ایسنا نوشت:

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از باز خوانی با موفقیت همه اطلاعات جعبه‌های سیاه هواپیما در هشتمین جلسه کمیته بررسی سانحه هواپیمای آنتونف ۱۴۰ خبر داد.

علیرضا جهانگیریان گفت: با تلاش و پیگیری مستمر کارشناسان داخلی و خارجی وعلیرغم وارد شدن صدمات زیاد به جعبه‌های سیاه این هواپیما همه اطلاعات ذخیره شده که برای بررسی علت سانحه نقش حیاتی دارند با موفقیت بازخوانی و در اختیار کمیته بررسی سانحه قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در هشتمین جلسه کمیته بررسی سانحه هواپیمای آنتونف ۱۴۰ توضیحاتی از دو گروه شاهدان عینی و بررسی سیستم‌های هواپیمای آنتونف ۱۴۰ ارائه شد و اعضای کمیسیون به بحث و تبادل نظر پیرامون نتایج حاصل از بررسی اطلاعات خروجی از دستگاه‌های ثبت و ضبط پروازی FDR و CVR، پرداختند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین مقرر شد قطعات و تجهیزات مختلف هواپیما جهت انجام آزمایشاتی نظیر تست خستگی، بررسی ساختارهای مولکولی و متالوگرافی به آزمایشگاه‌های معتبر داخلی یا در صورت نیاز به مراکز خارجی ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه گزارشی از بازدید قاضی پرونده و اعضای معرفی شده از سوی سازمان بازرسی کل کشور از شرکت هواپیمایی سپاهان ارائه و مقرر شد در جلسات آینده بررسی یافته‌های تخصصی دیگر گروه‌های کمیته به صورت کامل ارائه شود.

 

23503

کد خبر 373532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  17 2
  ما که خودمون هم نمیتونیم جعبه سیاه بسازیم موقعی که این ها ساخته شدن تحریم بودیم کدوم جعبه سیاه
 • محمد IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  18 0
  "قطعات و تجهیزات مختلف هواپیما جهت انجام آزمایشاتی نظیر تست خستگی، بررسی ساختارهای مولکولی و متالوگرافی..." این آزمایشها معمولا قبل از ساخت و به پرواز دراومدن انجام میشه نه بعد سقوط هواپیما
 • مهدی A1 ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  22 0
  خب متن خبر؟ همین خوانده شد؟ پس بقیش چی ؟ دلیل سقوط؟ چرا عادت کردین که خبر ناقص بدین؟ یا خبر رو منتشر نکن یا صبر کن وقتی کامل بروز شد اطلاع بده :|
 • بی نام IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
  1 0
  خوانده شد همین؟ واقعا که یا خبر شما متنش مشکل داره که توضیح ندادین از جعبه سیاه چی فهمیدن یا اونا با شما شوخی داشتن و خواستن سر بسرتون بزارن. نکنه منظورشون این بود که روش نوشته جعبه سیاه اونا این رو خوندن