مهر نوشت:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: عملیات‌های پلیس موجب شده تا ضربات سنگینی به قاچاقچیان در تهران به ویژه دارندگان آشپزخانه‌های تولید مخدرهای صنعتی وارد شود و برای همین تعداد تولیدات شیشه در پایتخت کمتر شده است.

سردار علی مویدی در گفتگو با مهر، در پاسخ به اینکه چند درصد مواد مخدر کشفی توسط نیروی انتظامی به وزارت بهداشت تحویل می‌شود، افزود: عمده کشفیات اعم از تریاک، هروئین و مرفین را به وزارت بهداشت می‌دهیم اما موادمخدر صنعتی را معدوم می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدت زمان دسترسی به مواد مخدر در تهران همان ۵ دقیقه است، گفت: این عدد را تایید نمی‌کنم. اما عملیات‌های پلیس موجب شده تا ضربات سنگینی به قاچاقچیان در تهران به ویژه دارندگان آشپزخانه‌های تولید مخدرهای صنعتی وارد شود و برای همین تعداد تولیدات شیشه در پایتخت کمتر شده است.

سردار مویدی می‌گوید ما کاری با کمپ‌های ترک اعتیاد نداریم و این مهم بر عهده سازمان‌های مسئول است و در مورد اینکه با توجه به فراوانی مخدرهای صنعتی آیا موافق مصرف مخدرهای سنتی مانند تریاک به جای شیشه هستید، افزود: ما با مصرف انواع مواد مخدر مخالفیم حتی با سیگار هم مخالف هستیم. به اعتقاد ما جرم، خوب و بد ندارد و جرم جرم است.

وی در پاسخ به اینکه در دوران قبل از انقلاب تریاک از طریق کوپن توزیع می‌شد و آیا با توجه به وضعیت فعلی جامعه معتادان توزیع تریاک به نحو رسمی انجام شود، گفت: من آن را هم قبول ندارم. البته نیروی انتظامی در بحث پیشگیری از اعتیاد و قاچاق مخدرها گام‌های خوبی برداشته است. هرچند نمی‌توان این مهم را تنها بر عهده یک سازمان قرار داد چرا که تک تک مسئولان و شهروندان در موضوع پیشگیری سهیم هستند. این را هم باید بگویم که بیشترین مستندات و مدارک در حوزه مواد مخدر در اختیار پلیس است و برای در اختیار گذاشتن این اسناد و آمارها به مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی دریغ نمی‌کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشور به سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این سیاست‌ها در دفتر کارم نصب شده و هر روز تلاش می‌کنم طبق آن حرکت کنم که تاکنون هم ۷۰ درصد این سیاست‌ها در حوزه نیروی انتظامی اجرایی شده است اما متاسفانه برخی دستگاه‌ها در این مورد اجرایی نشده است.

 

45503

کد خبر 379825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =