روبات شبه‌انسانی ناسا دکتر فضایی می‌شود

محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌های پزشکی به روبات شبه‌انسانی Robonaut2 هستند تا از این روبات در شرایط اضطراری به عنوان پزشک فضایی استفاده کنند.

ایسنا نوشت:

محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی Robonaut2 هستند تا از این ربات در شرایط اضطراری به عنوان پزشک فضایی استفاده کنند.

روبات 2.5 میلیون دلاری Robonaut2 با نام مستعار R2 برای انجام فعالیت در داخل یا خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی سال 2011 راهی ایستگاه شد.

اکنون محققان ناسا با استفاده از نسخه زمینی ربات R2 که دوقلوی مکانیکی ربات فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی محسوب می‌شود، آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات را آغاز کرده‌اند.

هدف از آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی R2، اطمینان از وجود یک پزشک جانشین در فضا است که به راحتی توسط تیم کنترل زمینی هدایت شده و قادر به امدادرسانی به فضانوردان بیمار باشد.

انجام سونوگرافی بر روی یک مدل، استفاده از یک وسیله سرنگ مانند برای تزریقات بخشی از تمرینات پزشکی ربات شبه‌انسانی R2 محسوب می‌شود که در موسسه تحقیقات متودیست هیوستون در حال پیگیری است.

یادگیری مهارت‌های پزشکی توسط ربات شبه‌انسانی Robonaut2 علاوه بر فضا بر روی زمین نیز کاربرد داشته و می تواند برای پزشکان به منظور انجام اقدامات درمانی در مناطق دورافتاده کاربرد داشته باشد.

5353

کد خبر 340356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =