ایرنا نوشت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دو خودروساز بزرگ کشور تاکنون بیش از دو هزار و 200 میلیارد تومان از اموال خود را فروخته و تبدیل به نقدینگی کردند و در اختیار تولید گذاشتند.

محمدرضا نعمت زاده همسویی با تیم اقتصادی دولت را از عمده ترین فعالیت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت کاهش تورم دانست و گفت: گسترش راه های افزایش نقدینگی واحد های تولیدی به غیر از ورود منابع بانک مرکزی به عرصه تولید از جمله راهکارهای حمایت از تولید بود که در یک سال گذشته در دستور کار قرار داشت.

او گفت: براساس این رویه، از صاحبان صنایع درخواست شد تا همه آنچه منابع در اختیار دارند را مجددا به خط تولید بازگرداند و به همین سبب بود بسیاری از واحدهای تولید توانستند مجددا فعالیت خود را آغاز کرده و به چرخه تولید بازگردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این روش و درخواست در صنایع خودروسازی کشور نیز اجرا شد به گونه ای که شاهد رشد تولید بسیار خوبی در سال جاری خواهیم بود که امیدواریم این شرایط نیز در سایر بخش های صنعتی کشور اتفاق افتد.

به گفته وی، گروه صنعتی ایران خودرو به غیر از سهام بانک پارسیان که هم اکنون در اختیار دارد، مابقی اموال خود را واگذار کرده و منابع آن را به سمت تولید سوق داده است.

نعمت زاده همچنین به مصوبات دولت در خصوص توسعه فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبات که از دو ماه پیش ابلاغ و تکالیف دستگاه های مختلف در زمینه بهبود و تسریع فضای کسب و کار مشخص شد، هرچند این تکالیف پیش از این جزء اختیارات دستگاه ها بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص مصوباتی را در جهت اصلاح اصل 44 قانون اساسی انجام داد که براساس آن تمام دستگاه ها باید در راستای شفاف سازی قوانین اقدام کنند.

نعمت زاده گفت: دستگاه ها مکلف شدند تمام ضوابط و مقررات فعالیت های اقتصادی و صنعتی را به طور شفاف اعلام کنند تا مردم بدانند برای انجام فعالیت های اقتصادی خود چه وظایفی را باید انجام دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید براینکه بانک ها مکلف شدند حداقل 60 درصد تسهیلات بانکی در سال جاری را به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص دهند، گفت: سرمایه در گردش باعث رونق سریع، افزایش تولید و صادرات خواهد شد.

نعمت زاده ادامه داد: با توجه به اینکه سرمایه گذاری ها پیش از این انجام گرفته اما به سبب عدم کفایت سرمایه، شاهد کاهش میزان تولید بودیم که براین اساس بانک ها مکلف شدند تا سرمایه در گردش این واحدها را تامین کنند تا تولید رونق و توسعه پیدا کند.

 

23231

 

کد خبر 374317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  45 0
  مال باباشون كه نبوده
 • بی نام IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  36 0
  خوب کاری کردند. بندناف اینها را باید از دولت جدا کرد. هرچی نفت است می ره توی جیب آقایان.
 • بنده خدا IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  42 0
  الهی ..... چقدر این خودروسازان ایرانی زحمت کش و مظلوم هسن.
 • عماد IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  22 0
  کم دارن و رکورد میزنن و آشغالای جدید میدن دست مردم؟؟؟؟ بابا مردم رو چی فرض کردین؟
 • بی نام A1 ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  21 0
  اونموقع که پول زور از مردم میگرفتن باید فکر اینجاشو میکردن این پول ها خوردن نداره.
 • بی نام IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  20 0
  اینا این همه اموال برای چه داشتن؟
 • بی نام A1 ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  18 0
  من حاضرم النگو هامو حلقه ازدواجمو برای کمک به خودرو سازان از جان و مال گذشته در طبق اخلاص قرار دهم اگه شماره حسابی هم اعلام کنین مقداری وجه نقد دارم برایشان بریزم فداتوم بشم من اینقدر زحمت جون مردمو میکشین . خبر پخش کن
 • محسن A1 ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  10 0
  یک روش برای بهبودفضای کسب وکار این است که تمام قوانین مزاحم راکاملا حذف کنیدوقوانین باقیمانده که باید خیلی مختصرومفیدوشفاف باشد برروی سایت هرسازمان ونیزبصورت بروشور درورودی هرسازمان دراختیار کل ملت قرارگیرد.بااین روش ضمن تسهیل وتسریع کارهاجلوی سو استفاده وکم کاری ورشوه گیری که معمولا بخاطر عدم اطلاع مراجعین صورت میگیردراخواهیدگرفت ازخبرآنلاین تقاضامیکنم نظرم راانعکاس دهند
 • ناراحت IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  23 1
  از وضعیت نابسامان خودرو خیلی ناراحتم برای خودمون متأسفم که همچین وزیر صنعتی داریم لطفا به جای پاک کردن صورت مسأله،مسأله رو حل کنید و تمومش کنید این وضعیت خودرو رو لطفا لطفا لطفا خواهشا خواهشا خواهشا
 • بی نام IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  13 0
  صنعت خودرو باید جیب خیلیها رو پر نگهداره سیر هم نمیشن آه خدا برس به داد که دادرس تویی
 • بی نام A1 ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
  14 0
  جریان چیه این وزیر چرا اینقدر طرفدار این خودروسازاست؟ تو تلویزیون هم اونجایی که رییس جمهور مخالف صریح این خودروسازا بود ابشون عجیب طرفدار بودن که حتی یه بارهم به دروغ گفتن اطلاعات غلط دست رییس جمهور رسیده که تکدر پیدا کردن و تکدری دیگه ندارن که اقای نوبخت فرداش تکذیب کرد