انتقاد امام جمعه کرج از خلاصه کردن خطبه هایش در پخش تلویزیونی

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه فتنه‌گران همچنان در استان البرز جولان می‌دهند و عزل ونصب‌های خود را انجام می‌دهند، گفت: برای وزیر کشور پیغام فرستاده‌ام که "تکلیف خودت را روشن کن که میخواهی چه کار کنی" و به وی مهلت نیز داده‌ام.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین-البرز و به نقل از تسنیم ، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نمازجمعه کرج با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا و ماه نزول قرآن است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان ماه استجابت دعا و ماه شب‌های قدر و ماه نزدیکی به خداوند متعال و بخشش گناهان انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه تطهیر است، متذکر شد: این ماه از شب اول انسان‌ها را از بند دوزخ و آتش رها می‌کند و در شب‌های بعد نیز انسان‌های بیشتری از بند آتش رها می‌شوند.

امام‌جمعه کرج بیان کرد: انس با قرآن در این ماه توصیه شده و آثار و برکات قرائت قرآن در این ماه بر انسان نازل می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه سفره‌های افطاری برای نیازمندان در ماه رمضان گسترده می‌شود، بیان کرد: افطاری به نیازمندان و برادران دینی در این ماه کار خوبی است و نیاز است که در این مراسمات از هرگونه ریخت و پاش جلوگیری شده و افطاری‌ها و مراسمات به صورت ساده برگزار شود.

وی با بیان اینکه در این ماه برخی ادارات نیز افطاری می‌دهند،گفت: دستگاه‌های دولتی نیز به سنت حسنه افطاری‌دادن اقدام می‌کنند که لازم است در این راه دچار افراط و ریخت‌وپاش نشده و بودجه‌ها را به صورت درست هزینه کرده و این سنت الهی دچار انحراف نشود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه شناسایی افراد نیازمند در دستگاه‌ها لازم است صورت گیرد، بیان کرد: برخی افراد نیازمند در دستگاه‌ها شناسایی شوند و قسمتی از بودجه تعیین شده برای کمک به رفع مشکلات این افراد در نظر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال مبارزه با دشمنان در دو جبهه فرهنگی و اقتصادی است، خاطرنشان کرد: مردم و دولت درگیر این دو جنگ هستند و این دو جبهه فراگیر و با انواع برنامه‌ریزی‌ها متوجه ما است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به بعد فرهنگی این جنگ بیان کرد: در بعد فرهنگی عقاید و باورهای مردم و ضربه زدن به این موضوع در دستور کار دشمن قرار دارد و دشمن تلاش می‌کند که با هر ترفندی مردم دست از ایمانشان بردارند و متدین به دین نباشند.

از کار انداختن اسلام و از بین بردن دین در دستور کار دشمنان

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس از نشانه‌های دینداری مردم کشورمان است، تصریح کرد: 8 سال دفاع مقدس و مقاومت در جنگ از نشانه‌های دینداری و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن است.

وی با اشاره به اینکه از کار انداختن اسلام و از بین بردن دین در دستور کار دشمنان قرار دارد، گفت: از شعار اسلام‌هراسی و تشکیل فرقه‌هایی مانند بابیت و بهائیت و سلفی‌گری و جبهه النصره را تشکیل می‌دهند.

امام‌جمعه کرج اظهار داشت: تغییر در سبک زندگی از غذا خوردن تا نحوه برگزاری مجالس ختم در کشور در دستور کار دشمنان قرار دارد و در حال برنامه‌ریزی و مدیریت برای تغییر سبک زندگی ایرانیان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر برای شادی روح متوفی در برخی مجالس ختم "نی" می‌زنند، گفت: نی‌زدن در مجالس ترحیم برای شادی روح متوفی مانند لطیفه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: دشمن تلاش می‌کند که هویت ما را از بین ببرد و همه باید در این زمینه هوشیار بوده و مسئله فرهنگ مدنظر قرار گیرد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به کشور است، بیان کرد: ریشه خیلی از مشکلات کشور به طور عام در موضوع فرهنگ و به طور خاص در فرهنگ عمومی کشور است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دفاع از فرهنگ اسلام و دین وظیفه همگانی است، تصریح کرد: در کار فرهنگی نباید عوام زده بود و کار فرهنگی باید ریشه‌دار باشد و اداره فرهنگ به صورت عوام زده ممکن نیست.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه دید متولیان فرهنگی باید باز و گسترده باشد، افزود: دید متولیان فرهنگی نباید ظاهربین و سطحی‌نگر باشد و گاهی دیده می‌شود که متولیان فرهنگ نوشتن فرهنگ را بلد نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به دستور امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی بیان کرد: کارهای زیادی در این ستاد صورت گرفته و منشاء آثار و برکات فراوانی برای کشور بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: حملات دشمن به فرهنگ در زمان‌های مختلف وجود داشته و حمله‌کنندگان گاهی در چهره افراد خودی ظاهر می‌شوند و از زبان آنها به فرهنگ حمله می‌کنند و ریشه فرهنگ را می‌زنند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی افزود: تحریف شخصیت حضرت امام خمینی (ره) در اصول فکری و اندیشه‌ای امام (ره) وظیفه سنگینی را بر دوش فرزانگان، محققین و پژوهشگران ایجاد می‌کند و لازم است که این عزیزان به دقت در این زمینه به تببین شخصیت واقعی و اصول فکری امام مبادرت کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید فرهنگ را با دقت رصد کنند، اظهار داشت: گاهی به صورتی عمل می‌شود که خود دستگاه متولی نیز متوجه نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با هئیت اروپایی بیان کرد: یکی از اعضای هئیت اروپایی که به کشور آمده بود با یک رفتار چند دستگاه ما را زیر سوال برد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: این اقدام هم دستگاه دیپلماسی کشور و هم دستگاه نظارتی ما را تضعیف کرد.

اقدام نماینده زن اروپایی خط انداختن به فرهنگ ما بود

وی با بیان اینکه مسئولان در این زمینه باید دقت نظر کافی داشته باشند، گفت: اقدام این زن اروپایی خط انداختن به فرهنگ ما بود و زنی که در کشور خود به این شکل لباس نمی‌پوشد در یک جلسه رسمی و بین‌المللی لباس غیررسمی پوشید و با رئیس پارلمان ما در یک جلسه نشست و دستگاه‌ها هیچ اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

امام جمعه کرج گفت: از نظر قانونی در تمام دنیا پروتکل‌هایی امضا می‌شود که قوانین آن کشور را در زمان حضور در کشور رعایت کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه این فرهنگ مورد هجمه قرار گرفته و متولیان فرهنگی نباید منفعل عمل کنند، افزود: این وضعیت هجوم فرهنگی است و به تعبیر مقام معظم رهبری این موضوع قتل‌عام فرهنگی است.

تحریم‌ها از زمان انقلاب بوده و جدید نیست

امام جمعه کرج با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن برای کشور بیان کرد: کشور از زمان انقلاب مورد تحریم واقع شده و این که تحریمها جدید است درست نیست و اظهار نظرات در این زمینه برای منحرف کردن افکار عمومی است.

وی افزود: برای فشار بر ملت تحریم‌ها وضع شد و ایستادگی و مقابله ملت در این زمنیه نشان داد که این تحریم‌ها تاثیر ندارد و به حول و قوه الهی و با اراده عظیم مردم هرگز این تحریم‌ها در آنها اثری ندارد.

امام جمعه کرج با شااره به اینکه تحریم‌ها اراده مردم را قوی کرده است، بیان کرد: تحریم‌ها خللی بر اراده مردم نداشته و سیره و روش مردم نشان می‌دهد که این تحریم‌ها خللی در اراده آنها ایجاد نکرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: تلاش مردم در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد که سعی و تلاش مردم در برخی زمینه‌ها بیشتر شده و سعی بر خودکفایی نیز در بین مردم افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه استدلال و اظهارات برخی مبنی بر اینکه تمام مشکلات از تحریم‌ها است درست نیست، افزود: اگر ادعای پیروی از امام (ره) و رهبری را دارید فرمایشات این بزرگان را مدنظر قرار دهید و این موضوع چیری جز استفاده از ظرفیت‌های داخلی نیست.

امام جمعه کرج گفت: عده‌ای اقدام به چاپلوسی کرده‌اند و عزت و اقتدار اسلامی را زیر پا گذاشته و فکر کرده اند که با تکیه بر دیگران و رشوه دادن به دیگران مشکلات کشور حل می‌شود در حالی که اینگونه نیست و راه‌حل مشکلات تکیه بر توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های کشور است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه زمان به سرعت در حال گذر است بیان کرد: اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار داده و در باره استفاده از ظرفیت های داخلی برنامه ریزی کنید.

وی با بیان اینکه در روز 24 خرداد دو سال از زمان ریاست جمهوری می‌گذرد، افزود:کشاورزی که نقش اساسی در حیات جامعه دارد باید مورد توجه قرار گیرد اما اینگونه نیست و مورد غفلت است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی بیان کرد: امیدواریم که توافق بین ایران و 1+5 صورت گیرد و اگر هم در این راه توافقی حاصل شود تغییری در مسائل کشور به وجود نمی‌آید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه دشمن برای کشور در زمان مذاکرات برنامه‌ریزی دارد،گفت: در زمان مذاکرات تعدادی از کشورها به صورت مخفیانه حسابهای بانکی را منتقل کرده و اگر ردی از ایران در این معاملات وجود داشته باشد تمام این وجوه بلوکه می‌شود.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه حصول توافق نیز حلال تمام مشکلات کشور نیست، گفت: تولید غذا و محصولات کشاورزی در کشور باید مورد توجه قرار گیرد تا در این بخش مستقل شویم.

امام‌جمعه کرج با اشاره به ظرفیت‌های البرز برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید محصولات کشاورزی و غذایی مردم بیان کرد: استان البرز نیز ظرفیت‌های مناسبی برای تولید محصولات کشاورزی دارد و در صورت حمایت دولت این امر محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در صورتی که در بخش تولید محصولات غذایی غفلت صورت گیرد خسارات متعددی به کشور وارد می‌شود.

خطیب نمازجمعه کرج گفت: بخش‌هایی از استان البرز گرفتار بیابان است و این موضوع یعنی بیابان‌زدایی مورد حمایت رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور است.

امام جمعه کرج با اشاره به برگزاری اولین همایش تخصصی ائمه جماعات البرز در کرج، گفت: اولین همایش تخصصی ائمه جماعات روز گذشته در استان برگزار شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده درصدد ساماندهی مساجد در جهت خدام، امنا و امامان جماعت هستیم.

امام جمعه کرج گفت: لازم است که استفاده بهتری از فضای مساجد که هزینه های زیادی برای ساخت آن صورت گرفته انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به تحرک فتنه‌گران در استان البرز بیان کرد: فتنه‌گران همچنان در استان البرز جولان می‌دهند و عزل و نصب‌های خود را انجام می‌دهند.

آیت‌الله حسینی همدانی بیان کرد: برای وزیر کشور پیغام فرستاده‌ام که "تکلیف خودت را روشن کن که میخواهی چه کار کنی" و به وی مهلت نیز داده‌ام که جواب ما را بدهد و منتظر هستیم که در مهلتی که به وی داده‌ایم جواب ما را می‌دهد یا نه.

امام جمعه کرج با بیان اینکه عزم ما برای برخورد با فتنه گران جزم است، بیان کرد: برای برخورد با فتنه‌گران مصصم هستیم و باید ببینیم که دیگران هم جواب می‌دهند یا نه.

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه در شهر کرج معضلات فراوانی وجود دارد، گفت: مقداری که من از معضلات مطلع می‌شوم پیغام و تذکر می‌دهم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در صورتی که به تذکر ما بی‌اعتنا باشند و گوش نکنند از جایگاه نماز جمعه بیان می‌کنم.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی کار خود را با دقت انجام دهند بیان کرد: اگر شهرداری تخلف دارد چرا شورای شهر کار خود را درست انجام نمی‌دهد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه شهردار باید در این زمیه پاسخگو باشد اظهار داشت: شورای شهر شهردار را بخواهد و از وی سوال کرده و در مورد راه‌اندازی قطار شهری از او پیگیری کند.

وی بیان کرد: موضوع قطار شهری مانند موضوع تحریم‌ها در کشور شده و هر کاری بخواهد انجام شود متصل به تحریم‌ها می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در باره این موضوع باید توضیح دهند که چه اقداماتی انجام شده است، گفت: هرکاری در این شهر می‌خواهد انجام شود به قطار شهری متصل می کنند و باید توضیح دهند که آیا به انجام می‌رسد یا در داخل آن گیر کرده‌اند.

وی افزود: اگر در این موضوع مانده‌اید به شکلی درست کنید و جای تعجب است که شورای شهر نیز در این زمینه سوال نمی‌کند.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: اگر شورای شهر نمی‌تواند و یا جرات سوال در مورد قطار شهری را ندارد به من اعلام کند تا من از تربیون نمازجمعه سوال نمایم.

امام جمعه کرج گفت: اگر شورای شهر جرات سوال از شهردار را دارد سوال کند که چرا کارها خوابیده و پارکینگ‌هایی که ساخته شده چرا به بهره‌برداری نمی‌رسد و با هم پاسکاری می‌کنید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با انتقاد از مدیران سیمای البرز، گفت: یک سال است که به مدیران صداو سیمای البرز تذکر می‌دهم که صحبت‌های بنده را لازم نیست پخش کنید.

وی افزود: اعلام کرده‌ام که اگر سخنان من را پخش می کنید حق ندارید چیزی را کم کرده و حذف نمایید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه افرادی از طرف من مامور مشاهده خطبه‌ها در سیما هستند، بیان کرد: سخنان بیش از یک ساعت من به 45 دقیقه تقلیل یافته و پخش شده است.

وی بیان کرد: با روشی که صدا وسیما حذف کرده است به سخنانم خلل وارد شده است.

وی با بیان اینکه مطالب مهمی از خطبه‌های من در هفته‌های گذشته حذف شده است، افزود: چرا در سخنانی که خطاب به استاندار بیان شده حذف صورت گرفته و در جاهایی که به برخی از مسئولان تذکر داده‌ام سانسور شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: اگر در جایی از سخنان از واژه "تو" استفاده می‌کنم از روی عنایت گفته شده و در صورت اینکه از واژه "شما" استفاده کنم با دقت می‌گویم و می خواهم که به این شکل گفته شود و کسی نباید این سخنان را حذف کند.

امام‌جمعه کرج گفت: الان هم اعلام می‌کنم که خطبه‌ها و سخنان من بدون کم و کاست و درست پخش شده و در صورتی که حذف شود نیازی به پخش آن نیست.

 

کد خبر 425202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =