فارس نوشت:

وزیر راه و شهرسازی در مورد تخلفات پنهان در ساخت صنعتی پروژه مسکن مهر پرند از مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید خواست، در صورت رفتار غیرمتعهدانه شرکت‌هایی که مسئول ترویج صنعتی سازی در کشور هستند، اقدام حقوقی به عمل آید.
در ابتدای شروع به کار مسکن مهر، ساخت برخی از واحد‌های مسکونی مزبور مقرر شد تا به شیوه صنعتی احداث شود که اتفاقا برای این روش از ساخت نیز مسئولیت‌هایی به برخی از شرکت‌ها سپرده شد.

ساخت مسکن مهر به شیوه صنعتی به تعداد 6500 واحد مسکونی در شهر پرند در فازهای 3 و 5 در همان سالها آغاز شد که از این تعداد در حال حاضر 1152 واحد مسکونی تحویل متقاضیان شده است.

اما خبرها حاکی از این است که تخلفات و برخی مشکلات باعث شده تا واگذاری تعداد زیادی از این واحد‌های مسکونی با تاخیر مواجه شود.

در تازه‌ترین اقدامات صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی ،محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی از او خواسته است، تا تکلیف واگذاری واحد‌های مسکونی به روش صنعتی هرچه سریعتر مشخص و شرکت یاد شده که در حال حاضر به بانک رفاه واگذار شده است، کماکان متعهد به اجرای کامل تعهدات باشد.

در نامه‌ای که نریمان به آخوندی نوشته، آمده است: که متاسفانه علی‌رغم تذکرات کتبی و شفاهی، شرکت مزبور به پذیرش و ادامه اجرای تعهدات خود کوتاهی و حتی برخی از واحد‌ها به غیر واگذار شده است.

بر اساس این گزارش، این نامه در اوایل اردیبهشت ماه جاری با موضوع عدم اجرای تعهدات برای احداث واحد‌های مسکونی مهر پرند به دفتر وزیر ارسال شده است.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز در پاسخ به این نامه نریمان نوشته است که «در هر صورت شرکت‌ها در چارچوب قرارداد باید به تعهدات خود پایبند باشند.در صورت رفتار غیرمتعهدانه اقدام حقوقی معمول دارید.»

در حاشیه هفدهمین سالگرد تاسیس شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پرسید که در مورد تخلفات شرکتی که مسئول ترویج صنعتی سازی هستند و اینکه یک واحد مسکونی مهر به دو نفر فروخته شده است، چه اقدامی انجام خواهد شد ،گفت:به زودی در این خصوص تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.


23231

 

کد خبر 354877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
  1
  واقعیت این است که ما انبوه ساز نداریم ۰۰۰ صنعتی ساز هم نداریم۰۰۰۰ با همان سیستم تک ساختمانی میخواهیم شهرک بسازیم۰۰۰فقط عوامل انسانی زیاد میکنیم و بیل و لودر اضافه میشود ولی سیستم همان سیستم سنتی و پر اسراف۰۰۰۰
 • hossein A1 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  0
  من یکی از سازندگان مسکن مهر هستم ، خواهش می کنم آقای اخوندی جواب بدن با وام 25 میلیونی و متمم قرارداد 10 درصدی و سهم آورده 7 میلیونی چطور میشه مردم رو خونه دار کرد ؟ با توجه به اینکه صنعتی سازی واقعا الان کمتر از متری مربعی 800 هزار تومن نیست ، خواهش می کنم یه مسئولی بیاد جواب بده و مارو از این وضیعت نابسامان ورشکستگی در بیاره ، مگه ما گناهمون چی بود که زندگمون واسه خونه دار کردن مردم متلاشی و نابود شد ؟ آقای آخوندی تا الان هیچ قدم مثبتی از زمانی که روی کار اومدن برای هیچ کجا برنداشتن در حالی که وزارت خونه راه و شهرسازی باید پردرامد ترین ها باشه در سطح کشور، من از مسئولان این وب سایت می خوام از آقای آخوندی بپرسن چرا زندگی پیمانکارا باید با تصمیمات غیر منتطقی نابود شده ؟