فارس نوشت:

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گفت: متاسفانه آقای حسام‌الدین آشنا از حداقل اطلاعات در خصوص عملکرد صددر صد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما که طی ده‌ها مجلد کارشناسی منتشر شده بی‌اطلاع است و آن را نادیده گرفته است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بیژن نوباوه عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گفت: اعضای این شورا نسبت به اظهارات یکی از نمایندگان دولت، طی نامه‌ای به رئیس جمهور اعتراض خود را اعلام خواهند کرد.

نماینده تهران تأکید کرد: اظهارات اخیر حسام‌الدین آشنا درخصوص عملکرد شورای نظارت نشان می‌دهد که ایشان از حداقل روابط و مقررات دولتی بی‌اطلاع است چون نظراتشان به نوعی زیر سوال بردن دولت که اعضایی در این شورا دارد محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: به نظر می‌رسد اعتراض غیر مسئولانه مشاور رئیس جمهور به دلیل عدم تحقق برخی از مطالبات وی از شورای نظارت صورت گرفته و این شورا چنین اظهاراتی را نظرات رسمی دولت تلقی نمی‌کند.

نوباوه در ارائه نظرات خود به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از نظرات حسام‌الدین آشنا، اعلام کرد: متأسفانه آقای آشنا از حداقل اطلاعات درخصوص عملکرد صد درصد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما که طی ده‌ها مجلد کارشناسی منتشر شده بی‌اطلاع است و آن را نادیده گرفته است.

وی افزود: اظهارات حسام‌الدین آشنا در مورد شورای نظارت نظیر نظرات ایشان درخصوص آقای سریع‌القلم و مشاور رئیس جمهور نبودن ایشان است.

نماینده تهران از حسام‌الدین آشنا خواست ضمن عذرخواهی از این شورا نسبت به اظهارات غیرمسئولانه، دقت بیشتری داشته باشد و مطالعه کافی را در مورد اظهار نظرات خود به خرج دهد.

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما افزود: اگر این شورا که در بالاترین سطح اجرایی و با حضور اعضایی از قوه مقننه، قضاییه و مجریه برگزار می‌شود صرفا گعده‌ای بیهوده است چرا ایشان دائما اصرار دارد که مشروح مذکرات شورای نظارت در اختیار وی قرار گیرد تا بتواند از آن در جهت اهداف خود استفاده کند.

وی در پایان تأکید کرد: بهترین روش برای برخورد با اظهارات غیرمسئولانه و غیر واقعی آقای آشنا شکایت شورا به آقای رئیس جمهور و جایگزینی فردی در مقام ایشان با اعتقاد به جایگاه قانونی شورای نظارت است.

روز گذشته حسام‌الدین آشنا، نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما در مراسم رونمایی از یک کتاب گفت: شورای نظارت فعلی هیچ نیست و جنبه تشریفاتی دارد. وی در ادامه گفت: این شورا هیچ قدرت اجرایی و نظارتی ندارد و فقط دو هفته یک بار شش نفر دور هم می‌نشینند و گعده می‌کنند و هیچ تضمینی بر اجرای مصوبات شورا در سازمان صداوسیما وجود ندارد.

 

23503

کد خبر 340825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  27 0
  متاسفانه آقای نوباوه به جای جوابگوئی به سیل انتقادات به صداوسیما فقط غوغا سالاری کرده اند. ایشان بهتراست به این سوال جواب بدهند که چرا با توجه بع زعم ایشان "عملکرد 100% موفق" آن شورا چرا اینهمه نارضایتی از صداو سیما وجود دارد؟ عملکرد 100% موفق هم از آن حرفها ست!
 • بنده خدا A1 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  16 0
  ما هم از نظرات آقای نوباوه متاسفیم ! عملکرد شورای نظارت صد در صد موفق بوده ! دیوار عمود هم به خنده میندازه این جمله !
 • بی نام IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  11 0
  انتخابات مجلس کیه؟
 • علی.ف IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  13 0
  آقای نوباوه مورد تایید ما نیست و امیدواریم فرد دیگری از طرف مجلس حایگزین ایشون در شورای نطارت بشه ...آدمی که خودش کارمند صدا و سیما بوده و از اونجا حقوق می گیره معلومه که اینچنین جانبدارانه نظر می ده ....
 • بی نام A1 ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  10 0
  به نظر من صد در صد کمه، پونصد درصد موفق بودید.
 • بی نام A1 ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  6 0
  دقتی بگی عملکرد صد درصد موفق یعنی حتما اشکال داره و نمی خوای نشون بدی و گرنه عملکرد صد درصد موفق ممکن نیست
 • بی نام IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  9 0
  اگرعملکرد شورای نظارت موفق بود که این همه بین مردم و صدا سیما فاصله نمی افتاد و مردم این همه برای یافتن حقیقت سراغ شبکه های خارجی نمی رفتند .