ایسنا نوشت:

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از ابلاغ نامه "طرح سوال از شهردار" تهران توسط رییس شورا خبر داد و گفت: بر اساس این ابلاغیه، قالیباف برای پاسخ‌گویی در مورد عدم دعوت از روسای شش‌گانه شورای شهر در جلسات کمیته تخصیص اعتبار شهرداری، برای حضور در صحن شورا ‌10‌روز فرصت دارد.

دکتر رحمت‌الله حافظی با اشاره به اینکه موضوع طرح سوال از شهردار تهران در قالب مکاتبه‌ای توسط رییس شورای شهر در تاریخ 21 اردیبهشت‌ماه سال جاری به شهردار ابلاغ شده است، گفت: به استناد ماده73 قانون شوراها از زمان طرح ابلاغ سوال، شهردار 10 روز فرصت دارد در یکی از جلسات علنی و فوق‌العاده شورای شهر حضور یابد و به سوال مطرح شده پاسخ دهد.

او ادامه داد: اگر پاسخ شهردار در قبال سوال مطرح شده قانع‌کننده باشد، موضوع خاتمه می‌یابد، در غیر این صورت فضای جدیدی ایجاد می‌شود که با امضای حداقل 10 نفر از اعضای شورای شهر تهران به سمت استیضاح شهردار پیش می‌رود.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه استیضاح شهردار تهران نیازمند امضای 10 نفر از اعضای این شوراست، گفت: در نهایت در جلسه استیضاح شهردار موضوع به رای گذاشته می‌شود که اگر در مرحله نهایی 21 نفر از اعضا به استیضاح رای دهند، یکی از معاونان شهردار بنا بر تصمیم شورا به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب می‌شود و در صورتی که کمتر از 21 نفر از اعضا به استیضاح رای دهند، شهردار طبق روال سابق فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

حافظی در پاسخ به اینکه در صورت عدم حضور قالیباف در صحن علنی و غیرعلنی شورای شهر تهران طی فرصت 10 روزه قانونی چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: این موضوع نیز به عنوان تمرد محسوب شده و روند کار به سمت استیضاح شهردار پیش خواهد رفت.


23231

 

 

کد خبر 354820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
  10 1
  با این همه تخلف شهرداری تهران و برج سازی های غیر قانونی در پارکها و کوچه های شش و هشت متری جایی برای ابقا باقی می ماند؟؟؟
 • کیوان IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
  7 2
  بهتر نیست ابن بازی زرگری رو کنار بگذاربد
 • کارشناس US ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
  2 12
  تنها یک نفر مطمئن از اصول گرا ها که در اینده رئیس جمهور است کنار بگذارید ویک نفر پیر فرتوت جایگزین نمایید تا مثل دیگر وزرا تا باقیمانده وقت دولت تدبیر و امید با امیدوارانه به استراحت بپردازد مشکل حل مردم مسئله خاصی نیست و فعلا شعار دهد