ایرنا نوشت:

یک روانپزشک گفت: بیشترین مشکلات روانی جامعه مربوط به اختلال در سازگاری است و بهترین راه حل این موضوع صبوری است.

دکتر «فربد فدایی» گفت: اختلالات سازگاری مردم را در برابر تحولات زندگی، با فشارهای روانی یا استرس زیادی مواجه می کند.

او گفت: این اختلال در سازگاری ممکن است به صورت اضطراب، افسردگی و یا رفتارهای پرخاشگرانه در مردم بروز کند که به طور قطع مشکلات آنان را در زندگی بیشتر می کند.

او ی با بیان اینکه اختلال در سازگاری بار زیادی بر جامعه تحمیل می کند، گفت: متاسفانه بسیاری از افراد این وضعیت را به عنوان اختلال قبول ندارند تا بتوانند با مبارزه با این مشکل خود، از این رفتارهای نادرست پرهیز کنند.

فدایی گفت: فشارهای روانی، ترافیک شدید، سرو صداها، پیدا نکردن محل پارک و هزاران مشکل دیگر باعث کاهش آستانه تحمل مردم می شود و همین موضوع برخورد با همدیگر را به همراه دارد و پس از آن مردم دچار عدم تمرکز می شوند.

این روانپزشک گفت: به همین منظور باید در کنار اختلالات شناخته شده روانپزشکی، برای اختلالات سازگاری نیز جایگاه خوبی داشته باشیم تا بتوانیم بر این اختلالات نیز غلبه کنیم و روز به روز بر استرس و اضطراب مردم افزوده نشود.

او گفت: در صورتی که یافته های جدید در علوم اعصاب و کارکردهای مغز و بیولوژیکی مولکولی روی همدیگر جمع شود و جهت مناسبی پیدا کند، امکان دارد که تشخیص بر مبنای علمی تری باشد و بتوان با بهترین شیوه مشکلات روانی مردم را حل کرد.

فدایی گفت: بخشی از راه های مبارزه با بروز اختلال در سازگاری به دست مردم حل می شود که باید در این زمینه کمی صبورتر باشند.

 

 

23231

 

کد خبر 393296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =