۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۳۸۸ - ۰۷:۲۶

علی فرقانی

عامل های مختلفی در تعیین قیمت تمام شده برق تاثیر گذار هستند اما باید توجه داشت که در صورت نقص در هر یک از این پارامترها احتمال افزایش پشمگیر قیمت تمام شده برق  شدت می گیرد

استفاده از منابع انسانی متخصص ، بهره وری صحیح تر از منابع ، افزایش بهره وری و کاهش هدرروی برق در شبکه از جمله عامل هایی هستند که در صورت نقص در هر یک از آنها طبعا قیمت تمام شده برق بالاتر خواهد رفت .

در این بین نباید فراموش کرد که به دلیل نبود زیرساخت های لازم در بخش نیروگاهی کشور به طور قطع قیمت تمام شده برق با افزایش جدی مواجه خواهد شد .

بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از افزایش قیمت تمام شده برق ، اصلاح زیرساخت ها در بخش برق کشور است .در واقع ابتدا قبل از تعیین قیمت تمام شده برق باید به فکر اصلاح زیرساخت ها بود تا شاید از این طریق بتوان قیمت تمام شده برق را کاهش داد .

قطعا در شرایط فعلی اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها در بخش آب و برق کشور می تواند بار ناکارآمدی مدیران در اصلاح ساختار این دو بخش را به مردم تحمیل کند .

در این بین ابتدا باید با ایجاد برنامه هایی در قالب برنامه های میان مدت و بلند مدت به فکر اصلاح ساختار شبکه برق بود تا شاید از این طیق بتوان بهره روی در این بخش  را افزایش داد و از هدرروی برق در شبکه جلوگیری کرد .

در حال حاضر نیز با توجه به تصویب اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها در 5 سال می توان امیدوار بود که در صورت اعمال برنامه های مدون بتوان قیمت تمام شده برق را کاهش داد .

کارشناس برق

کد خبر 42132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =