رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ معتقد است آن دسته از خانواده‌هایی که نظارت کافی و مناسب در نوع ارتباطات اجتماعی فرزندانشان به ویژه در خصوص فرزندان دخترشان از خود نشان نمی‌دهند تصور می‌کنند که فرزندان آن‌ها جدای دیگر از فرزندان دیگر افراد هستند.

بعد از تمام اظهارنظرهایی که مسئولان مختلف در مورد گسترش فساد در جامعه و لزوم مقابله با آن درماه های اخیر کرده اند، دیگر افراد وبخصوص مسئولان نیروی انتظامی هم به کمک آن ها آمده اند. چندی پیش فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این که روابط نامشروع را می‌توان در چارچوب قانون به رابطه‌ای مشروع تبدیل کرد، ازدواج موقت را راهکاری برای کاهش جرایم خشن همچون تجاوز به عنف در جامعه عنوان کرد. امروز نیز   سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفته است: متأسفانه وضعیت و سطح روابط پسر و دختر در جامعه به گونه‌ای شده است که گروهی از خانواده‌ها و والدین نظارت و حساسیت لازم را در خصوص نوع ارتباط فرزندانشان با جنس مخالف ندارند و تصور می‌کنند که فرزندان آنها خود به تنهایی قادر به عبور از دوران آسیب پذیر جوانی هستند.

وی ادامه داد: این در حالی ‌است که نظارت مستمر و همراه با مدیریت والدین در خصوص رفتارهای فرزندانشان به ویژه در زمینه ارتباطات اجتماعی و به طور ویژه ایجاد ارتباط با افرادی از جنس مخالف می‌تواند به عنوان راهنما مانع از ایجاد مشکلات در آینده زندگی شخصی و اجتماعی فرزندانشان شود.

وی افزود: آن دسته از خانواده‌هایی که نظارت کافی و مناسب در نوع ارتباطات اجتماعی فرزندانشان به ویژه در خصوص فرزندان دخترشان از خود نشان نمی‌دهند تصور می‌کنند که فرزندان آن‌ها جدای دیگر از فرزندان دیگر افراد و دختران آن‌ها نیز جدای از دختران دیگر پدر و مادرها هستند و آن‌ها به گونه‌ای تربیت شده‌اند که نیازی به همراهی آنها ندارند در حالی که این‌گونه تصور در خصوص فرزندان نخستین زمینه دچار شدن فرزندان این گروه از والدین در بسترهای خطرسازی است که می‌تواند نتیجه یک عمر تلاش آن‌ها در خصوص پرورش فرزندانشان را به خطر اندازد.

چندی پیش سرپرست موقت مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعلام اینکه با ازدواج دانش‌آموزان دختر موافق است، آن را راه‌حلی برای جلوگیری از شیوع فساد در جامعه می‌داند.

زهرا سجادی در رابطه با ازدواج دختران دانش‌آموزان گفت: ازدواج دختران دانش‌آموز هیچ‌گونه مغایرتی با اسلام ندارد بنابراین ازدواج آنها اشکالی ندارد.

او ادامه داده بود: دختران در سنین دبیرستان از نظر جسمی آمادگی ازدواج را دارند، بنابراین اگر خانواده‌های این دانش‌آموزان با ازدواج آنها موافق باشند، ازدواج آنها نه تنها بلامانع است بلکه ازدواج آنها بهتر از این است که در جامعه شاهد فساد باشیم.

احمدی مقدم در حالی  از به رسمیت شناختن ازدواج موقت سخن گفته است که چند سال می شود کارشناسان اجتماعی و حقوقدانان از مطرح بودن قانون ازدواج موقت در قانون مدنی ایران انتقاد می کنند. این کارشناسان معتقدند اصولا در این نوع رابطه نگاه به زن ابزاری و شیء انگارانه است و روشن است که چنین نگاهی سبب افزایش خشونت بر زنان و کاهش منزلت اجتماعی آنان می شود. چنین رابطه ای موقعیت زنان را چه زنانی که ازدواج دائم کرده اند، وچه زنانی که تن به چنین روابطی می دهند ،شکننده تر می کند.

کد خبر 33407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =