بي زحمت يكي به زبان ساده به بنده بگه "به بازار سرمايه مراجعه كنيد" و "امتياز (گواهي)" چيست؟
 • omid A1 ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  61 3
  وام 35 میلیونی 41 میلیون سود داره یعنی 76 میلیون بر میگردونی ضمنا 5 میلیون اوراق میخواد و وام 50 میلیونی 58 میلیون سود ، یعنی 108 میلیون بازپرداخت و 8 میلیون اوراق. حالا شما بگید دزدی یعنی چی ؟ نزول یعنی چی ؟ راستی بانکداری اسلامی چی بود ؟؟؟؟
 • بی نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
  5 8
  خسته نباشيد
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  3 1
  دوستان به نظر شما چطور میشه که یه وام بلا عوض گرفت
  • بی نام A1 ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
   6 0
   به نظر من یه کاسه داشته باشی میتونی