تسنیم نوشت:

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از مذاکره با اروپایی‌ها و آسیای‌جنوب‌شرقی برای ایجاد قطب سوم خودروسازی در منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند صددرصد سرمایه مورد نیاز این کار را تأمین کنند.

اکبر ترکان در نشست خبری گفت: نظر آقای رئیس‌جمهور این است که خودروسازان در یک فضای کاملاً رقابتی کار کنند تا کیفیت براساس رقابت اصلاح شود؛ همچنین قیمت نیز بر اساس رقابت کاهش می‌یابد.

او گفت: غیر از 2 گروه خودروساز فعلی می‌خواهیم با گرایش صادراتی یک خودروساز نیرومند را در مناطق آزاد ایجاد کنیم تا هم منافع مصرف‌کننده و هم منافع داخلی را تأمین کند.
او ادامه داد: زمانی که خودرو صادراتی تولید می‌شود استاندارد جهانی را دارد و در بازار با محصولات خارجی قابل رقابت است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد در پاسخ به پرسش که برای ایجاد قطب سوم خودروسازی در ایران با چه کشورهایی مذاکره شده است گفت: گروهی در حال مذاکره با اروپا و آسیای جنوب‌شرقی هستند و مشارکت با برندهای صاحب‌نام را نیز از دست نمی‌دهیم.
ترکان در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که آیا با آمریکایی‌ها نیز در این زمینه مذاکراتی صورت گرفته است گفت: خیر؛ سرمایه‌گذاران در حال مذاکره با خودروسازان اروپایی و آسیای جنوب‌شرقی هستند ما نیز با اعطای زمین، معافیتهای مالیاتی، گمرکی و کمک به صادرات به راه‌اندازی قطب سوم خودروسازی در کشور کمک می‌کنیم.
به گفته او، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند صددرصد سرمایه‌گذاری در خصوص ایجاد قطب سوم خودروسازی را انجام دهند.

 

23231

 

کد خبر 363691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =