تسنیم نوشت:

 قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های مردمی با اشاره به آمار ۵۰درصدی تلفات سالانه کشور بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی، گفت: باید شیوه زندگی و روش‌های تغذیه و سایر مسائل مهم در پیشگیری از بیماری‌ها در جامعه ترویج داده شود.

سیدمحمدهادی ایازی عصر امروز در جمع مدیران حوزه فرهنگی و اجتماعی این شهر با بیان اینکه سلامت جامعه در گرو همکاری همگانی است، اظهار داشت: شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها نقش مهمی در سلامت جامعه دارند.وی با بیان اینکه باید با همکاری مردم به سمت پیشگیری از بیماری‌ها پیش برویم، افزود: با مشارکت عمومی مردم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را پیشگیری و آمار مبتلایان را کاهش داد.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های مردمی گفت: امروز بیماری سرطان به یک معضل در بسیاری از کشورها تبدیل شده که می‌توان آن را به عنوان یک فراخوان عمومی برای پیشگیری مطرح کرد.ایازی با بیان اینکه نیازمند فرهنگ‌سازی و اصلاح شیوه و روش زندگی در جامعه هستیم، خاطرنشان کرد: حوزه‌های سلامت شهروندی باید مورد توجه شهرداری‌ها باشد.وی با اشاره به آمار 50درصدی تلفات سالانه کشور بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی، اظهار داشت: باید شیوه زندگی و روش‌های تغذیه و سایر مسائل مهم در پیشگیری از بیماری‌ها در جامعه ترویج داده شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های مردمی افزود: برای مبارزه با بیماری‌های قلبی، عروقی و سرطان پیشگیری اصلی‌ترین راهبرد است و باید مطالبات عمومی را در مورد نظارت‌های وزارت بهداشت بالاببریم.ایازی با بیان اینکه بیشتر آمار مربوط به مرگ در سنین 30 تا 70سال است، گفت: اکثر تلفات و کشته‌ها قابل پیشگیری است به طور مثال با فرهنگ‌سازی و سایر شیوه‌ها تلفات رانندگی در کشور با 10هزار کاهش به 18هزار در سال رسیده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت نیز در این نشست با بیان اینکه مدیریت سلامت در شهرداری رشت تشکیل می‌شود، اظهار داشت: گام بعدی ایجاد خانه‌های سلامت شهروندی در محلات رشت است.مظفر نیکومنش‌نودهی تصریح کرد: حوزه سلامت یکی از مهمترین دغدغه‌های شورای دور چهارم رشت است و در این راه برای نخستین بار در شورا راه‌اندازی مدیریت سلامت تصویب شد.

 

2323

کد خبر 393211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
  24 0
  استرس استرس استرس
 • امیر تبریز اوغلی IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
  18 0
  شهردای 250میلیون برای یک خانه جریمه نوشت. طرف رفت اونجا داد و بیداد و برگشت خونش دار فانی رو وداع گفت. به همین راحتی. قلب چیکار کنه
 • زهرا IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
  25 0
  آقای عزیز بیشتر ناراحتیهای قلبی ناشی از ازترس بخاطر مساعل مالی و بیکاری هست که دست در گریبان قشر جوان جامعه هست باید این مشکل دولت حل کنه که تنها فقط از کمک دولت شعاری هست که طی 35 سال ب مردم میدهد.تمام.