۰ نفر
۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۰

ایسنا نوشت:

عزت‌الله انتظامی از حضور در شورای عالی خانه هنرمندان ایران و هیات مدیره خانهٔ تئا‌تر استعفاء داد.

 آقای بازیگر سینمای ایران درباره علت استعفایش گفت: «با مشکلاتی که پیش‌رو است نمی‌توانم با صداقت کارم را ادامه دهم. تا کنون هم بدون هیچ دستمزدی فعالیت می‌کردم اما مسائلی پیش آمده که دیدم نباشم‌، بهتر است.»

 انتظامی درباره حضورش در موزه سینما نیز اظهار کرد: «من جزو پایه‌گذاران این موزه هستم و در حال حاضر هم عضو هیات‌امنا، ‌ رئیس هیات مدیره و عضو هیات مدیره موزه هستم و خیلی‌ها به خاطر من به آنجا آمدند و در حال حاضر هم ترجیح می‌دهم موزه سینما تنها جایی باشد که با آن همکاری می‌کنم.»

 اودرباره حال عمومی‌اش گفت: «تنفس‌ام خوب نیست‌ و داروهای زیادی مصرف می‌کنم و تنها راه بهتر شدنم این است که از تهران بروم.»

 عزت‌الله انتظامی در متن استعفایش آورده است: «مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو / یادم از کشتهٔ خویش آمد و هنگام درو
 
هیات مدیره خانه تئا‌تر

شورای عالی خانه هنرمندان ایران

بیش از هفتاد سال است که با شور و شوق بسیار و بی‌دریغ برای هنر سرزمین‌ام از پای ننشسته‌ام. از دهه‌ی٢٠ در کوچه پس کوچه‌های لاله زار که نوجوان و عاشق بودم، تا به امروز و این روزهای خاکستری که همچنان عاشقم و خستگی ناپذیر.

به خود می‌بالم که از ابتدای تاسیس خانه تئا‌تر، هر سال با رای بالای هنرمندان تئا‌تر، به منصب رییس و عضو هیئت مدیره انتخاب می‌شدم؛ و در این مدت بدون هیچ چشم داشتی همواره تمام توان خود را برای پیشبرد هنر تئا‌تر و جوانان کشورم به کار برده‌ام.

 همچنین مفتخرم که از ابتدای تاسیس خانه هنرمندان ایران عضو و نایب رییس شورای عالی بوده‌ام و همهٔ تلاش خود را برای رفع مشکلات و بهبود شرایط هنرمندان ایران به کار بسته‌ام.

 از آنجا که فضای کنونی سبب شده تا خستگی این سال‌ها به تن سالخورده‌ام بماند، استعفای خود را از خانه تئا‌تر و خانه هنرمندان ایران اعلام می‌دارم.

 عزت‌الله انتظامی

دوشنبه، ٣٠ دی ماه ١٣٩٢»

58247

کد خبر 333826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =