مهرنوشت:

رئیس ستاد اقامه نماز کشور طرح تنظیم خانواده را یک طرح آمریکایی و اسرائیلی برای کاهش جمعیت ایران عنوان کرد. حجت الاسلام محسن قرائتی شامگاه دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه، با سیاست کاهش جمعیت شاهد وجود خانواده دارای دو فرزند هستیم گفت: با این روند در آینده شاهد پیری جمعیت ایران خواهیم بود.
او با بیان اینکه آمریکا و غرب همه کشورهای اسلامی را خریده و برآنها تسلط دارد ادامه داد: غرب با 18 فرمول در قالب طرح تنظیم خانواده خواست نسل ایران و ایرانی را منقرض کرده و جمعیت ایران را پیر کند.
قرائتی گفت: در آن مقطع زمانی نیز به این مسئله انتقاد داشته و هرگز این طرح را قبول ندارم و در تائید طرح تنظیم خانواده سخنرانی نکردم.
مدرس برنامه درس های از قرآن بر لزوم توجه به امر ازدواج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان تاکید کرد و گفت: دخترها و پسرها باید به صورت منطقی و براساس مفاهیم و اصول اسلامی و منطقی معیارهای خود را برای انتخاب همسر مورد تاکید قرار دهند.
قرائتی با تاکید بر لزوم عجله کردن در زمینه امر ازدواج گفت: متاسفانه در حال حاضر نوعی بدعت و معیار غلط در ازدواج مطرح می شود.
او با تاکید بر اینکه دختر و پسرها نباید در ازدواج سخت گیری کنند و ظواهر و تحصیلات را معیار انتخاب همسر قرار دهند گفت: برای جلوگیری از اشاعه منکر باید، ازدواج در جامعه ترویج پیدا کند.
مدرس برنامه درس های از قرآن با بیان اینکه باید معیارها و ملاک های غلط و سلایقه ای در زمینه ازدواج باید از بین برود گفت: باید برای باز کردذن قفل های ازدواج تلاش شود.
قرائتی با توصیه به دخترها نسبت به عدم سخت گیری در انتخاب همسر، لزوم توجه و گام برداشتن در مسیر رهنمودهای اسلام،ریا، اهل بیت و قران در همه مراحل زندگی بخصوص مقوله ازدواج رامورد تاکید قرار داد و گفت: نباید به مقوله های همانند اختلاف سنی،، طبقه زندگی، میزان تحصیلات و پول و ثروت در ازدواج اهمیت داد بلکه باید به ایمان و تعهد همسر آینده اهمیت داده شود.
او با تاکید بر اینکه فکرهای طرفین ازدواج باید به هم بخورد گفت: نباید خانواده ها در زمینه ازدواج به طرفین ازدواج گیر بدهند.
قرائتی با بیان اینکه اکثر مراجع دارای فاصله تحصیلی زیاد با همسرانشان هستند گفت: اکثر دارای همسرانشان خانه دار هستند ولی یک زندگی 80 ساله شیرین و موفق دارند. انسان دارای سه نیاز شخصی، اجتماعی و عالی است و دین پاسخگویی نیازهای عالی انسان است.
45231

کد خبر 340689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  ببخشيد همين طرح تنظيم خانواده در بسياري از كشور هاي غربي در حال اجرا هست،همين چين هم طرح تنظيم خانواده داره،بيشتر كشور هاي مترقي و متمدن دارند اين طرح را اجرا مي كنند
 • علي EU ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  65 5
  من خودم داشتن بچه هاي زياد را دوست دارم اما نميشه! براي جاي بازي و تفريحشون چيكار كنم در حاليكه حتي يك خونه هم از خودم ندارم؟!