معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروزه در دنیا به این نتیجه رسیده اند که نیل به توسعه پایدار بدون حفاظت از محیط زیست امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، معصومه ابتکار روز شنبه درمراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست  گفت: اقتصاد سبز یکی از مولفه های مهم در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است که دراین نمایشگاه به آن تاکید شده است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه دولت تدبیر وامید نیز به این نتیجه رسیده از این رو تمام برنامه ریزی های خود در راستای پیشرفت اقتصادی، صنعتی و کشاورزی را منوط به همراهی و رعایت قوانین زیست محیطی کرده است.

ابتکار گفت: تجربه نشان داده است بسیاری از خسارات های زیست محیطی جبران ناپذیر است واین امر در برخی موارد مانع از پیشرفت نیز می شود. باید تلاش کنیم تا راههای مختلف برای همراهی توسعه ومحیط زیست را پیدا کنیم وجهت گیری ها درسطح بین المللی وملی دراین راستا اتخاذ شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: امروزه محیط زیست به علت تغییر اقیلم روز به روز آسیب پذیرمی شود و به همین دلیل کاهش بارندگی، خشکسالی و سیل ها رو به افزایش است بنابراین می طلبد که برنامه ریزی های اصولی دراین راستا اتخاذ شود

وی به اهمیت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اشاره کرد وگفت: این نمایشگاه با استقبال بسیار مناسب بخش های خصوصی دولت وسازمان های مردم نهاد مواجه شده است وموضوعاتی در زمینه بهینه سازی انرژی حفاظت ازمنابع آبی تنوع زیستی وکاهش آلودگی هوا پرداخته می شود که قطعا توجه ویژه به این مطلب رونق اقتصادی وتجارت را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست یک مساله جهانی است گفت: فعالیت های خود را به سمت جهت گیری های بین المللی بیش ازپیش سوق می دهیم ونگاه دولت یازدهم در توسعه روابط بین المللی با حفظ محیط زیست است .

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در روزهای 2 تا 5 اسنفد ماه درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی محیط زیست تهران برپا است.

4646

کد خبر 401230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =