واحد مرکزی خبر نوشت:

شهردار تهران گفت: اگر آلودگی های هوا و صدا را به عنوان چالش شهر تهران حل کنیم همه مشکلات پایتخت حل شده است.

محمد باقر قالیباف در اختتامیه مجموعه هفتمین جشنواره های شکوفا و ساب پرتال ها در برج میلاد تهران افزود: اگر موضوع آلودگی حل نشود، امکان ندارد بقیه نیز حل شود.

وی با بیان اینکه دو دغدغه مهم در تهران داریم، گفت: در حقیقت این موضوعات دغدغه مند نیست بلکه چالش تهران است که به دغدغه تبدیل شده است و هر دوی آن به دو مجموعه ساب پرتال ها و حمل و نقل و ترافیک تهران تعلق دارد.

قالیباف با اشاره به برگزاری هفتمین دوره از جشنواره ساب پرتال های شهرداری تهران که در کنار آن سومین جشنواره شکوفا و چهارمین جشنواره های ساب پرتال های محله نیز برگزار شده است، افزود: امیدوارم این مسیر بتواند موضوع حمل و نقل و ترافیک را حل کند تا دو موضوع آلودگی هوا و بالا رفتن کیفیت زندگی در تهران نیز حل شود.

وی گفت: یکی از ویژگی های نهفته در ساب پرتال ها عدالت است.

قالیباف افزود: بدون شک یکی از اهداف جدی ما در شهر، حفظ کرامت شهروندان است و ما با این نگاه مسیر را پیش برده ایم.

وی گفت: برای اداره شهرمان نیازمند مشارکت هستیم و بدون شک این مشارکت باید موثر ، برنامه ریزی شده و معنی دار باشد.

قالیباف افزود: در حقیقت فراهم کردن بستر این کار بدون حرکتی که شما در ساب پرتال ها شروع کرده اید امکان پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه همه نیازمند آن هستیم که تغییر رفتاری در شهروندان اتفاق بیفتد، گفت: یکی از چالش های امروز شهرمان فرهنگ ترافیک است که باید تغییر رفتار در آن اتفاق بیفتد.

شهردار تهران افزود: اگر این تغییر رفتار اتفاق نیفتد هر چقدر هم که توسعه سخت افزاری در شهر داشته باشیم مشکلات ما کم نخواهد شد.

قالیباف با اشاره به ویژگی های حمل و نقل تهران گفت: امروز در پایتخت تقریبا به اندازه کشورهای پیش رفته بزرگراه داریم و از سویی در مقایسه با آنان خودروی کمتری داریم اما نوع فرهنگ رفتاری ما در به کار گیری وسیله نقلیه سبب شده است آلودگی هوای ما چندبرابر باشد.

وی افزود: مصرف ما نیز چند برابر آنهاست، درحالی که ما نیز همه زیرساخت ها را فراهم کرده ایم.

قالیباف گفت: در گذشته می گفتند خودرو، بزرگراه و تقاطع نیست، اما امروز همه این‌ها وجود دارد اما ما در فرهنگ استفاده از آن دچار اشکال جدی هستیم؛ در حقیقت اگر این فرهنگ را تغییر ندهیم در پیشرفت متوقف شده ایم.

وی افزود: توسعه ساب پرتال ها ضرورت اجتناب ناپذیر است و باید در پیاده سازی آن و نهادمند کردن این حرکت تلاش کنیم زیرا که نقطه شروع برای حل بسیاری از چالش های امروز ما حتی در بحث اقتصاد مقاومتی ، توسعه فرهنگ و حل معضل اشتغال و بیکاری همین نقطه است.

قالیباف با ابراز خرسندی از اینکه ضریب نفوذ فناوری در شهر خوب است و زیرساخت ها در این حوزه رشد کرده و مورد توجه جوانان است،گفت: امروز دیگر نباید به آموزش تاکید کنیم، چرا که جوانان و جامعه ما در این حوزه آموزش های بسیاری دیده اند.

وی با بیان اینکه توزیع آموزش فناوری در تهران نرمال است، افزود: اگر در خانواده های تهرانی بچه ها بر حوزه فناوری مسلط باشند، این آموزش خود به خود در خانواده هم اتفاق می افتد.

قالیباف گفت: مجموعه مدیریت شهری نیز می تواند تاثیرگذاری را با جوانان و بسترهایی که در شهر با ایجاد زیرساخت ها فراهم شده دنبال کند.

وی ابراز امیدواری کرد این جشنواره بتواند کمکی برای شهرداری تهران باشد تا شاهد تغییر رفتاری جدی در این دوره مدیریت شهری در ابعاد مختلف در پایتخت باشیم.

قالیباف افزود: امیدوارم جشنواره شکوفا و ساب پرتال ها روز به روز از جنبه شکلی به سمت محتوایی حرکت کند و در این مسیر عمق و شتاب بیشتری بگیرد.

 

45503

کد خبر 403432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۶
    14 0
    به نظر شما جالب نیست که هیچ و هیچ انتقادی از شهرداری تهران در خبرآنلاین چاپ نمیشه۰۰۰۰ یکیش قطع درختان وسط شهر و کاشت درختان در اطراف تهران است