روزنامه ایران نوشت:


عامل برگزاری «مسابقه مدلینگ» در شبکه اجتماعی که دختران را برای گرفتن عکس غیراخلاقی تشویق می‌کرد، دستگیر شد.
سرهنگ «ایرج محمدخانی» رئیس پلیس فتای گیلان اظهار داشت: کارشناسان گروه رصد پلیس در راستای مقابله با جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی پروفایلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی غیرمجاز را شناسایی کردند.
وی ادامه داد: گردانندگان این پروفایل در پوشش مسابقه بزرگ مدلینگ اقدام به بارگذاری تصاویر غیراخلاقی دختران جوان می‌کردند.
«محمدخانی» به پیگیری فنی و پلیسی عاملان انتشار تصاویر غیر اخلاقی کاربران که دو نفر مرد اهل و ساکن رشت بودند، اشاره کرد و افزود: کاربران مذکور با دستور قضایی دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتای گیلان با بیان اینکه متهمان با توجه به مستندات دیجیتال کشف شده در بازرسی از خانه به جرم خود اعتراف کردند، تصریح کرد: متهمان با برگزاری مسابقه بزرگ مدلینگ در یکی از شبکه‌های اجتماعی غیرمجاز و تعیین جایزه برای نفرات نخست تا سوم کاربران عضو این شبکه‌ها را به مدل شدن و گرفتن عکس‌های غیراخلاقی و بارگذاری آن در پروفایل خود تشویق می‌کردند.
وی خواستار جدی گرفتن حوزه اخلاق توسط کاربران در فضای مجازی شد و بیان کرد: افزایش هوشیاری از سوءاستفاده افراد سودجو و فرصت‌طلب در جلوگیری از آسیب شبکه‌های اجتماعی غیرمجاز حائز اهمیت است.

 

17302

کد خبر 380907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • علی A1 ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  55
  حالا کی اول شد؟؟؟
 • سعید A1 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  72
  انشا... موضوع اسید پاشی تو اصفهان هم به همین سرعت و اهمیت در دستور کار پلیس باشه. انشا...
 • علي US ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  21
  تا اونجا كه فهميديم اين كار با رضايت مدل ها هست و هيچ اجباري در كار نبوده. اما موضوعات بسيار مهم تري هستن كه بايد به اونها بيشتر توجه بشه.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  7
  از نظرها پیداست که مسائل اخلاقی به بهانه اختلاس ها کمرنگ و بی اهمیت جلوه داده می شود. اما هر چیز به جای خویش نیکوست و نگرانی از جهت رواج بی عفتی و اقدام بجا هم قابل تقدیر و ستایش است.