دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی ضمن ارائه آماری از فعالیت تعاونی های دانش بنیان به تحلیل کارکرد یکی از راه های گسترش این گونه از تعاونی پرداخته است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از یادداشت نوشته است:
«در حال حاضر تا مرداد ماه سال 1393، تعداد 490 تعاونی دانش بنيان با عضویت 4018 نفر، اشتغالزایی 8364 نفر و میزان سرمایه 57 میلیارد ریال تشکیل شده است و پیش بینی مي شود مطابق برنامه، تا پایان سال 1393، تعداد 49 تعاونی دیگر نیز در کل کشور تشکیل گردد. بيشترين تعداد تعاوني دانش بنيان به ترتيب مربوط به فعاليت هاي خدماتي (198 تعاوني)، صنعتي (181 تعاوني) و كشاورزي (67 تعاوني) است و كمترين تعداد به ترتيب مربوط به معدن (3 تعاوني)، فرش دستباف (1 تعاوني) و تامين نياز توليدكنندگان (1 تعاوني) مي باشد.»
این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین می نویسد:
در عصر حاضر با گسترش شبکه جهانی اینترنت و فناوری اطلاعات، فضايي در حال خلق شدن است كه فضاي مجازي نام دارد. اين فضا به مرور جاي خود را باز مي كند و حتي گسترده تر از فضاي حقيقي مي شود و هم اکنون الگوی غالب در زندگی بشر است. با ظهور فضای مجازي جدید و در واقع دو فضایی شدن جهان، اغلب پدیده های جهان واقعی در جهان مجازی ظهور کرده اند. تعاوني نيز يكي از پديده هاي جهان واقعي است كه مي تواند در فضاي مجازي ايجاد شود و با توجه به امكاناتي كه اين فضا و تكنولوژي در اختيار آن قرار مي دهد، گسترش بيشتري نسبت به جهان واقعي داشته باشد.
به نظر مي رسد تعاونيها مي توانند در فضاي مجازي موفق‌تر باشند به دليل عدم نياز به سرمايه گذاري و يا نياز به سرمايه گذاري كم. شما قبل از ورود به فضاي مجازي سرمايه گذاري خود را انجام داده ايد و يا نياز به سرمايه گذاري اندكي دارد (در فضاي حقيقي يكي از بزرگترين مشكلات تعاونيها نداشتن سرمايه كافي است). ديگر اينكه در فضاي مجازي محدوديت فيزيكي فضاي حقيقي وجود ندارد... فشردگی زمان در جهان مجازی موجب کوتاه شدن زنجیره عرضه خدمات شرکت های تعاونی می شود. مجموعه همه اينها نشان مي دهد كه ما مي توانيم در فضاي مجازي تعاونيها را خيلي سريع رشد دهيم و ايجاد كنيم.
برای خواندن متن کامل این مطلب، لطفا اینجا را کلیک کنید.

کد خبر 378237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =