جام جم نوشت:

 

 

 مرد متاهل27ساله به دلیل ارتباط پنهانی با دختری سیزده ساله و قتل او در برابر پنج قاضی جنایی پای میز محاکمه قرار گرفت.
 

 کاظم که از تهدیدهای مهلا خسته شده بود، تصمیم گرفت به این رابطه پایان دهد. به همین دلیل بیستم فروردین امسال از دختر سیزده ساله خواست برای مصرف شیشه به ارتفاعات کوی فراز بروند. بعد از این که شیشه کشید از مهلا خواست دست از سر او بردارد. اما دختر نوجوان که فریب وعده های مرد بیست و هفت ساله را خورده بود، فقط به او می خندید. مرد جوان از روی زمین سنگی برداشت و با آن چند ضربه به سر مهلا زد. وقتی از مرگ او مطمئن شد، جسد را به آتش کشید.

آغاز تحقیقات

یک روز بعد از این جنایت خانواده مهلا به امید پیدا کردن دخترشان به دادسرای جنایی آمدند و درخواست کمک کردند. پدر دختر نوجوان بی اطلاع از سرنوشت تلخ مهلا به قاضی گفت: چند روزی است که دختر سیزده ساله ام به نام مهلا گم شده است. او از خانه به قصد رفتن به مدرسه اش بیرون رفته بود، اما دیگر برنگشت. نگرانش شده ایم همه اطراف و محله را زیر پا گذاشتیم به خانه دوستانش سر زدیم، اما هیچ خبری از دخترمان نیست.

کشف جسد سوخته

همزمان با طرح شکایت یک گروه کوهنوردی که برای ورزش به ارتفاعات کوی فراز رفته بود، تصمیم گرفتند برای استراحت داخل یک کانکس قدیمی بروند. آنها وقتی در کانکس را باز کردند با صحنه ای هولناک روبه رو شدند. جسد سوخته در گوشه ای از کانکس بود و بوی تعفن فضا را پر کرده بود.

آنها با مشاهده جسد با پلیس 110 تماس گرفتند و تحقیقات برای افشای راز این جنایت آغاز شد. کارآگاهان اداره آگاهی همراه قاضی دادسرای جنایی تهران به محل کشف جسد رفتند و در بررسی ها دریافتند چند روزی از جنایت می گذرد. عامل جنایت برای مخفی ماندن راز جنایت جسد را به داخل کانکس آورده و به آتش کشیده بود.

شناسایی هویت مقتول

جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکان پس از معاینات تحصصی، علت مرگ را اصابت ضربه های سنگین به سر مقتول اعلام کردند. از سوی دیگر با بررسی پرونده افراد فقدانی مشخص شد، جسد متعلق به مهلاست که خانواده اش ناپدید شدن او را اطلاع داده بودند. خانواده دختر نوجوان هم با حضور در پزشکی قانونی جسد را شناسایی کردند.

دستگیری قاتل

با شناسایی هویت مقتول، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد. ماموران در نخستین گام با بررسی تماس های مقتول و ارتباطات او، به مرد جوانی به نام کاظم رسیدند که روز جنایت چند بار با تلفن همراه مقتول تماس گرفته بود. مردبیست و هفت ساله پس از دستگیر شدن در بازجویی ها منکر هرگونه ارتباطی با مقتول شد، اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: برای این که راز ارتباط پنهانی ام مخفی بماند، دست به این جنایت زدم.

با تکمیل تحقیقات، برای کاظم به اتهام قتل عمدی و جنایت بر میت، کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

محاکمه قاتل

صبح دیروز متهم به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی و با حضور چهار قاضی مستشار پای میز محاکمه قرار گرفت.

در ابتدای جلسه دادگاه، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: با توجه به محتویات پرونده، اعترافات متهم، درخواست اولیای دم و بازسازی صحنه قتل، ارتکاب جنایت از سوی کاظم محرز است و برای او درخواست مجازات قانونی دارم.

پدر مهلا هم به عنوان ولی دم برای قاتل دخترش درخواست قصاص کرد و گفت: حاضر به رضایت نیستم.

رییس دادگاه با تفهیم اتهام به کاظم از او خواست به دفاع از خود بپردازد که مرد جوان با قبول اتهامش گفت: از مدتی قبل از جنایت مهلا را فریب داده و با او دوست شده بودم. من متاهل هستم و به همین دلیل نمی توانستم زمان زیادی از روز را با او وقت بگذرانم. روز حادثه با او قرار گذاشتم و به ارتفاعات کوی فراز رفتیم. او می دانست من شیشه مصرف می کنم و راحت جلوی او مواد می کشیدم. نزدیک یک معدن سنگ نشسته بودیم و من در حال کشیدن شیشه بودم. از او خواستم به ارتباطمان پایان دهیم، اما مهلا فقط می خندید و می گفت مرا دوست دارد. خنده هایش آزارم می داد. می ترسیدم همسرم متوجه این ارتباط شود. دوباره از او خواستم دیگر به من زنگ نزند، اما مهلا خواست برایش مانتو بخرم. این رفتارش آزارم می داد، به همین دلیل سنگی از روی زمین برداشتم و چند ضربه به سر او زدم. بیهوش شد و روی زمین افتاد. حتی با دیدن این صحنه هم به حالت عادی برنگشته بودم، جسدش را به کانکس متروکه ای که در آن اطراف قرار داشت، بردم. از موتورم بنزین کشیدم و با ریختن آن روی مهلا او را سوزاندم.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه وارد شور شده و کاظم را به اتهام قتل عمد به قصاص و به دلیل جنایت بر میت به دیه محکوم کردند.

 

 

1717

کد خبر 395965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدرضا A1 ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  69 9
  اينم از اين.
 • بی نام A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  209 5
  خدا لعنت کنه هرچه نامرد هوسبازه بچه سیزده ساله رو فریب داده بعد هم گفته دست از سرم بردار بعد هم کشتتش
 • بی نام A1 ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  200 2
  من نمیدونم این متاهل ها چه مرگشونه که میرن با یه آدم مجرد دوست میشن اونم یه دختر بچه 13 ساله
  • بی نام IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
   11 2
   مرگ تنوع
 • مهدی A1 ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  32 1
  خاک بر سرت کثافت یه بچه سیزده ساله که هیچی نمیفهمه فریب میدی و بعد هم با سنگ ...تو رو نباید دار بزنن بایداز وسط نصفت کنن
 • بی نام A1 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  19 2
  اعدام
 • بی نام A1 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  16 2
  بیچاره اعضای اون گروه کوهنوردی که میخواستن یه روز آرام در طبیعت داشته باشن و بعد با جسد سوخته مواجه شدن
 • بی نام IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  9 3
  فقظ اعدام
 • بی نام IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  8 7
  باید سنگسار بشه لعنتی
 • بی نام A1 ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  5 21
  پدر دختر بايد اول خودش اعدام كنه......
  • بی نام IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
   2 4
   چراااااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • سعید A1 ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  17 3
  هنوز مونده اثرات طلاق های عاطفی رو بشه .... زن و شوهر کنار هم اما غریبه ، معلومه هر کدوم به یه سمت کشیده میشن و اینم عاقبتش ... بررسی کنید بررسی کنید ، این همه روانشناس
 • بی نام IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  7 22
  بازیگرهای روشنفکرمون راه بیفتین رضایت بگیرین
 • بی نام A1 ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  21 0
  تاوقتی فکری به حال قاچاق موادمخدر خصوصا شیشه که دردسترس ترین وارزانترین آنهاست نشود ممکن است همین حادثه برای شمامسئول محترم هم اتفاق بیافتدوادامه خواهد داشت .
 • خواننده مجرد ۳۰ ساله A1 ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  13 0
  ۵۰۰ متر پایین تر از آنجا دور دور هست و پلیس و پایگاه بسیج این ها هستند و اگر مشکلی باشد رسیدگی می‌کنند... اما آن بالا خلوت است و پاتوق، تاریکی وحشتناک شب هم که بیداد می‌کند... شلوغ شده، یادمه همین ۱۰ سال پیش هیچ ترافیکی نبود هیچ صدایی نبود و کلی درخت قدیمی بود، همین چند ساله تمام درخت ها را شبانه از ریشه زدند و جای ساختمان ساختند، ساختند و ساختند... ای کاش این قدر که ساختمان ساختند همین قدر هم چراغ برق داشتیم، همین قدر هم کارگر ایرانی آنجا بود به جای خارجی...
 • mohsen A1 ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  15 0
  کثیف و بی وجدان فقط
 • سیروس IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  23 1
  خدا لعنت کنه چنین افرادی را.....کثافت دلت اومد یه دختربچه 13ساله را که الان باید با عروسکاش بازی کنه چنین جنایتکارانه بکشی وبعدهم اتشش بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اعدام کمشه......
 • ... IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  6 0
  خدا نگذره ازش.