عصر ایران نوشت:

در صورت بارندگی در روزهای آینده احتمال اینکه این گود نیز به عاقبت گود «ایران زمین» دچار شده و جان شهروندان و مسافران مترو شهید حقانی را تهدید کند، زیاد است.
رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران از پر خطر بودن «گود اطلس پلازا» خبر داد و افزود: طی ماه های اخیر این گود را بعنوان یکی از گودهای پر خطر به شهرداری تهران اعلام کرده ایم.

سعید غفرانی در پاسخ به این پرسش که اقدامات بازدارنده شما در این خصوص چه بوده است گفت: ما ابزار توقف در این خصوص نداریم و قانون هم چنین تکلیفی به ما نکرده است اما بر اساس وظیفه ما وقتی خطری را مشاهده میکنیم به شهرداری اعلام می کنیم که از جمله گود پر خطر «اطلس پلازا» می باشد که به شهرداری تهران ابلاغ شده است.

او در ادامه با اشاره به اینکه تغییرات ناشی از گود در همجواری این گود ثبت و گزارش شده است گفت: روز سه شنبه 22 مهر ماه طی جلسه ای با شهرداری تهران؛ راهکارهای آنان مبنی بر قانع کننده بودن اقدامات فنی بررسی می شود.

او همچنین با بیان اینکه توقف عملیات به صلاح نبوده و اقدامات فنی لازم بایستی صورت گیرد گفت: در همین رابطه اطلاع رسانی لازم به سازمان آتش نشانی برای انجام اقدامات لازم و پیش بینی های قبلی اعلام خواهد شد.

در همین خصوص ملکی مسئول روابط عمومی آتش نشانی نیز با بیان اینکه در خصوص این پروژه هیچ اطلاعی به آتش نشانی داده نشده افزود: امیدوارم سازمانهای مرتبط اعم از نظام مهندسی و شهرداری در خصوص ایمن کردن و یا در صورت لزوم توقف پروژه جهت انجام امور فنی، اقدامات لازم را انجام دهند.

او با بیان اینکه متاسفانه آتش نشانی قدرت اجرایی و همچنین ضمانت اجرایی لازم جهت متوقف کردن پروژه های صنعتی و عمرانی لازم را ندارد گفت: در کشور های پیشرفته آتش نشانی بعنوان یک سازمان یکپارچه و مقتدر می تواند ضمن بازرسی از پروژه اخطار های لازم را داده و در صورت لزوم پروژه را متوقف نماید که عملا پیشگیری صورت می گیرد. اما متاسفانه ما چنین اختیاراتی نداشته و از لحاظ قانونی نمی توانیم پروژه ای را متوقف کنیم.

او با اشاره به اینکه پس از ریزش «گود ایران زمین» آتش نشانی از همان دقایق نخست در کنار مهندسان و مسئولین امر تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل انجام داد گفت: آتش نشانی می تواند بخشی از عوامل پیشگیری باشد و مسئولین امر نسبت به ایمن سازی در سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران از هم اکنون تمهیدات لازم را بکار گیرند.

همچنین بر اساس اخبار دریافتی سعید غفرانی در تاریخ 19 مهرماه 93 طی نامه ای به خانم صادق زاده مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از اعلام خطر در خصوص «گود اطلس پلازا» خبر داد.

در صورت بارندگی در روزهای آینده احتمال اینکه این گود نیز به عاقبت گود «ایران زمین» دچار شده و جان شهروندان و مسافران مترو شهید حقانی را تهدید کند، زیاد است.

 


17231

 

کد خبر 380608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
  16 0
  به نظر ما اين بابك خان بجاي اينكه بره گوشه زندان حال كنه بيارينش حداقل 10 تا فرغون گل بريزه تو گودش تا بفهمه با مردم چه كرده
 • بی نام IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
  10 0
  چرا شهرداري به جاي اينكه به فكر مردم باشه به فكر منافع يك بساز بفروشه،چرا فقط داره به اون ها خدمت مي كنه؟
 • بی نام IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
  3 8
  خبر جان چاپ نكن،فقط به گوش دكتر قاليباف و جناب چمران و بعضي از اصول گرا ها برسون،اگر اين گود خراب بشه و عده اي كشته بشند همه زحماتتون بر باد ميره و دچار مرگ سياسي ميشند،حيفه كه از مديريت شخصي مثل قالي باف محروم بشيم ولي ايشان در مسير اشتباهي افتادند،اون بساز بفروش يك نفره كه داريد بهش كمك مي كنيد در ضمن فكر كنيد اتفاقي آنجا بيافته،ببينيد كه جه خوراكي دست رسانه هاي دشمن داديداين گود را پر كنيد و قال قضيه را بكنيد
  • بی نام IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
   3 0
   به نظر من بيشتر،بعضي از مديران مياني مقصر هستند نه رده بالا،ولي همون مدير هاي مياني دارند بقيه را خراب مي كنند و با خودشون پايين مي كشند