تسنیم نوشت:

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس بابیان اینکه دلایل امروز شیوا رئیس شورای رقابت در افزایش قیمت خودرو برای نمایندگان مجلس قانع کننده نبود، گفت: نمایندگان از پیگیری این موضوع کوتاه نخواهند آمد و از تمام ابزارهای قانونی خود استفاده می کنند.

بهروز نعمتی در رابطه با جلسه امروز نمایندگان کمیسیون صنایع با رئیس شورای رقابت، گفت: نمایندگان در طول این جلسه به هیچ عنوان از توضیحات رئیس شورای رقابت در بیان دلایل افزایش قیمت خودرو قانع نشدند.

او با اشاره به اینکه پایه محاسباتی شورای رقابت برای تعیین فرمول و قیمت خودرو نادرست است، گفت: در نظر گرفتن قیمت پایه خودرو در سال گذشته که خودروسازان با 50 درصد کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کردند منطقی نیست.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: جلسه امروز بدون کسب نتیجه قانع کننده ای پایان یافت اما باید این نکته را متذکر شوم که نمایندگان از پیگیری دلایل افزایش قیمت خودرو کوتاه نخواهند آمد و از تمام ابزارهای قانونی خود برای تعیین تکلیف این موضوع استفاده می کنند.

 

23231

 

کد خبر 366165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
  2 0
  خیلی هنر کنید 500 هزارتومان ارزون کنید اگه پراید رو رسوندید به هفت یا هشت میلیون می توان گفت کار مثبتی انجام دادید
 • sadegh IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
  2 0
  سلام،وزیر محترم صنعت در توجیه افزایش قیمتها، افزایش مالیات بر ارزش افزوده، افزایش قیمت بیمه و آبشنهای اضافی را علت دانستند و از آن دفاع کردند ؟ باید عرض کنیم بزرگوار خودرو سازان دو مورد اول را از ابتدای سال اعمال کرده بودند آنهم نه در اصل قیمت که در ذیل فاکتور بصورت مابه التفاوت . . . آبشن هم توجیه ندارد چراکه بعنوان مثال خودرو تندر90 فول هیچ آبشن اضافی نسبت به قبل ندارد که 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشته باشد. بهتر است وزیر محترم کمی بیشتر تحقیق کنند