۰ نفر
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۸

پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه نوشت:

مراسم جشن میلاد فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) شب گذشته با حضور شخصیت‌هایی همچون آیات مقتدایی، امینی، بروجردی، فاضل لنکرانی و نیز حجج اسلام والمسلمین سید حسن خمینی و ناطق نوری در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری که سخنران ویژه این مراسم بود، با اشاره به سالروز میلاد حضرت زهرا(س) گفت: تقدیر حق این بود که نبی مکرم اسلام(ص) فرزند پسری نداشته باشد و اگر هم بوده پیش از ایشان از دنیا برود؛ با این حوادث پیروان و دوست‌داران رسول خدا(ص) متاثر شده و نگران بودند و علاوه بر این مشرکان نیز خوشحال بودند چرا که گمان می‌کردند پس از حضرت محمد(ص) بساط مدیریت اسلامی برچیده خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه زخم زبان‌ها اضطراب و نگرانی برای پیروان رسول خدا(ص) ایجاد کرده بود عنوان داشت: در آن زمان خداوند سوره مبارکه «کوثر» را نازل فرمود. تاریخ نشان داد کسانی که پیامبر اکرم(ص) را به دلیل نداشتن فرزند پسر مسخره می‌کردند ابتر ماندند ولی نسل پیامبر از طریق حضرت زهرا(س) گسترش یافت تا اسلام ناب زنده بماند.

ناطق نوری با بیان اینکه مکتب رسول خدا(ص) توسط فرزندان فاطمه زهرا(س) نشر یافت گفت: بقای پیامبر به بقای دین اسلام است و این همه به برکت وجود حضرت فاطمه(س) بود؛ ایشان در فرصت کوتاهی که داشتند با مبارزات و افشاگری‌های خود از ولایت و امیرالمومنین(ع) دفاع کردند تا اسلام ناب زنده بماند؛ خطبه فدکیه ایشان از ابتدا تا انتها فاقد اظهار عجز و ضعف است بلکه تنها به دفاع از ولایت پرداخته است.

زیر پا گذاشتن احکام الهی توسط دشمنان، هدف اصلی در بیان خطبه فدک

رئیس دفتر بازرسی رهبر انقلاب اسلامی ایران عنوان داشت: حضرت فاطمه(س) در مسجد مهاجرین و انصار را به کمک می‌طلبد ولی این برای مادیات نبود؛ بزرگ‌ترین جفا به اهل بیت(ع) آن است که برای تحریک عواطف و احساسات و به گریه انداختن مستمعین، زندگی آنها تحریف شود.

او با بیان اینکه دشمنان درصدد تعطیل کردن احکام قرآن و اسلام بودند گفت: حضرت زهرا(س) برای همین منظور به پا خاست زیرا صحبت از دفاع از احکام الهی بود؛ در فراز از خطبه فدکیه ایشان حتی فلسفه احکام را هم بیان می‌کند.

ناطق نوری عنوان کرد: حضرت زهرا(س) قصد داشت به همگان بگوید امروز قانون ارث زیر پا گذاشته شده و فردا و فرداها سایر احکام نادیده گرفته می‌شوند و اگر قرار باشد در مقابل تعطیل شدن احکام الهی کسی بایستد و محق‌ترین باشد، من که دختر رسول خدا(ص) هستم شایسته‌ام.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اهل بیت(ع) هر یک به طریقی دین خدا را زنده نگاه داشتند گفت: سیاست و درایت امام حسن(ع)، قیام عاشورای امام حسین(ع)، علم امام صادق(ع) و ... همگی در راستای همین امر و از برکات کوثر بوده است؛ این برکات تا زمان ظهور امام عصر(عج) تداوم خواهند داشت.

امام پس از دوره رضاخانی، حوزه و روحانیت را نیازمند به بازیابی دید

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خود را مدیون امام خمینی(ره) می‌دانم عنوان داشت: هر چه داریم از امام است و به همین دلیل هیچ‌گاه مجالسی که به یاد و نام ایشان برگزار شده است را ترک نمی‌کنیم.

ناطق نوری با اشاره به تقارن سالروز میلاد امام خمینی(ره) با میلاد حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: این یک اتفاق جالب در تاریخ است؛ حضرت زهرا(س) کوثر بود و با اینکه در طول دوران‌های گوناگون حکام اموی و عباسی تعداد زیادی از شیعیان و سادات را به قتل رساندند ولی به گفته مورخان، منسجم‌ترین نسل تاریخ، سادات هستند ضمن اینکه شخصیت‌های بزرگی هم از میان همین افراد به جامعه بشری معرفی شده‌اند و بیشتر محققان و فقهای بزرگ ما از اولاد فاطمه زهرا(س) هستند.

رئیس دفتر بازرسی رهبر انقلاب اسلامی ایران با تاکید بر مطالعه و مرور اندیشه‌های امام راحل افزود: ایشان انسانی هوشمند و شجاع بودند که روحیه ظلم ستیزی از همان ابتدا در ایشان و خاندانشان وجود داشت که با آگاهی و تدبیر توأم شده بود.

او با بیان اینکه امام خمینی(ره) پس از دوران رضاخانی دریافتند حوزه علمیه و روحانیت نیازمند بازیابی جدیدی است گفت: به همین دلیل ایشان پس از ورود آیت‌الله بروجردی به قم به تقویت و منسجم کردن روحانیتی پرداخت که حکومت درصدد تفرقه در میان آنها بود؛ ایشان طی نامه‌ای به مرحوم فلسفی خواسته بودند که تجار تهران را برای کمک به حوزه دعوت کنند ضمن اینکه خودشان هم با تدریس فقه و اخلاق، زمینه را برای انقلاب فراهم می‌کنند.

ناطق نوری با اشاره به تحلیل اشتباه شاه و اطرافیان او مبنی بر توزیع مرجعیت پس از رحلت آیت‌الله بروجردی عنوان داشت: بر همین اساس حکومت وقت تصمیم گرفت ضربه زدن به دین را شروع کند؛ لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی یک سال پس از این حادثه به مجلس فرستاده شد و امام راحل هم از همانجا نهضت را با شیبی عقلانی و ملایم آغاز کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به خاطراتی از سال 42 اشاره کرد و افزود: در آن زمان امام خطاب به شاه گفته بود کاری نکن که بدهم ملت بیرونت کنند و دو روز بعد ایشان دستگیر شدند؛ در آن زمان برخی از روحانیون که مخالف سیاست بودند به ما زخم زبان می‌زدند که چگونه است آقایتان می‌خواست شاه را بیرون کند ولی خودش را از مملکت تبعید می‌کنند و ما از این زخم زبان‌های هم جنسان خودمان بیشتر عصبانی می‌شدیم.

او خاطرنشان کرد: علاوه بر درک بالا، بینش صحیح، شجاعت و ...، رمز اصلی موفقیت امام این بود که فقط به خدا فکر می‌کرد و فقط برای او فریاد می‌زد.

/6262

کد خبر 350576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =