مهر نوشت:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این وزارتخانه از موضع خود برای بازپس گیری معدن واگذار شده به همسر یک کارمند به صورت غیرقانونی، عقب ننشسته است، گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، دعوی خود را از مالک غیرقانونی این معدن برای بازگشت آن به دولت، ارایه کرده است.
جعفر سرقینی با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از موضع خود برای بازپس گیری معدن واگذار شده به همسر یک کارمند به صورت غیرقانونی عقب نشینی نکرده است، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت بر پیگیری این پروژه اصرار زیادی دارد و شخصا پیگیر این موضوع است تا بتوان با حکم دادگاه، این معدن را از متخلفان پس گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایمیدرو با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح دعوی از مالک غیرقانونی این معدن داشته است، گفت: نامه نگاری های متعددی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و قوه قضاییه برای ابطال این واگذاری صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم این معدن را به بیت المال برگردانیم.

او گفت: برخلاف تصور برخی نمایندگان مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیر این واگذاری غیرقانونی است و ایمیدرو نیز از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت مکلف شده تا این موضوع را پیگیری کرده و طرح دعوی در دادگاهای مربوطه داشته باشد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور چندی پیش دستور داد تا موضوع واگذاری غیرقانونی این معدن بررسی شده و نتایج آن طی گزارشی به دولت ارایه شود. در واقع، مجوز بهره برداری این معدن در سال 81 صادر شد. بنا به گفته برخی مسئولان، این معدن نخست قرار بود برای بهره برداری سنگ‌های تزیینی و گرانیت فعالیت کند اما بنا بر رانت اطلاعاتی، صاحبان این معدن متوجه شدند که این معدن سرشار از سنگ آهن است.

در همان مقطع ایمیدرو درخواست خود را برای دولتی شدن این معدن به مقامات مسئول ارسال کرده بود، ولی علیرغم این درخواست، مالک غیرقانونی این معدن با رایزنی توانسته مجوز بهره بردای از معدن را از استانداری خراسان رضوی دریافت کند. در حالی که در سنوات بعد، با اطلاع سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات، واگذاری این معدن غیرقانونی اعلام شد و اکنون نیز محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داده تا ایمیدرو با طرح شکایتی، این معدن را باز پس گیرد.

برخی برآورده حکایت از آن دارد که این معدن بیش از 10 میلیارد تومان ارزش دارد.

 


45231

 

کد خبر 377750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  37 0
  یعنی هنوز نتونستن پس بگیرن
 • بی نام A1 ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  37 0
  به سلامتی از سال 81 واگذار شده؟ یعنی توی همین کش و قوس پرونده، این بنده خدا 12 سال از این معدن نهایت استفاده را می کرده پس اگر با همین سرعت نور کار رسیدگی به پرونده پیش بره، احتمالا آهن و سنگهای گرانبهای معدن تا 10 سال دیگه تمام میشه و بعد از اون خودش معدن می گذاره توی سینی و دو دستی تقدیم خواهد کرد.
 • محمدرضا A1 ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  3 4
  بابا بيت المال الزاما ماله مردم نيست. دولت که ميدونه چطور خرج کنه واسه خودش .. ببخشيد مردم خرجش ميکنه.
 • امید A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  0 0
  ارزش معدن رو درست نوشتید؟ 10 میلیار تومن؟ اینکه پول 1020 تا واحد آپارتمان بیشتر نیست.
 • بی نام IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  1 0
  خوبه نمردیم و فهمیدیم معنی پاکدست بودن دولت خدایا خودت ایمان ما را نگهدار....
 • سعید IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
  1 0
  عجب بخور بخوریه تو این مملکت خدایی ما چه ساده ایم نشستیم نگاه میکنیم ..خوردن آقا خوردن