تأمین نصف برق اروپا از انرژی‌های پاک، فقط ۱۵ سال دیگر

در صورت انجام تعهدات در نظر گرفته‌شده برای همه کشورهای اتحادیه اروپا، در دهه آینده بیش از نصف انرژی الکتریکی اروپا از منابع تجدیدپذیر به دست می‌آید.

سیناپرس نوشت:

در صورت انجام تعهدات در نظر گرفته‌شده برای همه کشورهای اتحادیه اروپا، در دهه آینده بیش از نصف انرژی الکتریکی اروپا از منابع تجدیدپذیر به دست می‌آید.

به گزارش گاردین، تحقق برنامه قاره سبز در ارتباط با انرژی الکتریکی اکنون نیازمند همکاری تمامی کشورهای اتحادیه اروپا است.

اتحادیه اروپا برای دستیابی به اهداف کاهش تغییرات جوی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدام به تولید الکتریسیته از انرژی پاک کرده است ولی برای تحقق آن در سال ۲۰۳۰ / ۱۴۰۹ نیاز دارد که به نصب مولدهای برق بدون کربن خود سرعت ببخشد. اتحادیه اروپا هدف تولید ۵۰ درصدی برق پاک را از سال ۱۹۹۰ / ۱۳۶۹ آغاز کرده است و این هدف می‌بایست در تمامی شاخه‌های صنعت از قبیل حمل‌ونقل، کشاورزی و ساختمان‌سازی که نیاز چندانی به برق ندارند نیز رعایت شود. در حال حاضر یک‌چهارم (۲۵ درصد) از برق اروپا، از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تهیه می‌شود.

اولیور جوی، سخنگوی انجمن انرژی باد در ارتباط با اهداف سال ۲۰۳۰ / ۱۴۰۹ می‌گوید: برخی از کشورها از زمان برنامه‌ریزی عقب افتاده (به‌عنوان‌مثال کشورهای هلند، فرانسه و انگلستان) و برخی نیز از دیگر کشورها سبقت گرفته‌اند. برای رسیدن به هدف نیاز به راه‌اندازی سیستمی برای کنترل و مدیریت سرعت کشورها در انجام پروژه‌ها است.

یان دانکان، یکی از اعضای پارلمان اروپا هشدار می‌دهد که برای جلوگیری از هرج‌ومرج مالیاتی در ارتباط با تغییر نوع انرژی‌ها، مسئله مالیات قبل از بهره‌برداری طرح به‌طور کامل تنظیم و هماهنگ شود؛ چراکه به اعتقاد وی اگر مسئله مالیات مشخص نشود، کل پروژه با شکست روبرو خواهد شد.

مزیت موجود در برنامه تولید ۵۰ درصد از انرژی کل اروپا از انرژی‌های تجدیدپذیر این است که بین کشورهای اتحادیه اروپا انرژی انتقال پیدا می‌کند و دیگر نیازی به باتری برای ذخیره انرژی‌های اضافی نیست. البته این موضوع بخشی دیگر از برنامه‌های آینده اروپا به‌حساب می‌آید.

5353

کد خبر 432108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
  72 0
  افرین به اروپا ما باید یاد بگیریم
 • بی نام A1 ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
  71 1
  بعد ما دنبال چی هستیم۰۰۰۰ گاز بسوزونیم که برق تولید کنیم۰۰۰ اروپا از خورشید با سلول فتو ولتاییک برق سالم و بی هزینه و پایدار میگیره۰۰۰ این نتیجه دانش است
 • بی نام A1 ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
  63 1
  خجالت آوره برای کشوری با بیش از 300 روز آفتابی در سال افتاده دنبال منابع انرژی منسوخ شده و آلاینده که بقیه کشورها دارن کنار میذارن. اونوقت اروپا با بیش از 300 روز ابری داره روی انرژی خورشیدی سرمایه‌گذاری کلان می کنه. کی میخواهیم عاقل بشیم؟
 • بی نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
  2 42
  این همان حکایت اینه که شما جیب مارا نزن هدیه دادن پیشکشت. شما آن کارخانه های فوق الودگی زایی را درست کنید انرژی پاک پیشکشتان