رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، در واکنش به رای گیری مجدد برای دو فوریت اصلاحیه بودجه مصوب سال 93 شهرداری تهران،‌ گفت: این دو فوریت یکبار رای دو سومی نیاورده است و رای‌گیری مجدد آن غیرقانونی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران ضمن انتقاد از نحوه عملکرد هیات رئیسه در ارسال نامه‌ اصلاحیه بودجه سال 93 شهرداری تهران به اعضای شورا،‌ گفت: این نامه روز چهارشنبه برای شورا ارسال شده است اما صبح امروز درجلسه به اعضا ارائه شده است. اقای رئیس از شما گله مندی داریم و درخواست می‌کنم تا دیوار بی اعتمادی را بشکنید.

وی در ادامه جلسه با اشاره به اینکه بند بند این موارد جای تامل دارد، درباره دو فوریت اصلاحیه بودجه مصوب 93 شهرداری تهران، ضمن مخالفت با این دو فوریت، گفت: ماده 24 آیین نامه مالی شهرداری می گوید که دوره عمل بودجه هر سال تا 15 اردیبهشت ماه سال بعد خواهد بود. به استناد این ماده، درخواست سلب این فوریت را دارم و تا کمیسیون ها به موضوع رسیدگی کنند.

دوفوریت اصلاحیه بودجه مصوب 93 شهرداری تهران با وجود اینکه در دستور جلسه امروز شورای شهر تهران نبود، رای گیری شد و با 16 رای به تصویب رسید. اما بعد از قرائت متن قانون توسط یکی از اعضای شورای شهر و اعلام اینکه دوفوریت نیاز به رای دوسوم اعضا دارد، رئیس شورا خواستار رای گیری مجدد شد.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز که در این جلسه حضور داشت، ‌گفت: من نمی‌دانستم که طرح‌های دوفوریت‌هایی برای تصویب نیاز به رای دوسوم اعضا دارد،‌ به نظر من چاره‌ای نداریم، به دو فوریت طبق قانون بودجه باید رای بدهید.

مهدی چمران نیز برای رای گیری مجدد گفت: من اشتباهی اعلام کردم و دوباره رای گیری می‌کنیم.

حافظی در مقابل رای گیری مجدد دو فوریت اصلاحیه بودجه مصوب 93 شهرداری تهران، به رئیس شورا گفت: نمی‌توان برای این دو فوریت رای گیری مجدد کرد. کار رئیس شورا خلاف قانون است زیرا یکبار رای گیری انجام شده است و اگر رای گیری مجدد صورت گیرد به واسطه غیرقانونی بودن آن از صحن خارج می‌شوم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران همچنین در واکنش به اظهار نظر شهردار تهران نیز گفت:‌ شهردار تهران اعلام می‌کند نسبت به این موارد بی اطلاع بودم و این عذر بدتر از گناه است.

وی گفت:‌ برای شورایی که اینگونه تصمیم می گیرد متاسفم زیرا در روز روشن موارد را به راحتی در بودجه جابجا می‌شود و به تصویب می‌رسد.

رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در زمان رای‌گیری مجدد برای این دو فوریت به دلیل غیرقانونی دانستن این موضوع صحن را در زمان رای گیری ترک کرد.

 

کد خبر 404687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی A1 ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
    16 0
    هماهنگی در دور زدن قنون توسط رییس شورای شهر و شهردار و مظلومیت منتقد و عضو قانون گرای شورا