شرق نوشت:

دهم دی‌ماه گذشته و همزمان با روز تعطیلی به مناسبت شهادت امام‌حسن‌مجتبی نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهرود در منطقه شکار ممنوع تپال، سه شکارچی را به همراه لاشه یک قوچ وحشی دستگیر کردند. این خبر پنج روز بعد در وبلاگ اداره محیط‌زیست شهرستان شاهرود با عنوان « شکارچیان قوچ سه‌ساله در دام محیط‌زیست شاهرود» به همراه عکس منتشر شد. در این خبر هیچ اشاره‌ای به هویت فرد یا افرادی که این شکار را انجام داده بودند نشد.
با این حال از روز گذشته؛ این خبر به شکلی دیگر سر از شبکه‌های اجتماعی و برخی وب‌سایت‌های فعال در حوزه محیط‌زیست درآورد. ماجرا از این قرار است که در این خبرها ذکر شده است محمدعلی اینانلو چهره شناخته‌شده تلویزیونی یکی از کسانی بود که در این شکار نقش داشته است. به‌همین دلیل نیز برخی از کاربران انتقادهای بسیار تند و تیزی را متوجه او کردند. در برخی از این خبرها اعلام شده بود که این چهره شناخته‌شده به همراه برادرش و دونفر دیگر این شکار را انجام داده‌اند. حتی وب‌سایت رسمی سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز با انتشار خبری با تیتر «دستگیری بستگان یک چهره‌تلویزیونی در منطقه شکار ممنوع سمنان/ برخورد سازمان با هر تخلفی قاطع خواهد بود» نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. با بالاگرفتن ماجرا خود اینانلو با انتشار پیامی در وب‌سایت موسسه‌اش این ماجرا را تکذیب کرد، کمی بعد رییس اداره محیط‌زیست شاهرود هم وارد عمل شد و حضور او در ماجرای این شکار را غیرواقعی دانست. با این حال هنوز تعدادی از فعالان زیست‌محیطی در شاهرود و تهران ادعا می‌کنند به منابعی دسترسی دارند که نقش محمدعلی اینانلو در این شکار را تایید می‌کند. در ادامه ماجرا خبر از روی سایت سازمان محیط‌زیست برداشته شد و تعدادی از وب‌سایت‌های زیست‌محیطی هم تکذیبیه خبر را منتشر کردند.
اما ماجرای این شکار خبرساز چیست؟ برای پیگیری جزییات بیشتر این موضوع به‌سراغ ولیان مسوول جمعیت «دیده‌بان طبیعت شاهرود» که برای اولین‌بار این خبر به‌نقل از او منتشر شد رفتم. ولیان در این‌باره  گفت: «خود من روز حادثه در محل نبودم، اما کسانی که به آنها اعتماد کامل دارم و هیچ غرضی با کسی ندارند قسم می‌خورند که شخص آقای اینانلو به همراه سه لاشه شکار در آن روز دستگیر شدند، اما او بلافاصله با مسوولان محیط‌زیست شهرستان و استان تماس گرفت و تاکید کرد که من چهره شناخته‌شده محیط‌زیستی هستم و انتشار این خبر به ضرر طبیعت و محیط‌زیست است، در نهایت توجیهات او موثر واقع شد و در خبری که انتشار داده شد به این شکل بود که مسوولیت شکار برعهده آقای شکرالله اینانلو برادر محمدعلی اینانلو گذاشته شود.»ولیان افزود: «برای شخص من مسجل و بارز است که محمدعلی اینانلو در این شکار نقش داشته است، علاوه بر این شما اگر از محلی‌های شاهرود سراغ بگیرید از سابقه طولانی او در شکارهای بی‌رحمانه در این منطقه اطلاعات زیادی خواهند داد، به جرات می‌توانم بگویم او یکی از اصلی‌ترین کسانی بود که نسل آهوی دشت ری‌آباد نزدیک پارک توران را از قدیم برداشته‌اند. هر جمعه برای شکار به این منطقه می‌آمد و همیشه تعداد زیادی آهو شکار می‌کرد.»
مسوول جمعیت «دیده‌بان طبیعت شاهرود» تاکید کرد: «علت پافشاری و اصرار ما برای پیگیری این موضوع به این دلیل است که این ماجرا از سوی کسی رخ می‌دهد که خود را به‌عنوان دوست و حامی طبیعت معرفی می‌کند و این اتفاق بزرگ‌ترین ضربه و آسیب برای محیط‌زیست و طبیعت است.» ولیان همچنین در پاسخ به این سوال که مسوولان محیط‌زیست این خبر را تکذیب می‌کنند، پاسخ شما چیست؟ گفت: «مدیران کنونی محیط‌زیست در شاهرود و استان سمنان بازمانده از دوران دولت قبل هستند، آنها در این هشت‌سال تاراج محیط‌زیست استان ما را دیدند و دم نزدند، طبیعی است که حالا هم با کمی فشار عقب‌نشینی کنند و ماجرا را پیگیری نکنند.»با وجود این اظهارات اما سیدمهدی خاتمی، رییس اداره محیط‌زیست شاهرود نظر دیگری دارد، او در این‌باره می‌گوید: «سه‌نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند که هیچ‌یک از آنها آقای محمدعلی اینانلو نبوده بلکه یکی از افراد دستگیرشده برادر وی شکرالله اینانلو است. همچنین اینکه گفته شده به‌جای یک لاشه سه لاشه بود هم خبر دروغی است و تکذیب می‌شود. این حرف که گفته می‌شود محیط‌زیست می‌خواهد روی ماجرا سرپوش بگذارد اتهام است، اگر ما می‌خواستیم ماجرا را نادیده بگیریم چرا از اساس اسم اینانلو را ذکر کردیم، می‌توانستیم از ابتدا هیچ اشاره‌ای به اسم آنها نکنیم و پرونده را به نام دونفر دیگری که در این ماجرا حضور داشتند ببندیم، اما برای ما اولویت برخورد با متخلفان است، متخلف هم هر کسی باشد فرقی نمی‌کند حتی اگر رییس سازمان محیط‌زیست کشور باشد.»
خاتمی ادامه داد: «ما اگر هدفمان برخورد با متخلفان نبود از ابتدا اشاره‌ای به فامیلی اینانلو نمی‌کردیم، آقای اینانلو اهل شاهرود است و در این شهر همه او را می‌شناسند، سه‌نفر محیط‌بانی که در این پرونده شکارچیان متخلف را دستگیر کرده‌اند هیچ دلیلی ندارد که دروغ بگویند آنها درحقیقت جرات نمی‌کنند چنین خطایی بکنند و شغلشان را به‌خطر بیندازند. من چند روز است دارم به صغیر و کبیر در این مورد جواب پس می‌دهم اما اگر می‌خواستیم می‌توانستیم به اسم کسی دیگر خبر را بنویسیم، اگر می‌خواستیم چشم‌پوشی کنیم هیچ اشاره‌ای به اسم اینانلو نمی‌کردیم. چه شکرالله چه محمدعلی.»او در ادامه افزود: «در روز حادثه نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهرود در جریان گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع تپال محدوده ده‌ملا به حضور یک دستگاه خودرو تویوتا که در حال خروج از منطقه بود مشکوک می‌شوند. محیط‌بانان پس از کمین در مسیر خروج از منطقه، نسبت به توقف و بازرسی از خودرو مذکور اقدام کردند. در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک راس قوچ وحشی سه‌ساله به همراه یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی دوربین‌دار اتریشی و تعدادی فشنگ کشف و ضبط و سرنشینان خودرو که سه‌نفر بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.»
بر اساس گفته‌های رییس اداره محیط‌زیست شاهرود، یکی از سرنشینان این خودرو، شکرالله اینانلو بوده است و اسلحه گلوله‌زنی کشف‌شده نیز متعلق به وی است، خاتمی در ادامه گفت: «البته این شخص در دادگاه گفته است که سرایدار منزل، بدون اطلاع وی اسلحه را برداشته و اقدام به شکار غیرمجاز کرده، زمانی‌که او متوجه این موضوع شده برای بازگرداندن سرایدار و اسلحه راهی منطقه شد که در مسیر بازگشت توسط محیط‌بانان دستگیر شد و سرایدار وی نیز این موضوع را پذیرفته است. با این همه این پرونده هم‌اکنون توسط مقامات قضایی تحت بررسی است و به‌زودی رای بدوی در این زمینه توسط دادگاه صادر خواهد شد.»
بر اساس گفته‌های رییس محیط‌زیست شاهرود برای چنین تخلفی دست‌کم یک‌میلیون‌و800هزارتومان به‌دلیل خسارت به محیط‌زیست و همین‌طور بسته به تشخیص قاضی پرونده از صدهزار تا یک‌ونیم‌میلیون‌تومان جریمه به‌دلیل شکار در منطقه شکار ممنوع حکم صادر خواهد شد.

خاتمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره سابقه‌داربودن یا نبودن متهم دستگیرشده گفت: «این فرد فاقد هر گونه سابقه در زمینه شکار غیرمجاز در شاهرود است.» در این میان؛ اما طرف اصلی ماجرای این شکار پرحاشیه یعنی محمدعلی اینانلو چه می‌گوید؟ برای پیگیری موضوع به سراغ وی رفتم. محمدعلی اینانلو در این‌باره  می‌گوید: «یک NGO در شاهرود ابتدا این خبر را منتشر کرد، وقتی خبر را شنیدم خیلی متعجب شدم از ماجرا، من فکر می‌کنم آنها برای این کار تحریک شده‌اند، اما لازم است بگویم که دقیقا در همان روزی که در این خبر ادعا شده من شکار کرده‌ام در تهران به‌دلیل آنفلوآنزای شدید بستری و تحت‌نظر پزشک بودم و مدارکش وجود دارد.»او در ادامه تاکید کرد: «من این موضوع را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کنم، به وکیلم هم سپرده‌ام که ماجرا را از طریق دادستان شاهرود پیگیری کند. من از شکار لذت نمی‌برم و سال‌هاست تفنگم را واگذار کرده‌ام.»
اینانلو در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است راویان خبر چهره شما را با برادرتان که در این موضوع نقش داشته است اشتباه گرفته باشند نیز اینگونه توضیح داد: «من و برادرم اصلا شباهتی با هم نداریم نه به‌لحاظ چهره و نه به‌لحاظ قد و هیکل، من سیبیل دارم و برادرم بدون سیبیل است، قد من 190سانتی‌متر است برادرم بیشتر از دومتر قد دارد.»
اینانلو همچنین می‌افزاید: « البته این را هم بگویم که من شخصا با شکار مخالف نیستم اما خودم شکار نمی‌روم، الان 15 سال است که شکار نرفته‌ام، ترجیحم این است که شکار را تصویری ببینم یعنی به‌جای شلیک گلوله به سمت جانوران، آنها را به تصویر بکشم. لذت این کار هم خیلی بیشتر از لذت شکار است، الان که لذت به تصویرکشیدن جانوران را با لذت شکار مقایسه می‌کنم می‌بینم که لذت شکار یک لذت احمقانه بود، اما تصویربرداری یک لذت عالی و ناب است که حتی در خانه هم با دیدن تصاویر لذتش تداوم دارد.»

301301

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 332203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 63
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  حالا چه فرقی میکنه کی قوچ را کشته؟؟ قوچ هم مثل هزاران هزار حیوانی که هر روز میمیرند. امروز 22 دیماه هست و هنوز خبری از واریز یارانه ها نیست چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   86 7
   برو بابا تو هم...
  • رضا A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   14 84
   با بی نام اول موافقم.اونقده مشکلات داریم که دیگه به پلنگ و قوچ نمیرسه.راستی امشب یارانه ها رو واریز میکنن خدا رو شکر.یارانه رو عشق است
  • بی نام IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   27 6
   خداروشکر که یارانه میدن وگرنه لابد از گشنگی میمردین
 • بی نام A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  49 3
  من هم كه نميخواستم برم مدرسه يه گواهي از دكتر ميگرفتم 2-3 روز تو خونه ميخوابيدم.اين هم مدركش
 • بی نام IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  46 1
  عجب بساطي شده ها !!! از سياسيون و فعالاي اقتصادي شروع شد ، رسيد به مداح و محيط زيستي ها و ... خدا آخرشو به خير كنه !!
 • محمد A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  314 4
  اگر محیط زیست به معنای واقعی کلمه برای مدعیان آن اهمیت دارد باید به فکر تغییر و تشدید مجازات عاملین تخریب باشن.به نظر شما یک ونیم میلیون جریمه(حداکثر جریمه)برای شکارچی که حداقل ده میلیون هزینه خرید تفنگ می ده عامل بازدارنده حساب میشه؟؟؟؟؟؟
  • teacher A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   115 6
   این قسمت حرف رئیس همون اداره خیلی جالب و البته نشان دهنده خیلی از اتفاقهای هست که می افتد و نمی افتد لطفا همه به دقت بخوانند و تاسف بخورند..... "اما اگر می‌خواستیم می‌توانستیم به اسم کسی دیگر خبر را بنویسیم، اگر می‌خواستیم چشم‌پوشی کنیم هیچ اشاره‌ای به اسم اینانلو نمی‌کردیم"
  • amin IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   96 9
   جل الخالق!مدارک آنفولانزا؟من موندم مدارک آنفولانزای ایشون چیه؟اگه منظورش گواهی پزشکه که بیشتر دکترها گواهی میدن اینکه سند نمیشه
  • ایرانی IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   17 1
   آقای اینانلو که قبلا گفته بودند دیگر شکار نمی کنند. پس چی شد؟ من پیشداوری نمی کنم ولی لطفا آقای اینانلو خودشان توضییح بدهند و حقیقت را بگویند.
 • حمید IR ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  البته درباره تحرکات آقای اینانلود در منطقه توران و دیگر نواحی حفاظت شده شاهرود سالهاست حرفهایی هست و این که به دلیل چهره بودن او معمولا کسی درباره کارهای او کنجکاوی نمی کند. مثلا شاید اگر من و دوستانم وارد یکی از این مناطق حفاظت شده بشیم هنگام خروج به احتمال زیاد خودروی ما از مآموران محیط زیست بازرسی می شود اما در مورد امثال آاقای اینانلو به همان دلیلی که گفتم چنین نیست و ...
  • محمد A1 ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   32 75
   من قصد دفاع از ایشون یا امثالهم را ندارم اما در جایی که شک و تردید وجود داره نباید تهمت زد و باید به گزارش مامورین قانونی اعتماد کرد
 • متین A1 ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  52 3
  باید کاملا پیگیری بشه تا اگه موردی هست مردم بتوانند برخی را بهتر بشناسند.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  92 2
  این اولین باری نیست که برای ایشون این مساله به وجود امده قبلا هم چند اتهام در رابطه با شکارهای غیر قانونی داشتن ایشون همیشه از شکار با بهانه های مجوز دادن و کنترل شده حمایت کرده در حالی اقای کهرم گفته حداقل باید 5 سال مجوزی برای شکار صادر نشود . شکار شکار است قانونی و غیر قانونی نداره اقای درویش لطفا مساله را شما پیگیری کنید و به اطلاع مردم برسانید
 • بی نام A1 ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  74 4
  بهتره سابقه شكار آقاي اينانلو رو از شكارچيان و شاهرودي ها بپرسيد. همه ميدونن چه خبره براي محيط زيست واقعا متاسفم كه قوانين حمايتي از آن اينقدر آبكي هست.
 • بی نام EU ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  246 3
  مستخدم خانه تفنگ صاحب خانه رو برداشته و برای شکار رفته بعد صاحبخانه رفته که اون رو برگردونه دستگیر شده!!!!!!!!!!خدائیش داستان از این احمقانه تر اگه کسی شنیده توروخدا بنویسه تا یکم بخندیم!!!مستخدم بیچاره هم مجبور شده تو دادگاه همه چیز رو گردن بگیره!!!
  • یاشار A1 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
   36 1
   مستخدم بدون ماشین که نمیتونسته بره شکار. صاحبخانه هم حتما با ماشین رفته دنبالش پس یعنی 2 تا ماشین داشتن پس چطوری موقع برگشتن با 1 ماشین برگشتن؟!!! یعنی یکی از ماشینهارو گذاشتن دشت تا حیوانها باهاش برن دور دور .حداقل وقتی میخوان یه دروغی بگن یکم راجع بهش فکر کنن
  • بی نام A1 ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
   12 1
   بله. احمقانه است
 • سمانه A1 ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  75 3
  اون همه پلنگ کشته شدن هیچ اتفاقی نیافتاد قوچ که جای خود داره مهم نیست کی مقصره مهم اینه که چه برخوردی میشه
 • adibravoo A1 ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  93 6
  اینکه من آدم معرفیم شد دفاع واقعا" من بیشتر برای مسئول های محیط زیست متاسفم تا این مجری گرام. من بعنوان یک ایرانی خاستار اشد مجازات برای اینگونه افرادی هستم که مصداق بارز ریاکاریند. ما هر چی می کشیم از سادگی خودمونه: بابا تا کی باید گفت انسان باید با عملکردش مورد قضاوت قرار بگیره نه اینکه فلانی مجریه ، فلانی مداحه،...
 • كارمند محيط زيست سمنان IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  10 43
  با شناختي كه از رييس اداره شاهرود داريم اگر شخص مهم تري از اين فرد هم بود برخورد قاطعي با آن انجام مي داد بي دليل و ندانسته ديگران را متهم نكنيد !
 • بی نام IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  11 34
  من خودم هم سالها قبل از اقای اینانلو شنیدم که گفت شکار را سالهاست که رها کرده است.
 • کتابی IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  45 2
  الان مدافعان واقعی محیط زیست یک هزارم فرصتی که تلویزیون در اختیار ایشون می گذارند در اختیارشون نیست. افرادی که این کار را هم اگر انجام میدن به عنوان یک شغل وکسب لوکس بهش نگاه می کنندشخصیتی مانند دکتر بسکی و دکتر کهرم را باید مدافع محیط زیست دانست که از عمق وجودشان نگران محیط زیست هستند .گر چه به نظر من در این موضوع هم تا روشن شدن کل ماجرا نباید قضاوت کنیم . .
 • ایلام IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  28 3
  محیط زیست ما متاسفانه مورد بی مهری بوده و آنچه مهرز است شخص اینانلو در این قضیه مقصر بوده و اما دارای قدرت اعمال نظر می باشند.
 • بی نام NZ ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  43 3
  این آقا خودش درباره محیط زیست برنامه میسازه حالا خودش این کار قبیح رو انجام داده
 • عادل IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  61 4
  بنده یک بار برای عکاسی رفته بودم که آقای اینانلو رو حین رفتن به شکار دیدم. درست یک هفته قبلش در برنامه ای در دفتر مجله طبیعت دیده بودمشون. اون موقع دانشجو بودم . به دوستان گفتم ، بهم خندیدن. باورشون نشد. اما حالا... .
 • بی نام A1 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  40 1
  خوبه كه پيگيري بشه و عاملان آن معرفي بشن اين آقا ميگه مدارك پزشكي داره مگه تهيه كردن مدارك پزشكي امروزه كار سختيه؟
 • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  49 2
  حالا میگیم خودش نبوده و آمریکای جنایتکار میخواسته این مجری مشهور و مردمی!!! را خراب کنه، اما خدایی کسی که ادعای حمایت و طرفداری از محیط زیست داره، آیا سعی نمیکنه اول خانوادشو راهنمایی و ارشاد کنه ، بعد برا مردم نوحه سرایی کنه!!!
 • بی نام IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  34 1
  اقای اینانلو مگه گواهی پزشکی گرفتن بابت بیماری کاری سختیه .خودم هر وقت حال اداره رفتن ندارم گواهی پزشکی میگیرم که انفولانزا گرفتم
 • بی نام A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  45 4
  اينكه رييس ادره محيط زيست شاهرود گفته است " اگر می‌خواستیم می‌توانستیم به اسم کسی دیگر خبر را بنویسیم، اگر می‌خواستیم چشم‌پوشی کنیم هیچ اشاره‌ای به اسم اینانلو نمی‌کردیم." جاي شك وشبه دارد يعني اينكه بارها شكار صورت گرفته ولي گزارش نشده است بااين حساب فاتحه نسل حيوانات منطقه تحت مديريت ايشان خوانده است!!!
 • صادق A1 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  8 55
  من سره زندگی شرط میبندم امکان نداره اقای اینانلو همچین کاری کرده باشه،چون یکی از دوستداران سرسخت محیط زیست هستش!
 • mehdi IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  43 1
  منم بچه ام هر روز مدرسه نمی ره از این مدرکها می گیره.
 • نریمان IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  30 1
  میخوام بدونم کی با تویوتا رفته کی پیاده؟!!!!
 • بی نام IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  27 6
  اجرای قانون فقط برای ضعفا...باید از روزی ترسید که همین ضعفا بخواهند قانون را اجرا کنند...
 • بی نام A1 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  18 2
  اینانلو قبلا از شکار حمایت کرده بود فکر کنم...
 • بی نام US ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  9 0
  این آقا که هر روز تو صدا و سیما سنگ طبیعت و به سینه میزنه
 • ندا A1 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  5 22
  قوچ چیه اصلا؟؟ یارانه رو بچسب
  • مهدخت A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
   8 0
   جووون
 • ebi US ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  15 2
  مسئولین علاوه بر مسئله شکار باید یه فکری برای منابع ابی کنند .تمامی رودخانه ها در حال خشک شدن هستند.
 • بی نام IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  9 1
  عمدتا این افراد اهل طبیعت و شکار با هم اند.
 • بی نام IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  18 0
  اگر پاسخ نمیداد بهتر بود-اینکه خودش از خودش با عنوان بیماربودن دفاع میکند بیانگر اینه که خبری هست-وگرنه گواهی پزشک درست کردن با 10 تومن قابل حل کردن است-در هر تاریخ که بخواهی-اگه میگین نه بیایین خودم برایتان انواع گواهی تهیه کنم. همه هم قانونی.
 • بی نام A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  6 1
  یه بار شد تو این مملکت کسی اشتباه بکنه و صادقانه بعدش بجای توجیه کردن عذر خواهی کنه .یه بار مداح یه بار ایشون یه بار ..........
 • جواد A1 ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  19 2
  به نظر من اون کسی که میگه من شکارچیم وشکار میکنه تکلیفش مشخصه ولی اون کسی که میگه شکار نکنین و خودش شکار می کنه باید مجازاتش 10برابر باشه
 • دوستار محیط زیست A1 ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  11 0
  اصلا بر فرض محال در نظر بگیریم سرایدار اسلحه رو برداشته مگه مسئولیت حمل سلاح به عهده مالک سلاح نیست پس اینکه عذر بدتر از گناهه
 • صادق A1 ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  9 0
  من خودم بارها در تلویزیون از این فرد در مورد شکارهایش شنیده ام به نظر من باید با این فرد سخت برخورد شود تا حساب کار دست بقیه بیاید
 • بی نام IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
  3 12
  بابا مریض بوده بنده خدا ، "" مدارکش هم موجوده ""
 • کیوان RO ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  11 0
  ببین ما به حرف چه کسایی گوش می کردیم واقعا متاسفم
 • محیط بان شاهرودی 1 A1 ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  10 1
  اگر بی طرف هستید منتشر کنید:این پاسخ در پی گمانه زنی های متعدد در این سایت و دیگر سایتها می آید :اولا تعداد محیط بانان کاشف جرم 3 نفر بوده که منبع موثق آقای جواد حیدریان خبر نگار نمی دونم کجا همه جا به اشتباه گفته 2 نفر. دوما اصلا می دانید کار محیط بان کجا انجام می شود نکند فکر کرده اید که وسط شهر شکارچی میگیرند و همه شاهدند نه برادر من در بیابان و آنجا هم کس دیگری جز محیط بان و شکارچی نیست . سوما منبع موثق با هیچ یک از ما صحبتی نکرده و ما هم با کسی حرفی نزده ایم پس منبع خبر مخدوش است .چهارما خبر در سایت سازمان هست فقط چون خبرها زیاد است به آرشیو می رود
 • محیط بان شاهرودی 2 A1 ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  11 1
  ادامه:پنجما روزهای پس از دستگیری متخلفین تعطیل بوده وبلاگ محیط زیست شاهرود سایت خبر گذاری و مثل برخی هم بنگاه خبر پراکنی نیست که شب و نصف شب و ایام تعطیل خبر منتشر کند که حالا پس از چند روز خبر کار شده بگویید حتما فلان بهمان. ششما هیچ یک از خبرهای دستگیری اجازه نام بردن از متخلفین در وبلاگ داده نمی شود و هفتم اگر بر فرض محال قرار بود به الف کمک کنیم اصلا نمی گرفتیم و به نام برادرش هم پرونده نمی کردیم .انصاف داشته باشید عملکرد ما به دلیل انگیزه بالا و همراهی و حمایت مدیر کل و ریاست شاهرود همین ده ماهه سال جاری 50 درصد بیشتر از کل سال 91 است تعداد پرونده های تخلف شکار و صید سال گذشته 31 مورد بوده اما ده ماهه 92 بیش از 45 مورد است .
 • محیط بان شاهرودی 3 A1 ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  11 1
  ادامه:راستی وقتی خبرهای زیادی که از دستگیری متخلفین توسط وبلاگ ما منتشر می شد شما کجا بودید که با یک خداقوت کامنتی خستگی از تن ما بدر کنید که اکنون ما را و مجموعه اداره را تخریب می کنید یادمان باشد که روز جزایی هم هست...
 • محسن A1 ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
  9 0
  خوب حالا محیط زیست شاهرود عکس شکارو منتشر کرده و گرنه اینانلو طلب کار هم می شد
 • ناشناس A1 ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
  18 0
  حالا یا اینانلو بوده ویا نبوده فعلا که ولش کردن رفت
 • ناصح A1 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
  2 9
  استاد اینانلو یه طبیعت گرده.شکار هم یه بخشی از طبیعت گردیه.خودش هیچوقت انکار نکرده که شکارچی بوده.یه وقتایی سردبیر مجله شکار و طبیعت بوده. شکار فقط بی رویه اش بده. قوانین ما ضعف داره.مدیران هم ضعف دارن .باید تا چند سال مجوز حمل سلاح و شکار لغو بشه و جرائم بسیار سنگین. به هر حال استاد اینانلو شخصیت جذابیه.
 • اکبر IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
  1 9
  جناب "بی نام" شما کی هستید که شدید آتش بیار معرکه؟!!! از تمامی عزیزانی که اینجا دارن کامنت میزارن خواهشمندم نگاهی به کامنت ها بندازن...تعداد زیادی از کامنت ها متعلق به این جناب "بی نام" هست! معلومه که ایشون دشمن دیرینه محمد علی اینانلو هست...اگه مردی برو روبروی خودش آتش خودت رو خالی کن...واقعاً مایه قباحته! از پشت خنجر میزنی؟ از آب گل آلود میخای ماهی بگیری؟! مردی و شرافت به این نیست که مغرضانه قضاوت کنی و چشمات رو ببندی و دهانت رو باز کنی هر چی از دهنت در میاد بگی!
 • رضا A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
  1 6
  من خودم شکارچی هستم برای رفتن بشکار قوچ حتما باید دونفر باشند یک راننده یک تیر انداز
 • مسلم A1 ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
  10 0
  اینجای ماجرا فاجعست.شکار قوچ 3 ساله فقط 1میلیون و 800 هزار تومان جریمشه؟
 • بی نام A1 ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
  2 6
  باید حق شکار را برای شکارچیان مجاز محترم شمرد. از آنها مبالغ بالایی برای جواز شکار گرفت. مثلا در قیمتهای امروزی من مطمئن هستم که شکارچیان واقعی حاضرند تا ده میلیون هم برای رفتن به شکار مجاز هزینه کنند. این پولها صرفا برای هزیته نگهداری و حفاظت زیستگاهها صرف شوند، چاههای آب در زیستگاههای خشک حفر شوند، علوفه زمستانی حیوانات وحشی تامین شوند، محل هایی برای تکثیر و رهاسازی پستانداران وحشی ایجاد شوند که با روشهای علمی و بدون آسیب های جانبی تکثیر و رهاسازی را انجام دهند و دهها طرح عملی دیگر که بسرعت و در کمتر از ده سال جمعیت پستانداران وحشی و در کنار آن سایر عناصر طبیعی را احیا می کنند. وگرنه ممنوعیت مطلق شکار تنها ذور نگه داشتن شکارچیات واقعی و بازگذاشتن دست قصابهای طبیعت است.
 • بی نام A1 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  0 2
  من هم موافقم
 • يوسف IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
  4 0
  آخرش کاسه کوزه ها سر محيط بان خراب ميشه
 • هادي EU ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  4 6
  عجب ملت خاله زنكي هستيم ما ، هر روز يه بساطي داريما! گيريم كه ايشون بوده، اين موضوع ربطي به فعاليت هاي تبليغي ايشون براي محيط زيست نداره. حرف حساب رو بايد فارغ از اينكه از زبان چه كسي بيرون مياد ، شنيد و تامل كرد و به كار بست. من برنامه هاش رو دوست دارم و مفيد ميدونم.
 • hamid A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
  6 2
  اقای اینانلو اول یه سیخ به خودت بزن بعد یه جوال دوز به مردم برو اول خودت را و خانوادت را اصلاح اصلاح کن
 • یه ایرانی A1 ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
  0 3
  با سلام . درست یا غلط بوذن هرسیستم مدیریتی راازنتیجه ان درطولانی مدت باید قضاوت کرد .وضعیت وتعداد کبک وتیهووکل وبزوقوچ ومیش و....رادرحیات وحش دهه 50 ووضعیت کنونی بررسی کنید بعدببینید این بازدارندگی وشکارممنوع چه نتیجه ای داشته است . بایدفرهنگ شکارومحیط زیست نهادینه دشود مانند اروپا .درفرانسه شکارگاههای خصوصی مجوز قرقاول وگوزن وگرازو... درفصول وماههای خاصی صادرمیکنندوهیچ مشکلی هم با شکارچی ندارند درایران فرصتهاومکانهای بسیار عالی برای احداث شکارگاههای خصوصی وقانونمند وجوددارد که کسانی که بافرهنگ شکار اشناهستند وعلاقمندبه محیط زیست باپرداخت حق عضویت درفصل شکارازاین شکارگاهها استفاده کنند ونه بصورت قاچاقی کنونی
 • هادی IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
  2 0
  دیگه بنده خدا فوت کرد . خدا بیامرزتش