مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز پنج شنبه 26 دی 1392

فرمانده انتظامی فسا استان فارس از دستگیری برادر قاتلی خبر داد که خواهر خود را در این شهرستان به قتل رسانده بود.
به گزارش فارس، مصطفی محمدی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع قتل در منزل مسکونی یک شهروند، بلافاصله ماموران کلانتری زاهدشهر این شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.
در این هنگام ماموران با جسد خانمی که در منزل پدری خود با اسلحه سوزنی به قتل رسیده بود مواجه شدند.
در بررسی‌های اولیه مشخص شد این خانم که از ازدواج اول خود دارای همسر و دو فرزند بوده، حدود چهار سال پیش به همراه فردی از منزل خود متواری و پس از دستگیری در این اواخر به جرمی مرتبط با مواد مخدر در شهرستان ارسنجان، به دلیل نداشتن سرپناه با داشتن یک نوزاد، به منزل پدری خود بازگشته است.
در تحقیقات انجام شده توسط ماموران مشخص شد که پس از اطلاع خانواده مقتول از حضورش در منزل پدری، وی به وسیله برادرش با اسلحه سوزنی از ناحیه سر و صورت مورد اصابت شدید گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده است.
در بررسی‌ها و بازجویی‌های تکمیلی مشخص شد قاتل پس از ارتکاب به قتل از صحنه متواری و در منزل یکی از بستگان خود مخفی شده است.
ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، قاتل را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی، به مقامات قضایی تحویل دادند.

 

انفجار مرگبار پارکینگ خانه‌ای در مشهد
ایوب خجسته، افسر نگهبان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از وقوع انفجار مرگبار یک منزل مسکونی در این شهر خبر داد و به ایسنا گفت: در پی تماس شهروندان با سامانه 125 در ساعت 7:04 صبح امروز پنج شنبه مبنی بر وقوع آتش سوزی و انفجار در پارکینگ یک منزل مسکونی در بلوار معلم مشهد، ستاد فرماندهی آتش نشانی مشهد نجاتگران و آتش‌نشانان ایستگاه‌های 33 و 5 را به محل حادثه اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: بررسی‌های اولیه در محل حاکی از آن بود که به علت نامعلومی در پارکینگ یک منزل مسکونی دو طبقه که از آن به عنوان انباری استفاده می‌شد آتش‌سوزی رخ داده و وجود مقادیر زیادی مواد قابل اشتعال از جمله لوازم پلی‌استر و رنگ منجر به انفجار در این محل شده است.
خجسته با بیان اینکه پدر خانواده در زمان وقوع حادثه در پارکینگ بود، گفت: متاسفانه این فرد به علت شدت آتش سوزی و انفجار جان خود را از دست داد و فرزند وی نیز که پیش از اطلاع به نیروهای امدادی قصد کمک به پدرش را داشت به علت انفجار ناگهانی به شدت مصدوم و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
آتش نشانان و نجاتگران سازمان به محض رسیدن به محل حادثه پس از قطع جریان برق و گاز منزل با اقدامات عملیاتی اقدام به اطفاء حریق کرده و پس از مدتی ضمن اطفاء کامل حریق از گسترش میزان خسارت و همچنین سرایت به اماکن مسکونی مجاور جلوگیری کردند.
جسد پدر خانواده نیز پس از بررسی های اولیه به دستور بازپرس ویژه قتل در اختیار عوامل انتظامی و قضایی قرار گرفت.
علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.

 

جزئیات سرقت های مسلحانه سارقان ایستگاه متروی طرشت/ یکی از قربانیان در یک قدمی مرگ
سارقان مسلح ایستگاه متروی طرشت در بازجویی کارآگاهان پلیس آگاهی راز سرقت های مسلحانه خود در اطراف کرج را فاش کردند. یکی از قربانیان دزدان خشن در حال حاضر در کما به سر می برد.
به گزارش مهر، ساعت 4 و 30 دقیقه ششم آذر امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در ایستگاه مترو طرشت به همراه تخریب اموال داخل ایستگاه به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد.
با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد، ساعت دو بامداد دو نفر سارق مسلح وارد ایستگاه مترو شده و پس از بستن دست و پای پرسنل حاضر در ایستگاه اقدام به سرقت مبلغی نزدیک به یک میلیون تومان وجه نقد همراه این افراد کرده و در ادامه نیز قصد سرقت وجوه نقد داخل دستگاه عابر بانک داخل ایستگاه را داشته اند که موفق به این کار نشده و ساعت چهار بامداد از ایستگاه خارج و متواری شده اند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی و دستگیری سارقین در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
پرسنل ایستگاه مترو در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که دو نفر سارق مسلح با تهدید به تیراندازی و کشتن، ابتدا دست و پای همگی آنها را در داخل اتاق کنترل بسته و پس از سرقت عابر بانک ها و وجوه نقد همراه آنها اقدام به تخریب دستگاه عابر بانک کرده و از محل خارج شده اند.
یکی از پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت دو بامداد به همراه همکارانم در ایستگاه مترو حضور داشتیم که ناگهان همکارم آقای ... از طریق دوربین های مداربسته متوجه حضور شخصی غریب در سالن فروش بلیط شد!! در همین لحظه، یک نفر با اسلحه کمری وارد اتاق کنترل شد و با تهدید به تیراندازی ما را مجبور به دراز کشیدن بر روی زمین کرد و دست و پای همگی ما را بست. در همین هنگام، یکی دیگر از همکارانم که متوجه موضوع نشده بود وارد اتاق کنترل شد که بلافاصله او را نیز گرفته و دست و پای او را از پشت سر بستند. سپس هر دو نفر شروع به تخریب اموال و شیشه های اتاق های ایستگاه ، دستگاه عابر بانک و ... کردند و پس از سرقت وجوه نقد و کارت های عابر بانک ، ما را در داخل اتاق محبوس و از مترو خارج شدند.
در ادامه تحقیقات، پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات مشابه عنوان داشتند که در زمان حضور سارقین در ایستگاه و در حالیکه هر دو سارق اقدام به پوشاندن صورت های خود کرده بودند ، پوشش صورت یکی از سارقین بر روی زمین افتاده و آنها موفق به دیدن صورت وی شده اند . بلافاصله با توجه به اظهارات پرسنل ایستگاه مترو، چهره نگاری تصویر یکی از سارقین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با بهره گیری از اطلاعات آنها تصویر اولیه از چهره یکی از سارقین در اختیار کارآگاهان قرار گرفت . با به دست آمدن تصویر چهره یکی از سارقین و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار، غلامحسین 29 ساله مورد شناسایی قرار گرفت که پیش از این نیز چندین بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده بود.
با شناسایی هویت غلامحسین و شناسایی تصویر وی از سوی پرسنل ایستگاه مترو، مخفیگاهش در شهرستان کرج - مشکین دشت مورد شناسایی قرار گرفت. بلافاصله هماهنگی های لازم قضایی انجام و کارآگاهان اداره یکم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان کرج اعزام و مخفیگاه غلامحسین تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت.
همزمان با شناسایی غلامحسین و با انجام اقدامات پلیسی، دیگر متهم پرونده به نام کامران 20 ساله در شهر کرج- چهارراه مصباح شناسایی شد و ساعت 9 صبح 24 دی ماه زمانیکه قصد داشت تا با پراید سبزرنگ از مخفیگاهش خارج شود، دستگیر و در همان تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو اعتراف کرد.
با دستگیری کامران، دستگیری همزمان غلامحسین نیز در دستور کار قرار گرفت و او نیز قبل از هرگونه اطلاع از دستگیری همدستش، ساعت 10 صبح 24 دی ماه در اتوبان کرج شناسایی و در حالیکه قصد داشت تا با متواری شدن به بیابان های اطراف بزرگراه از دست کارآگاهان متواری شود، دستگیر و به همراه کامران به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شدند.
غلامحسین و کامران پس از انتقال به اداره یکم و در تحقیقات، علاوه بر اعتراف به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو به چندین فقره سرقت مسلحانه دیگر نیز اعتراف کردند.
غلامحسین در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: با همدستی کامران اقدام به چهار فقره سرقت کردیم که سه فقره از آنها به صورت مسلحانه بود. اولین سرقت حدودا 6 ماه پیش و در حوالی مارلیک کرج انجام شد که پژو را سرقت کردیم. دومین سرقت را نیز در چهارراه ملارد انجام دادیم که تحت عنوان مأمور به یک آقا و خانم جوان گیر دادیم و با تهدید اسلحه اقدام به زورگیری گوشی های تلفن همراه آنها کردیم.
غلامحسین در خصوص سرقت مسلحانه منجر به جرح در منطقه هشتگرد نیز به کارآگاهان گفت: در سومین سرقت من و کامران با ماشین به کمال شهر کرج رفته و تحت پوشش نشان دادن یک زمین ، به یک بنگاه املاک مراجعه و بنگاهدار را سوار ماشین کردیم . در حوالی هشتگرد، با اسلحه بنگاهدار را تهدید می کردم که چند تیر شلیک شد و به صورت وی خورد. ما نیز پس از سرقت مبلغ 450 هزار تومان وجه نقد و عابر بانک های بنگاه دار، وی را در بیابان از ماشین بیرون انداخته و به در بنگاه املاک مراجعه کردیم. قصد داشتیم تا ماشین بنگاهدار را سرقت کنیم اما به علت داشتن سوئیچ مخفی موفق به سرقت آن نشده و به همین علت پس از سرقت وسایل داخل بنگاه از محل فرار کردیم.
غلامحسین در خصوص سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو نیز به کارآگاهان گفت: از چند وقت پیش نقشه سرقت آنجا را کشیده بودیم و قصد سرقت وجوه عابر بانک داخل ایستگاه را داشتیم اما با وجوه تخریب دستگاه عابر بانک موفق به سرقت وجوه نقد داخل دستگاه نشده و تنها توانستیم نزدیک به یک میلیون تومان وجه نقد را از حساب های عابر بانک پرسنل ایستگاه خارج و سرقت کنیم.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی قربانی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر ( سرقت مسلحانه از بنگاهدار) عنوان داشت: با اعترافات به دست آمده از متهمان، قربانی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر شناسایی و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این شخص مورد اصابت شلیک سه گلوله متهمین قرار گرفته و در حال حاضر نیز در حالت کما و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی به سر می برد.
سرهنگ آریا حاجی زاده، در پایان این خبر با اشاره به کشف دو قبضه اسلحه کمری به همراه دهها فشنگ از مخفیگاه متهمان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب انواع سرقت های مسلحانه و احتمال انجام سرقت های مشابه ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

 

چشم و هم چشمی آرایشگر را سارق کرد
رئیس پلیس آگاهی استان یزد از دستگیری زنی خبر داد که با راه‌اندازی آرایشگاه زنانه، از مشتریانش سرقت می‌کرد.
سرهنگ خالقی به ایسنا گفت: در پی افزایش شکایت زنان مبنی بر سرقت طلا و زیورآلاتشان در آرایشگاه زنانه‌ای، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ماموران با انجام تحقیقات گسترده توانستند، ردپای یکی از سارقان سابقه‌دار را در این پرونده پیدا کنند، گفت: این سارق 29 ساله در بازجویی‌های اولیه با اینکه منکر هر گونه ارتکاب سرقت شد، اما ماموران پس از انجام اقدامات فنی و پلیسی دریافتند که این سارق با شیوه‌ای خاص به طوری که مشتریانشان متوجه نمی‌شوند، سرقت می‌کند.
رئیس پلیس آگاهی استان یزد با بیان اینکه ماموران در بازرسی از آرایشگاه و محل سکونت متهمه، دو عدد گردنبند، چهار حلقه انگشتر، دو جفت گوشواره که توسط همسر متهمه به طرز ماهرانه‌ای در پاندول استوانه‌ای ساعت دیواری منزلشان جاسازی شده بود را کشف و ضبط کردند، گفت: این زن در اعترافات خود عنوان کرد که برای تامین مخارج هزینه زندگی‌اش و برای تجمل‌گرایی (چشم و هم چشمی) اقدام به سرقت از مشتریان زن می‌کند.
متهمه به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

 

متصدی پست بانک، یارانه روستاییان را به جیب زد
فرمانده انتظامی بروجرد از دستگیری متصدی یک پست بانک در این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ مهدی پورغلامحسین در جمع خبرنگاران گفت: این متصدی مبلغ 200 میلیون ریال یارانه اهالی یکی از روستاهای بخش مرکزی بروجرد را به جیب زده بود.
پس از اطلاع پلیس شهرستان بروجرد از این موضوع، ماموران پلیس آگاهی بروجرد وارد عمل شده و متصدی پست بانک را دستگیر کردند.
متهم دستگیر شده در بازجویی‎های اولیه پلیس به جرم خود اعتراف کرد.

 

ترفند سرقت با اسکیمر
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان اعلام کرد: مردم مراقب سرقت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی خود از طریق قطعات سخت افزاری (اسکیمر) باشند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدخانی با بیان اینکه کاهش هدر رفت وقت و سفرهای غیرضروری و ضریب امنیت نسبتاً بالا از جمله مزایای کاربرد عابربانک است، گفت: اما همین دستگاه سودمند موجب شده تا برخی از افراد سودجو با داشتن کمی ‌دانش فنی از این طریق سوء استفاده نمایند.
با وجود تلاش‌های هماهنگ از سوی مؤسسات مالی در سراسر جهان، تقلب و دستکاری در جهت دسترسی به حساب افراد از طریق دستگاه‌های خودپرداز و دستگاه‌های POS همچنان بصورت یک مشکل، رو به رشد است. این معضل هنگامی پیش می‌آید که مجرمان (Skimmers) با سرقت اطلاعات بدست آمده از کارت عابر بانک افراد و بدون اطلاع دارنده کارت، از آن سوء استفاده می‌کنند.
مجرمان با نصب ابزاری پیشرفته در محل ورودی کارت‌های بانکی که قادر است تمامی اطلاعات کارت بانکی را کپی کرده و اطلاعات کارت را بخواند و با بدست آوردن رمز عبور که معمولاً مشتریان در اختیار آنها قرار می‌دهند، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به حساب افراد را بدست آورده و از این طریق سرقت الکترونیکی اتفاق می‌افتد.
البته راه‌هایی نیز برای مقابله با این نوع از سرقت‌های الکترونیکی وجود دارد که خود کاربر مهمترین نقش را در این رابطه ایفا می‌کند و با رعایت یکسری نکات، امنیت حساب بانکی و اطلاعات خود را تضمین می‌کند.
از جمله اقداماتی که می‌تواند در کاهش تخلفات سایبری توسط اسکیمرها بسیار مفید به فایده باشد این است که حتماً صاحب کارت بانکی شخصاً از دستگاه POS استفاده و رمز عبور کارت خود را وارد کند و دقت داشته باشد قطعات اضافی و مشکوک به دستگاه پایانه فروشگاهی یا POS متصل نباشد.

 

کشف سکه تقلبی در شهرستان باغملک
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان باغملک خوزستان از کشف تعداد 771 عدد سکه تقلبی دراین شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حشمت ا... رحمانی گفت: با کسب خبری مبنی بر این که شخصی در رابطه با خرید و فروش سکه های تقلبی فعالیت دارد، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس اطلاعات شهرستان قرار گرفت.
ماموران پلیس اطلاعات شهرستان پس از کار اطــلاعاتی و استفاده از شیوه و شگرد خاص پلیسی یک متهم که با پراید، قصد فروش سکه های تقلبی در سطح شهر را داشت غافگیر، و پس از تعقیب و گریز نهایتا دستگیر شد.
پس از بازجویی های به عمل آمده، تعداد 771 عدد سکه تقلبی که با خط کوفی حک شده و مربوط به دوره سامانیان بود، کشف و ضبط گردید و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.

 

گازگرفتگی 22 نفر را مسموم کرد
گاز گرفتگی در شهرهای ایران 22 نفر مسموم بر جا گذاشت.

ردیف زمان مکان تعداد جانباختگان تعداد مسمومان شرح ماجرا علت
1 چهارشنبه 25 دی
تالار عروسی در تبریز
کشته نداشت
18 نفر
سخنگوی دبیرخانه آتش نشانی کلان شهرهای کشور از حادثه گاز گرفتگی در مراسم عروسی و مسمومیت 18 تن از میهمانان با گاز منوکسید کربن خبر داد، آتش نشانان تبریز از انتشار گاز منوکسیدکربن در تالار عروسی باخبر شدند و بلافاصله نیروهای آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند، در بخش بانوان سالن عروسی مراسمی برگزار بود و حدود 150 میهمان نیز در سالن حضور داشتن که پس از ساعتی به میهمانان احساس خواب آلودگی و بیهوشی دست داده بود و پرسنل تالار پس از رو به رو شدن با این اتفاق سریع با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کرده بودند، آتش نشانان پس از حضور در محل، میهمانان را از سالن خارج کرده و 18 نفر از افراد که حال عمومیشان رضایت بخش نبود تحویل امداد اورژانس شدند و به مراکز درمانی انتقال یافتند
در بررسی کارشناسان آتش نشانی علت حادثه استفاده از یک بخاری بزرگ بود که دود‌کش بخاری خارج شده و تمام آلاینده ها و گاز منوکسیدکربن در تالار پخش شد
2 چهارشنبه 25 دی
خیابان تهرانپارس، خیابان شهابی، بین خیابان 131 و 133 کشته نداشت
4 نفر
بی توجهی به اصول ایمن و استفاده از آبگرمکن غیر استاندارد مسمومیت 4 شهروند را با گاز مونوکسیدکربن در پی داشت، در پی تماس شهروندان با سامانه 125مبنی بر بروز گاز گرفتگی، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران آتش نشانان ایستگاه 92 را به محل حادثه اعزام کرد، با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه یک ساختمان 4 طبقه تک واحدی دیده می شد که در طبقه زیرزمین آن یک واحد مسکونی 90 متری بود 4 نفر از ساکنان خانه دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شده بودند و با حضور امدادگران اورژانس هر 4 نفر که یک زن 34 ساله، یک دختر 13 ساله و دو پسر 3 و 7 ساله بودند به مراکز درمانی منتقل شدند
آتش نشانان با قطع گاز خانه مسکونی ایمن سازی های اولیه را انجام داده و پس از بررسی محل حادثه دریافتند استفاده از آبگرمکن ناایمن که بدون نصب دودکش کار می کرد و همچنین انتشار گاز خطرناک مونوکسیدکربن در فضای خانه مسمومیت هر 4 نفر را در پی داشت

301282

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 333047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
  21 2
  اسلحه سوزنی چیه؟
  • فرزاد A1 ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
   23 2
   همون اسلحه ساچمه ای
 • بی نام A1 ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
  6 0
  ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺳﮑﻪ ﻫﺎ ﺗﻘﻠﺒﯽ ﺑﻮﺩ ﯾﺎ ﻣﺎﻝ ﺩﻭﺭﻩ ﺳﺎﻣﺎﻧﯽ ﺑﻮﺩ ﯾﺎ ﺳﮑﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﻘﻠﺒﯽ ﺩﻭﺭﻩ ﺳﺎﻣﺎﻧﯽ ﺑﻮﺩ ﯾﺎ ﭘﯿﭽﻮﻧﺪﻧﺶ ؟