در یکصدودومین جلسه از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران مدیریت در متروی تهران با توجه به حوادث رخ داده طی هفته های گذشته، تغییر اعضای کمیسیون های شورا و روند زمانبندی در دستور جلسات مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در یکصدودومین جلسه از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران اقبال شاکری با اعتراض به نحوه مدیریت در متروی تهران گفت: خوشبختانه گزارشی که برای 6 ماهه اول در ارتباط با متروی تهران ارائه شده امید بخش بود اما اگر مترو با کمبودهایی روبرو است می تواند این مساله را در مباحث مدیریت خود جبران کند.

شاکری در اعتراض به مدیران مترو گفت: یکشنبه گذشته به مدت 10 دقیقه مترو در تونل ایستگاه سعدی از خط کهریزک متوقف شد، حتی کوچکترین اطلاع رسانی برای مردمی که در تاریکی تونل در قطار حضور داشتند صورت نگرفت تا از نگرانی های آنها کاسته شود.

او گفت: در سه هفته گذشته چند حادثه در مترو رخ داده است که نبود اطلاع رسانی و حضورنداشتن به موقع نگرانی هایی را برای کاربران ایجاد کرده است.

همچنین در ادامه جلسه احمد حکیمی پور درباره تغییر نکردن اعضای کمیسیون های شورای شهر تهران در دومین سال از دوره چهارم این شورا گفت: به استناد ماده 2 دستورالعمل چگونگی اداره کمیسیون ها مصوب شورای عالی استان ها مقرر است هر سال هر یک از اعضای شورا متناسب با تخصص، تجربه و علاقه خود کمیسیون مدنظر خود را انتخاب کنند اما متاسفانه در دومین سال از دوره چهارم با درخواست 5 نفر از اعضای شورا از جمله بنده که درخواست جابه جایی داشتیم موافقت نشد و به صورت یک جا رای به تغییر ندادن اعضای کمیسیون ها داده شد. بنده نسبت به این موضوع معترض و درخواست رسیدگی دارم.

همچنین در ادامه جلسه احمد دنیامالی با اعتراض نسبت به روند زمانبندی در دستور جلسات و برنامه شورا گفت: در جلسات شورای شهر به مباحث اصلی، تخصصی و لوایح به علت کمبود زمان رسیدگی نمی شود و هنگامی که زمان بررسی دستور جلسه فرا می رسد به دلیل محدودیت زمان اعضا برای ارائه مباحث تخصصی وقت کمتری دارند.

او پیشنهاد کرد: با توجه به دوبرابر شدن اعضای شورا در صورت مواجه با کمبود زمان می توان همانند مجلس شورای اسلامی در دو نوبت صبح و بعدازظهر به دستور جلسات رسیدگی کنیم.
دنیا مالی در بلخش دیگری از اعتراضش گفت: بنده این موضوع که بررسی به مصوبات و بحث های تخصصی در کمیسیون ها صورت می گیرد را در نظر دارم اما بررسی مسائل با صحن شورا است.

 

حقانی: به خاطر بوستان مادر به دادگاه شکایت کنیم

تاکید قوه قضائیه به شورای شهر برای اظهار نظر درباره بوستان مادر و بررسی موضوع تره بار فرمانیه و پروژه نور با حضور شهردار در جلسه غیر علنی یکشنبه آینده از جمله موضوعاتی بود که امروز در یکصدودومین جلسه علنی از چهارمین دوره این شورا عنوان شد.

در یکصدودومین جلسه علنی از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تذکری که درآخر فروردین ماه در ارتباط با بوستان مادر در صحن شورا ذکر کرده بود، گفت: درست است که شهرداری پروژه های موفقی تاکنون داشته است اما این امر دلیل نمی شود که به تذکرهای شورا بی اعتنا باشد و مغایر با قوانین رفتار کند.

حقانی گفت: با وجود اهمیت بوستان مادر تاکنون شهردار را به صورت مستقیم مورد سئوال قرار نداده ایم، اما تاکنون تعدادی از اعضای شورای شهر درخواست توقف عملیات در بوستان مادر را ارائه کرده اند. همچنین تاکنون دو مرتبه شورای عالی معماری و شهرسازی نامه ای را مبنی بر توقف عملیات ارسال کرده است.

او خطاب به چمران به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شما به عنوان رئیس وظایفی را برعهده دارید و یکی از افراد حاضر در کمیسیون ماده 5 در دوره گذشته بوده اید. بنده به طور شخصی صورت جلسه ای از کمیسیون ماده 5 مشاهده نکرده ام اما در صورت وجود این صورت جلسه این امر خلاف قانون است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعتراض ها نسبت به ادامه عملیات در بوستان مادر به کمیسیون اصل 90، رئیس جمهور و وزیر کشور نیز کشیده شد و اکنون قوه قضائیه ضمن ارسال نامه ای از شورا درخواست ابراز نظر کرده است.

حقانی گفت: درخواست بنده این است که کمیسیون حقوقی، سلامت و معماری و شهرسازی در این خصوص تشکیل جلسه دهند، نتایج طی نامه ای به قوه قضاییه ارائه شود و پیش از ارجاع به کمیسیون تخصصی پاسخی به نامه داده نشود.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از 15 سال پیش تاکنون که شوراها شکل گرفته اند به هر ترتیب محدودیت هایی در ضوابط پیش آمده خواهش بنده این است که خودمان رعایت شانیت شورا را داشته باشیم.

در ادامه این جلسه پرویز سروری با تاکید بر اینکه موضوع بوستان مادر باید در جلسه علنی با حضور رسانه ها بررسی شود، اظهار کرد: موضوع بوستان مادر نباید بیش از این ادامه پیدا کند.

در انتها رئیس شورای اسلامی شهر تهرام در پاسخ به اعتراض اعضاء گفت: روز یکشنبه در جلسه غیرعلنی شورای شهر با حضور شهردار تهران موضوع تره بار فرمانیه و بوستان مادر در تمام طول جلسه بررسی می شود.

 

 

46231

 

کد خبر 380437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
  2 6
  اقاي چمران به اين موضوع رسيدگي كن كه دور بعد هم بهت راي بديم وگرنه....
 • بی نام IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
  7 2
  پول مترو کجا خرج می شه؟ مگه نباید خرج تعمیر و توسعه ن بشه؟ یک حسابرسی از این مترو بکنید. خیلی مشکوک می زنه.
 • اکبرخاهد A1 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
  2 3
  اقای سیدمحمدخاتمی سلام من جانبازمستم وحامی شما دوم خردادیمستم می خاستم باشماملاقات داشتباشم امیداست قبول بفرماید
 • بی نام IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
  1 0
  نگید شورای شهر... مجمع ورزشکاران و هنرمندان