بازگشت بیتا وکیلی پس از پنج سال پرسه زدن در باغ

بیتا وکیلی، نمایشگاهی از آثار نقاشی خود با نام «این باغ، تاریخ است» را برپا می‌کند. در توضیح این نمایشگاه، دیالوگی بین خانم هنرمند که به‌تنهایی در حال پرسه‌زدن در باغ است، با یک گربه، شکل گرفته.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیتا وکیلی، پس از پنج سال، تازه‌ترین مجموعه نقاشی‌هایش را عصر جمعه، اول بهمن، در گالری ایوان به تماشا می‌گذارد.

«این باغ، تاریخ است»، عنوان این نمایشگاه است که در آن ۱۶ تابلو که همگی در دو سال اخیر خلق شده‌اند، با اندازه‌های مختلف به نمایش درمی‌آیند.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: 

«خانم! شما تنهایی توی این باغ، تمام روز، چه‌کار می‌کنید؟»
«مثل تو، پرسه می‌زنم!» گربه، آن «زن-تاریخِ » باستانی را بو کشید و گفت: «می‌خواهید چیزی را فراموش کنید؟» زن گفت: «نه! برعکس! می‌خواهم به یاد بسپارم». گربه گفت: «پس بهتر است با من به قلب باغ بیایید»

بیتا وکیلی، متولد ۱۳۵۲ تهران،  نقاشی را از دوران دبیرستان شروع و حدود ۲۸ سال است که به طور حرفه‌ای مشغول نقاشی است، تحصیلات او کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرِ دانشگاه آزاد و  کارشناسی ارشد نقاشی از دانشکده هنرِ تهران است.

آثار او در ۹ نمایشگاه انفرادی، هفت دوره حراجِ تهران ، چندین دوره حراج کریستیز و بیش از ٨٠ نمایشگاه گروهی در ایران ، دبی، کانادا، آمریکا، فرانسه، چین، مالزی، موناکو، ارمنستان، عمان و انگلستان ارائه شده است.

گالری ایوان تا ۱۵ بهمن، نقاشی‌های بیتا وکیلی را به تماشا می‌گذارد. 

بازگشت بیتا وکیلی پس از پنج سال پرسه زدن در باغ

بازگشت بیتا وکیلی پس از پنج سال پرسه زدن در باغ

بازگشت بیتا وکیلی پس از پنج سال پرسه زدن در باغ

۵۷۵۷

کد خبر 373137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =