قرار است به همه سالمندانی که تحت پوشش مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی هستند، روزی یک نوبت، شیر رایگان داده شود.

به گزارش خبرآنلاین، این نتیجه تفاهم نامه وزارت تعاون، رفاه و تامین اجتماعی است با صنایع شیر ایران. ولی در گوشه دیگری از میهن، دانش آموزان ساکن در استان سیستان و بلوچستان از خوردن شیر مدرسه، محروم مانده اند.

حسین چمنی، مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران به خبرآنلاین می گوید قرارداد تحویل شیر رایگان به سالمندان تحت پوشش مراکز شبانه روزی برای روزی یک نوبت، با وزارت تعاون، رفاه و تامین اجتماعی بسته شده که بخش اعظم بار مالی این طرح را صنایع شیر ایران بر عهده گرفته است.

او همچنین گفت: "بر اساس آخرین آمار معاون وزارت بهداشت، تا 40 سال آینده، تعداد سالمندان بالای 60 سال ایران، از 6 میلیون نفر فعلی به 26 میلیون نفر خواهد رسید و در صورتی که سرانه مصرف لبنیات در کشور، در حد فعلی یعنی روزی 190 گرم (سالانه 69 کیلو و 300 گرم) باقی بماند، سالمندان نسل آینده، بسیار بیمار و آسیب پذیر خواهند بود."

چمنی همچنین درباره آخرین وضعیت تغذیه دانش آموزان با شیر مدارس در کشور گفت: "متاسفانه وضعیت فعلی شیر مدارس، خوب نیست، زیرا در درجه اول، قرار بود تا پایان سال، 70 نوبت شیر در بین دانش آموزان توزیع شود که این مقدار به 25 نوبت رسید در حالی که انتظار می رفت بسیار بیشتر از این میزان باشد. همچنین در استان سیستان و بلوچستان، توزیع شیر مدارس متوقف شده و به جز این استان، سایر دانش آموزان کشور از نوشیدن شیر، این موهبت الهی برخورد هستند."

چمنی همچنین در جمع خبرنگاران اظهار کرد در ماه های پایانی دولت قبلی، مسئولان، اصرار داشتند قیمت لبنیات افزایش یابد و با واحدهای مرکزی و استان صنایع شیر به دلیل مقاومت در برابر بخشنامه های افزایش قیمت، برخورد کرده اند.

47/231

کد خبر 335125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =