روزنامه شرق مصاحبه زیر را با لقمان آرزومند( کارگر 28ساله شهرداری که در یکی از پارک‌های بوکان کار می‌کند و36میلیون‌تومان چک حامل پیدا کرده و آن را به دست صاحبش رسانده) انجام داده است:‌چطور شد که این مبلغ کلان را پیدا کردی؟
در حال نظافت محوطه پارک بودم که دیدم دوبرگه و یک پاکت ضخیم روی زمین افتاده است. داخل پاکت 18فقره چک بود. وقتی چک‌ها را دیدم خیلی متعجب شدم اما اصلا وسوسه نشدم و بلافاصله به آقای شهردار زنگ زدم و او از من خواست پاکت را به او تحویل دهم؛ بعد با طی مراحل قانونی چک‌ها تحویل صاحبش شد.
‌چطور وقتی چک‌ها را دیدی، وسوسه نشدی؟
به خدا اصلا وسوسه نشدم. پدر من آدم باخدایی بود، او گفته بود این پسر روزی جای من را می‌گیرد؛ من هم به احترام پدرم اصلا وسوسه نشدم.
‌صاحب چک‌ها را چطور پیدا کردی؟
از نگهبان شب شنیدم یکی که دنبال پاکتش می‌گشته به پارک آمده است. وقتی پیگیر شدیم، فهمیدیم همان فرد صاحب پاکت است.
‌شغل صاحب چک‌ها چیست؟
نمی‌دانم. مردی تقریبا 28ساله بود که انگار در یک شرکت کار می‌کرد. به ظاهر از آنها طلب داشت و چک‌ها را از آن شرکت گرفته و شب را هم در پارک خوابیده اما صبح یادش رفته بود پاکتش را بردارد.
‌‌وقتی پاکت را به صاحبش دادی چه کرد؟
خیلی خوشحال شد. انگار داشت پرواز می‌کرد. بعد هم برای تشکر صدهزارتومان به من داد.
 ‌شهرداری اعلام کرده قرار است از شما در مراسمی تقدیر شود. این خبر را شنیده‌ای؟
هنوز مراسمی برگزار نشده است و من هم منتظر پاداش نیستم اما خودشان به من هم گفتند قصد برگزاری چنین مراسمی را دارند و تلاش می‌کنند من را رسمی کنند البته باید مراحل اداری طی شود.
‌اگر باز هم پول پیدا کنی، آن را به صاحبش تحویل می‌دهی؟
بله، باز هم همین کار را می‌کنم. فقط خداست که پاداش می‌دهد. پاداش من معنوی است، من پاداش معنوی را به پاداش دنیوی ترجیح می‌دهم. چون دنیا فانی است.
‌از خودت بگو چند خواهر و برادر داری، پدر و مادرت در چه شرایطی هستند؟
پدرم هم کارمند شهرداری بود، او سال88 فوت شد. پنج‌برادر و دوخواهر دارم و آخرین فرزند خانواده هستم و با مادرم در خانه‌ای 48متری زندگی می‌کنم. پدرم که فوت شد، شش‌نفر ارث بردیم و این خانه را برای مادرمان خریدیم.
‌خودت به غیر از کار در شهرداری چه می‌کنی؟
دانشجوی کارشناسی رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه آزاد هستم و هزینه‌های تحصیلم را با دو مسوولیتی که در شهرداری دارم، تامین می‌کنم. نگهبان و نظافتچی هستم.
‌خواهران و برادرانت هم در تامین هزینه تحصیل به تو کمک می‌کنند؟
نه، خودم با کار پاره‌وقتی که دارم هزینه تحصیلم را تامین می‌کنم.

17302

کد خبر 371788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امین A1 ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  31 1
  این جاست که آدم یاد حرق قدیمیا می افته که طرف سر سفره ی پدر و مادر نشسته است , خدا بهش جزای خیر بده
 • رضاا IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  10 21
  من چند سال پیش ی چک سفید امضارو توی کیفم پیدا کردم. بعد کلی گشتم تا طرف رو پیدا کردم و تحویلش دادم. در واقع تو بانک چک بنده خدا که امضا کرده بود همراه مدارک من قاطی میشه و میره تو کیفم. بازگردوندن چک به صاحبش ی کاری است که باید انجام میشد و غیر این حالت جای تعجب داشت. حالا این مصاحبه کردنا دیگه چیه؟؟؟ میگن آخرالزمان ارزش به ضدارزش تبدیل میشه و ضدارزش به ارزش همینه. جای تعجبی نیست که برگردونده اگه برنمیگردوند باید باهاش مصاحبه میکردن که چرا برنگردونده
 • امینا IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  6 0
  دمت گرم که در این عصر نامردی و نامرادی کار مردانه ای کردی