مهر نوشت:

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امنیت مرزهای کشور در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد، گفت: در همه نقاط مرزی نیرو داریم حتی در نقاطی که راه مناسبی ندارند، نیروی عملیاتی از مرزبانان ما حضور دارند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه صد و بیست و هشتمین جلسه ستاد مبارزه با موادمخدر، در جمع خبرنگاران گفت: در بعضی نقاط هم که پرمخاطره تر هستند و نیاز به احداثات داشتند عزیزان سپاه در آن مناطق مستقر هستند که در بخش جنوب شرقی و شمال غربی کشور هوشیاری کافی وجود دارد.

او گفت: در ماههای اخیر هم تغییراتی انجام شده و در واقع تقویت‌های نسبی صورت گرفته و مسیر بستن مرزها به صورت نسبی انجام شده و وضع ما در مجموع وضع مطلوبی است و مرزها در کنترل است.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خطری کشور را تهدید نمی‌کند، گفت: اگر منظور از خطر تجاوز بیرونی است و شبیه آن چیزی است که در عراق، افغانستان و سوریه اتفاق افتاده است، خیر. از این جهت ما اقتدار کامل و اشراف اطلاعاتی و نیز آمادگی کامل داریم و چنین سناریوهایی در اینجا هرگز متصور نیست.

احمدی مقدم ادامه داد: اما اگر مفهوم این باشد که در مورد قاچاق انسان، موادمخدر و تردد غیرمجاز مرزها کاملا مسدود است، خیر. ما امروز نمی‌توانیم چنین ادعایی کنیم که در برابر این تهدیدها مرز ما صد درصد بسته و در کنترل است.

او با تاکید بر اینکه نسبت به گذشته وضعیت خیلی بهبود پیدا کرده است، گفت: گام‌هایی را که برخواهیم داشت به امید خدا در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم با توجه به آنها بگوییم که کنترل مطلوبتری خواهیم داشت.

 

45231

 

کد خبر 361406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =