وزیر امور خارجه اسرائیل برای فرار از مذاکره با فلسطینی‌ها همواره ضعف سیاسی ابومازن را بهانه می‌کند

آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه اسرائیل باز هم در اظهاراتی تند و تیز محمود عباس رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین را هدف قرار داد . لیبرمن که رهبری حزب بیت‌نا را بر عهده دارد و تندروترین سیاستمدار اسرائیلی محسوب می‌شود، برای چندمین بار در طول یک سال گذشته تاکید کرد که محمود عباس معروف به ابومازن از برش کافی در داخل فلسطین برخوردار نیست .
توقف مذاکرات میان اسرائیل و فلسطین از ماه مارس سال گذشته که دولت بنیامین نتانیاهو به روی کار آمد، منطقه را در بحرانی عجیب محصور کرده است . لیبرمن که از مخالفان سرسخت مذاکره با فلسطینی‌ها است همواره اختلاف داخلی در فلسطین را بهانه کرده و ادعا می‌کند که در چنین شرایطی فردی کارآمد برای ادامه مذاکرات در فلسطین در راس قدرت نیست .
لیبرمن با طرح این سوال که آیا رییس تشکیلات خودگردان نماینده تمامی مردم فلسطین است یا خیر؟ مشروعیت عباس را زیر سوال برد.

رئیس حزب بیت‌نا که خود شریکی دردسرساز برای بنیامین نتانیاهو است در این خصوص می‌گوید : محمود عباس شریک فلسطینی‌ ما فردی مشکل آفرین و مساله ساز است. آیا او واقعا نماینده تمامی مردم فلسطین است؟ آشکار است که وی نماینده مردم غزه نیست و مشروعیت وی در کرانه باختری در شک و شبهه قرار دارد.
لیبرمن با اشاره به شکست‌های عباس در برقراری آشتی ملی با فلسطین در این خصوص گفت: امضای توافق با محمود عباس امضای توافق با رهبر گروه فتح است. ما حاضر به ادامه مذاکره هستیم اما این مذکرات باید بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی انجام شود .


لیبرمن بار دیگر در جامه وزیر امور خارجه اسرائیل ، درخواست واشنگتن برای تعلیق در شهرک‌سازی‌ها را رد کرده و ادعا کرد که اسرائیل بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی بر سر میز حاضر خواهد شد .
از زمان حمله اسرائیل به نوار غزه که یک سال از آن گذشت ، مذاکرات میان دو طرف به حالت تعلیق درآمده است . محمود عباس که بخش اعظم محبوبیت خود را از دست داده است در تازه‌ترین اظهارات خود تاکید کرد که دولتش برای پایان دادن به اشغال اسرائیل ، به اعتراض‌های مدنی و توسل به دیپلماسی ادامه خواهد داد .

 

کد خبر 34140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =