فارس نوشت:

برخی‌ گالری‌های تهران از روز جمعه ۹ اسفندماه آخرین نمایشگاه‌های خود را در سال ۹۲ برپا می‌کنند و رفته رفته خود را برای استقبال از سال نو آماده می کنند.
گالری‌های دی، شکوه،‌ آرته،‌گلستان،‌نگاه و پنجره نمایشگاه‌های تازه‌ای را برای روز جمعه ۹ اسفندماه در نظر گرفته‌اند و برخی از گالری‌ها نیز میزبان آخرین نمایشگاه‌های خود در سال ۹۲ هستند.

گالری دی
نمایشگاه گروهی «چیزی نزدیک به غریبگی» با نمایشگاه‌گردانی آیدین خانکشی‌پور روز جمعه 9 اسفندماه در گالری دی گشایش می‌یابد.
در این نمایشگاه آثاری از فاطمه افشاری، ابراهیم رهنمامنش، مژگان حبیبی، زهرا حیدری، سارا مطلوب و ابوالفضل معصومی روی دیوار خواهد رفت.
نمایشگاه «چیزی نزدیک به غریبگی» تا 18 اسفندماه در گالری دی به نشانی خیابان ولیعصر - بالاتر از اسفندیار- خیایان عاطفی پلاک 130 میزبان علاقه مندان است.

گالری شکوه
آخرین نمایشگاه گالری شکوه در سال 92 بروز جمعه 9 اسفند ماه گشایش خواهد یافت که به نمایشگاه آبرنگ‌های هدا نجفی اختصاص یافته است.
نجفی در این نمایشگاه 17 اثر با ابعاد متفاوت را در معرض دید عموم قرار می دهد. او در این آثار فیگورهایی از زنان را به تصویر کشیده است که بیشتر آنها صورت ندارند، در واقع وی در نقاشی هایش بیشتر بر روی دست متمرکز شده است.
هنرمند در این آثار بیشتر از رنگ قهوه ای تیره و آبی فیروزه ای بهره گرفته است، از نظر وی خاک که رنگ قهوه ای تیره دارد عنصر مهمی در ایران محسوب می شود و نشانه ای از کویر است و رنگ فیروزه ای نمادی از زیورآلات سنتی ماست به همین دلیل این دو رنگ در آثارش جایگاه ویژه ای دارند.
آبرنگ های نجفی تا 14 اسفندماه 92 بر روی دیوار گالری شکوه واقع در چهارراه فرمانیه، بلوار شهید اندرز گو ، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 خواهد بود و علاقه‌مندان می توانند هر روز از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.


موزه هنرهای دینی امام علی (ع)
موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برای آخر هفته خود برنامه بزرگداشت و نمایش آثار «ایرج نعیمایی» هنرمند پیشکسوت خوشنویس را در نظر گرفته است.
ایرج نعیمایی متولد سال 1338 نوشهر است و بیش از 30 سال است که در عرصه خوشنویسی، به ویژه خط «محقق» و «ریحان» فعالیت حرفه ای خود را ادامه می دهد. نعیمایی عضو وابسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، عضو گروه پژوهشی شورای انقلاب فرهنگی، دبیر و بنیانگذار همایش کاتبان وحی، رییس شورای ارزشیابی هنر تهران و... بوده و تاکنون بیش از 12 عنوان کتاب در حوزه هنر و پژوهش هنر تألیف و ده ها مقاله در موضوعات هنری تدوین کرده است.
مراسم بزرگداشت و نمایش آثار این هنرمند روز پنج‌شنبه 8 اسفندماه برگزار خواهد شد.
موزه امام علی (ع) در خیابان ولی عصر (عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35، واقع است.

گالری آرته
"بی ربط نیستگ عنوان آخرین نمایشگاه نقاشی گالری آرته در سال 92 است که روز جمعه 9 اسفندماه گشایش خواهد یافت.
این نمایشگاه به نمایشگاه‌گردانی میلاد ناصری و با آثاری از نسرین برکت، نیکو ترخانی، محمدرضا توکلی راد، سامان خادم، علی جدی، خشایار شاهرخی، هنگامه صدری، م.ب. ضیایی، هنگامه عابدین و میلاد ناصری همراه است.
این نمایشگاه تا 26 اسفندماه از ساعت 16 تا 20 ادامه دارد.
گالری آرته در ونک،خیابان ملاصدرا،بزرگراره کردستان جنوب، پایین تر از همت،شیراز جنوبی،بلوار علی خانی،20متری گلستان،12متری دوم،پلاک3 واقع است.

گالری نگاه
گالری نگاه از فردا پنج شنبه 8 اسفندماه میزبان نمایشگاهی از طراحی‌های بهرام دبیری می‌شود.
گالری نگاه در لواسان، بلوار امام خمینی، پلاک 872 واقع شده است.

گالری گلستان
گالری گلستان از 9 اسفندماه میزبان نمایشگاهی از آثار شیشه‌‌ای مریم زندی است.
مریم زندی که همگان او را به عنوان عکاس پیشکسوت می‌شناسند، این بار آثار شیشه‌ای خود را پیش روی مخاطبانش قرار می‌دهد.
او آثار شیشه‌ای خود را به شیوه سنتی و به صورت کاملاً کاربردی ساخته و به نمایش خواهد گذاشت.
این نمایشگاه تا 14 اسفندماه ادامه خواهد داشت.
گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری لاله
گالری لاله که مدتی است پذیرای سومین نمایشگاه فروش فصلی آثار هنرمندان شده است، تا 26 اسفندماه با فروش هر اثر، آثار تازه‌ای از همان هنرمند را روی دیوار می‌برد.
تاکنون 120 اثر هنری در این نمایشگاه به فروش رسیده است.
این رویداد با هدف تقویت و ترویج فرهنگ تبادل آثار هنری و رونق اقتصاد هنر با همراهی 92 هنرمند از منتخب 7 دهه برگزار شده است و تعداد 180 اثر نقاشی،طراحی فتوآرت ارایه و در معرض نمایش قرار دارد.
رضا بانگیز، محمد ابراهیم جعفری، مهدی حسینی، حسینعلی ذابحی، همایون سلیمی، مینا نوری، ثمیلا امیرابراهیمی، فرشته غازی راد، بهزاد شیشه گران، حمید پازوکی، نیلوفر قادری نژاد، آنه محمد تاتاری،اکبر نیکان پور، مرتضی اسدی، علی ندایی، معصومه مظفری، رضا خدادادی، فرح ابوالقاسم، احمد وکیلی، جمشید حقیقت شناس، سیروس آقاخانی، مجتبی تاجیک، جواد نوبهار، رضا هدایت، کیوان عسگری، رضا افسری، داریوش حسینی، محمد خلیلی، احمد منتظری رودبارکی،ابوالفضل لیره، علی رضا گلدوزیان، مرتضی زاهدی، شاهو بابایی، حسین سلطانی، امیرعلی قاسمی و... از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه ارائه شده است.
این نمایشگاه تا 26 اسفند در روزهای عادی از ساعت 10 تا 20 و جمعه ها از ساعت 16 تا 20 دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند برای بازدید و خرید آثار به نشانی، خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی مراجعه کنند.

گالری پنجره
گالری تازه تأسیس پنجره از روز جمعه 9 اسفندماه میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی پازل خواهد شد. در این نمایشگاه آثار هنرمندان پیشکسوت و جوان در کنار هم به نمایش در خواهند آمد. آثار ارایه شده در این نمایشگاه گروهی با تکنیک و سوژه‌های آزاد و از بهترین آثار هنرمندان شرکت‌کننده انتخاب شده است. دراین نمایشگاه آثاری از بهرام دبیری، علی ذاکری، رحیم مولاییان، یعقوب عمامه‌پیچ، منصور ذابحی و علی‌اکبر نیکان‌پور، ایلیا تهمتنی، احسان نصری، ماهیار چرمچی، رامتین نباتی و ریحانه کلانتری، امیر یگانه و لعیا زنگنه در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
گالری پنجره در خیابان ظفر، خیابان فرید افشار، انتهای بابک شرقی، بن بست بابک پلاک 29 واقع شده است.

گالری‌های خانه هنرمندان ایران
گالری های خانه هنرمندان ایران نیز تا ۱۶ اسفندماه پذیرای آثار نمایشگاه یازدهمین جشن تصویر سال است و آثاری از هنرمندان در رشته‌های عکاسی، کاریکاتور و پوستر در گالری‌های مختلف این مجموعه به نمایش گذاشته شده است.

موزه هنرهای معاصر تهران
نمایشگاه «سیری در هنر معاصر ایران» شامل ۸۷ اثر از ایرج اسکندری و ۷۰ اثر از کاظم چلیپاست که به مناسبت ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و در بخش جنبی روی دیوار موزه هنرهای معاصر تهران رفته است.
این نمایشگاه که به مروری بر آثار این دو هنرمند اختصاص دارد،‌ تا اوایل سال ۹۳ در موزه هنرهای معاصر تهران پذیرای علاقه‌مندان است.
موزه هنرهای معاصر تهران در خیابان کارگر،‌ بعد از پارک لاله، نرسیده به خیابان فاطمی واقع است.

 

23123

کد خبر 341023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =