نمایندگان حاضر در شصت و هفتمین مجمع جهانی بهداشت، چهارچوب پایشی جهانی‌ای در زمینه تغذیه مادران و کودکان تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ نمایندگان حاضر در شصت و هفتمین مجمع جهانی بهداشت از هیئت دبیران سازمان بهداشت جهانی خواستند تا توصیه‌نامه‌ای برای اعضا در زمینه چگونگی مقابله با بازاریابی نامناسب غذاهای مکمل ( غذا برای کودکان و اطفالی که هنوز از شیر مادر تغذیه می‌کنند ) تهیه کند.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که مدیر کل سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (FAO)، خوزه گراسیانو داسیلوا، نیز حضور داشت، مقرر شد فائو و سازمان جهانی بهداشت مشترکا میزبان دومین کنفرانس بین‌المللی تغذیه در نوامبر سال 2014 باشند. همچنین از هر دو سازمان درخواست شد تا اطمینان حاصل کنند سایر سازمان‌های سازمان ملل متحد، سازمان‌های غیردولتی بخش خصوصی و سایر سهامداران در رایزنی‌های نتایج کنفرانس شرکت کنند.

از وزرای کشاورزی، بهداشت و امور خارجه انتظار می‌رود تا در دهه‌ی آینده چارچوب سیاست جهانی را برای مقابله با چالش‌های اصلی تغذیه شامل سوء تغذیه، کمبود ویتامین‌ها، چاقی و بیماری‌های غیرواگیردار ناشی از تغذیه نامتعادل، اتخاذ کنند.

گفتنی است، تعداد تخمینی کودکان زیر 5 سال که از رشد باز مانده‌اند (یعنی در نتیجه تغذیه ضعیف قدشان کوتاه مانده) از 167 میلیون در سال 2010 به 162 میلیون در سال 2012 کاهش یافته است. در عین حال، تعداد کودکان زیر 5 سال که اضافه وزن دارند از 41 میلیون در سال 2010 به 44 میلیون در سال 2012 افزایش یافته است.

4646

کد خبر 356406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =