ایسنا نوشت:

معاون اول رییس جمهور توسعه صنعتی را یکی از مهمترین و اصلی‌ترین محورهای توسعه کشور دانست و گفت: اگر توسعه صنعتی در کشور رخ دهد شاهد توسعه سایر خدمات و رضایتمندی مردم نیز خواهیم بود.

اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در مراسم بهره‌برداری از خط تولید داروهای دامی شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک با تاکید بر اینکه مهمترین کار در مقطع فعلی ایجاد آرامش و اطمینان در جامعه است، گفت: باید در میان مردم این اطمینان ایجاد شود که فضا و آینده مثبتی پیش روی اقتصاد کشور خواهد بود و دولتمردان نیز باید برای افزایش امید و آرامش در جامعه تلاش کنند.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با تبریک اعیاد شعبانیه و سلام ودرود به روح پرفتوح امام خمینی (ره) و با تاکید براینکه تکلیف و وظایف مدیران کشور بسیار سنگین است، اظهار داشت: امروز در کشور مسئولیتی جدی بر عهده داریم و باید تلاش کنیم به صورت ریشه‌ای و اساسی مشکلات را از پیش روی مردم برداریم.

دکتر جهانگیری گفت: ایران از ظرفیت‌های فراوانی بخصوص در بخش نیروی انسانی برخوردار است و می‌تواند با استفاده از این ظرفیت‌ها پله‌های توسعه و ترقی را طی کند.

جهانگیری همچنین با اشاره به منابع نفتی در ایران تصریح کرد: قطعاً در شرایط تحریم نیز ایران قادر خواهد بود نفت خود را با قیمت مناسب به فروش برساند و قدم‌های بزرگی در مسیر توسعه بردارد.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: اگرچه برخی کشورهای غربی تلاش می‌کنند با زبان زور با ایران سخن بگویند اما دولت تدبیر و امید از ابتدای کار موضعی را اتخاذ کرده که دنیا بداند با مردمی فهمیده و متمدن روبروست و نمی‌توانند با زبان زور و تهدید با این مردم سخن بگویند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: مردم باید بدانند که دولت تدبیر وامید تعاملی مثبت و سازنده را با دنیا در پیش گرفته و از فرصت‌هایی که در دنیا وجود دارد برای حل مسائل و مشکلات مردم استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت باور دارد بخش خصوصی محور توسعه اقتصادی است، خاطر نشان کرد: باید اعتماد بخش خصوصی جلب شود و شرایط سرمایه‌گذاری تسهیل گردد تا سرمایه‌گذاران نسبت به تولید و توسعه صنعتی کشور اقدام کنند.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات نظام بانکی کشور گفت: نظام بانکی به دلیل اتفاقات سال‌های اخیر دچار آسیب‌های فراوانی شد که باید برای جبران این آسیب‌ها راهکارهایی پیدا کنیم. با وجود همه مشکلاتی که نظام بانکی کشور با آن روبروست، هیچ طرح موفقی در کشور وجود ندارد که بانک‌ها در آن نقش ایفا نکرده باشند.

معاون اول رییس جمهور در ادامه استان لرستان را استانی مملو از ظرفیت‌ها و امتیازات ویژه دانست و گفت: این استان با داشتن مردمانی خوب و زحمت‌کش قابلیت آن را دارد که از وضعیت فعلی خارج شده و مشکلاتی نظیر بیکاری در این استان از میان برداشته شود.

جهانگیری با قدردانی از دست اندرکاران احداث و راه‌اندازی کارخانه داروسازی بایر افلاک بر لزوم تلاش در جهت صادرات محصولات دارویی تاکید کرد و گفت: صنعت ایران برای اینکه بتواند روی پای خود بایستد باید بازارهای صادراتی را تصاحب کند.

 

17503

کد خبر 358173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =