تسنیم نوشت:

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با غیر کارشناسی دانستن اظهارات وزیر صنعت مبنی بر معقول بودن قیمت خودرو گفت:اگر آقایان بخواهند همچنان بر تصمیم های غیر منطقی خود اصرار داشته باشند مجلس از ابزارهای قانونی خود استفاده می کند.
علی علی‌لو درباره اظهارات اخیر سخنگوی دولت مبنی براینکه "شورای رقابت شورای دولتی نیست بلکه یک شورایی است که استقلال نظر دارد و اگر برخی از این افراد با پیشنهاد رئیس‌جمهور و یا دولت انتخاب می‌شود به این معنی نیست که ما بتوانیم نظر آنها را عوض کنیم"، گفت: زمانی که حکم رئیس شورای رقابت توسط رئیس جمهور امضاء می شود معنی استقلال این شورا بی معنی است.
او گفت: البته در خصوص فراقوه‌ای بودن شورای رقابت هم باید بگویم به استناد سخنان امام (ره) در نظام جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی در رأس امور است و یک شورا نباید به استناد فراقوه‌ای بودن تصمیمات نامناسبی را برای مردم اتخاذ کند.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی همچنین در واکنش به اظهارات وزیر صنعت که گفته بود، قیمت‌های شورای رقابت معقول است، با تاکید بر اینکه سخنان نعمت زاده مبنی بر معقول بودن قیمت خودرو به هیچ عنوان کارشناسی نیست، گفت: مجلس نخست با تعامل و برگزاری جلسات متعدد موضوع قیمت خودرو را پیگیری می کند اما اگر آقایان بخواهند همچنان بر تصمیم های غیر منطقی خود اصرار داشته باشند مجلس از ابزارهای قانونی خود همانند سؤال و یا استیضاح استفاده خواهد کرد.
علی‌لو در ادامه با اشاره به قرائت گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در صحن علنی مجلس، گفت: پس از قرائت این گزارش ریاست مجلس از کمیسیون صنایع درخواست کرد تا مأموریت خود در اجرای گزارش را آغاز کند به همین منظور متن گزارش را به همراه 13 پرونده تخلف خودروسازان به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.
او گفت: از همین امروز فاز عملیاتی گزارش کمیسیون تحقیق و تفحص از خودروسازان آغاز خواهد شد که یکی از موضوعات آن بررسی قیمت گذاری خودرو در کشور است.

 


45231

 

کد خبر 366086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمیدرضا پیری A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
  3 0
  ضمن تشکر از پیگیری و مراقبت های شما باید عرض کنم که اینگونه تهدید ها و استفاده از ابزارهای قانونی که میفرمایید سالهاست که ما میشنویم و متاسفانه نتیجه عکس داده و هروقت شما و یا هر مدیر دیگه ای تهدید کرد خودرو سازها جسور تر شدن و قیمت هاشون چند برابر شد. بر اساس تجربه عرض میکنم وقتی که خودتون هم میدونین که مافیا و رانت خودرو در کشور ما حل شدنی نیست پس خودتون رو خراب نکنید و حداقل یه وجهه کمی که مونده حفظ کنین. چون این راه رو قبلا شورای رقابت و وزیر و سخنگو و حتی ریاست محترم جمهور هم رفتن ولی زورشون به نفوذ خودروسازان نرسید و نخواهد رسید. پس لطفا الکی مردم رو امیدوار نکنید و تهدید هاتون هم خرج نکنید بذارید برای جایی که تاثیر داشته باشه نه برای مافیای مونتاژ قطعات بنجل چینی بنام خودروسازی
 • بی نام IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
  4 0
  زودتر تکلیف ما روشن کنید میخوام پراید بخرم البته فقط پول نصف پراید را دارم.
 • عربلو A1 ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
  45 0
  خدا را شكر كه دولت اعلام كرد كه اينان نقشي در تصميمات شورا و عزل و نصب ندارند ، چون شورا فرا دولتي است ، پس نمايندگان ميتوانند فارغ از دخالت دولت و با اطمينان خاطر برخورد قاوني با اين نهاد و اعضاء آن داشته باشند تا حق و حقوق مردم و مصرف كننده از مصوبات وهم آلود اينان و خودروسازان گرفته شود
 • بی نام A1 ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
  0 0
  وقتی رئیس کمیسیون صنعت مجلس حقوقدان باشد اظهاراتش همین است