۰ نفر
۴ آذر ۱۳۸۷ - ۱۱:۲۶

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت امروز به کمتر از رقم این شاخص در چهارم آذرماه سال گذشته رسید.

گروه اقتصاد: در حالی امروز شاخص کل بورس با 63 واحد کاهش به رقم 9هزار و 718 واحد رسید که در 4 آذرماه سال گذشته شاخص قیمت رقم 9 هزار و 882 واحد را تجربه می کرد. البته ارزش معاملات نیز که این روزها شاهد هر چه کمتر شدن آن هستیم امروز به 3 میلیارد تومان رسیده است که با این شرایط حتی نمادی را که قابل ارایه باشد نمی توان پیدا کرد.
امروز از 152 نمادی که در بورس مورد معامله قرار گرفت 93 نماد با کاهش قیمت مواجه شدند و تنها 3 نماد بدون تغییر ماندند. دردوره مشابه سال قبل ارزش معاملا ت بدون حضور شرکت های بزرگ اصل 44 بیش از 7 میلیارد تومان بوده است.
کارشناسان معتقدند که اگر وضعیت معاملات در بورس با این منوال ادامه داشته باشد، به دوره رکود میان مدت باز خواهیم گشت.

گره در گره
امروز نمادهای مهم شامل گره که تا ساعت 12 هنوز معامله ای روی آنها صورت نگرفته بود در ساعت پایانی معاملات با معامله اندکی از سهامشان همچنان در گره به سر می برند و به گفته کارشناسان این داستان تا عید ادامه خواهد داشت. معامله این شرکت ها امروز نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت . به طوری که دو شرکت چادر ملو و گل گهر حدود 23 واحد بر افت شاخص تاثیر داشتند.
آخرین خبر از بورس های آسیایی نیز نشان از افت ارزش سهام در اولین روز کاری این هفته می دهد این در حالی است که ، شاخص سه بورس معتبر اروپا با رشد ارزش روبه رو شده اند. شاخص های فوتسی لندن و دکس فرانکفورت با بیش از یک درصد و شاخص کک پاریس با بیش از دو درصد افزایش ارزش تا این لحظه روبه رو شده اند.

بازگشایی پنج نماد معاملاتی
بر اساس گزارش مدیرت بازار ، امروز، نماد معاملاتی شرکت های صنعتی بهشهر و مارگارین ، قند لرستان ، تولی پرس با توجه به تعدیل و اعلام هر سهم و لیزینگ خودرو غدیر پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره و اصلاح اساسنامه آماده انجام معامله شدند.

تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت بورس
همچنین صبح امروز جلسه تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت بورس سهام با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و تنی چند از دیگر مسئولان بازار سرمایه برگزار شد و طی آن با قدردانی از تلاش های علی رحمانی ، حسن قالیباف اصل به طور رسمی به عنوان دومین مدیرعامل شرکت 15 میلیارد تومانی بورس اوراق بهادار معرفی شد.
بعد از انتخاب دومین اعضاء هئیت مدیره شرکت بورس در مهرماه، رحمانی بعد از دو سال به دلایلی از سمت مدیرعاملی شرکت بورس کناره گیری کرد تا هئیت مدیره جدید شرکت بورس ، قالیباف را به سمت مدیرعاملی شرکت بورس معرفی کند.

کد خبر 403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =