نسیم آنلاین نوشت:

کانون کارفرمایی انجمن‌های صنفی کاریابی‌های غیر دولتی کشور،‌ حق‌الزحمه این خدمات را برای سال 93 اعلام کرد. بر این اساس، حق‌الزحمه مشاوره شغلی کارجویان، 60 هزار ریال و ثبت‌نام کارجویان، 40 هزار ریال تعیین شده است .

در پی استعلام اغلب دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های کشور در مورد نحوه دریافت حق‌الزحمه مشاوره شغلی و ثبت‌نام از کارجویان مراجعه کننده به کاریابی‌ها، کانون کارفرمایی انجمن‌های صنفی کاریابی‌های غیر دولتی کشور،‌ مطابق دستورالعمل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حق‌الزحمه این خدمات را برای سال 1393 اعلام کرد:

1- حق‌الزحمه مشاوره شغلی کارجویان: 60 هزار ریال معادل 6 هزار تومان (در صورت تمایل متقاضی کار)

2- حق‌الزحمه ثبت‌نام کارجویان: 40 هزار ریال معادل 4 هزار تومان

توضیح: با توجه به اینکه مشاوره شغلی، اساس و پایه راستی آزمایی، توان سنجی و هدایت شغلی در راستای اقدامات بعدی یعنی ثبت‌نام کارجویان و معرفی بهینه آنها در راستای ثبات شغلی افزایش حداکثری بهره‌وری آنها در محیط کاری است، لذا به همه مراکز کاریابی توصیه اکید می‌شود که ضمن بهبود و ارتقای روش‌های ارائه خدمات مشاوره شغلی به کارجویان، تا حد امکان از ثبت نام کارجویان بدون ارائه مشاوره شغلی خودداری کنند.

3- جهت جلوگیری از هرگونه ابهام بعد از مشاوره شغلی به کارجویان، دفاتر کاریابی ملزم به اخذ تأییدیه تمایل کارجو بهرای استفاده از خدمات مشاوره ای و مبلغ پرداختی هستند.

4- حق‌الزحمه مشاوره شغلی و ثبت‌نام کارجویان جمعا 100 هزار ریال معادل 10 هزار تومان است.

 

23231

 

کد خبر 353072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =