دو سال از پایان عصر احمدی نژاد می گذرد و دولت جدید مدارک و مستنداتی دارد که نشاندهنده ضایع شدن حقوق مردم و بیت المال است.

سوگل نورمحمد: اخیرا خبری مبنی بر شکایت محمود احمدی نژاد علیه معاون اول رئیس جموری دولت یازدهم ارائه شد.احمدی نژاد علت این شکایت را اتهامات علیه دولت قبل خواند که با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی صورت گرفته است.شکایت وی در زمانی ارائه شد که دقیقا پرونده های فساد مالی زیادی از دولت نهم و دهم باز مانده و همچنان در حال برسی است.برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و احزاب و شخصیت های سیاسی در گفت و گوهای جداگانه خود با خبر آنلاین  این شکایت را بی پایه و اساس دانسته اند و از دولت روحانی و مراجع قضایی خواستار رسیدگی به پرونده های فساد مالی دولت نهم و دهم شدند.

هادی مقدسی، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بروجرد در دورهٔ هشتم مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبر آنلاین در رابطه با شکایت اخیر محمود احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری مبنی بر اتهامات علیه دولت نهم و دهم گفت:  تنش های بیرونی کفایت می کند ،به این که دولتمردان با شکایت اقامه دعوی به چالش های درونی دیگر دامن نزنند.

وی گفت :هر دولتی موظف است، آنچه که حق مردم و بیت المال می باشد را حفظ و حراست کند. اگر در واقع حقی از یک ملت در دولت گذشته ، تضییع شده و مستند هم می باشد، تعلل  در احقاق آن جایز نمی باشد. دولت یازدهم هم می بایست اگر مدارک و مستنداتی علیه ایشان و دولت گذشته در خصوص ضایع کردن حقوق مردم،دارد به اجرا بگذارد. دولت ها اگر متعهد و ملزم به حفظ حقوق مردم هستند هر گونه آثاری از ضایع شدن این حقوق  مشاهده کردند، باید پیگیری کنند.

مقدسی در ادامه افزود : آنچه که مسلم است این است که دو سال از تحویل دولت احمدی نژاد می گذرد ، بنده فکر می کنم  دولت مدارک و مستنداتی که  دال بر ضایع شدن حقوق مردم و بیت المال دارد، بنابر این نباید افشاگری آن را به تاخیر بیاندازد.

نماینده دوره هشتم در مجلس گفت: جریان دفاع از حقوق مردم و دعوا های گذشته نباید به نزاع های جناحی و گروهی برسد و تقصیر را به گردن هم بیاندازند.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: مردم  هم در این بین ، به خوبی واقعیت را تشخیص می دهند. به هر حال کسانی که در ارتباط با حقوقشان کوتاهی کردند را تشخیص می دهند. دولتمردان ممکن است با یک سری تعصبات جناحی به این قضیه نگاه کنند اما مردم به این مسائل واقع بینند و می توانند خادم را از خائن تشخیص بدهند.

محسن کوهکن، نماینده حوزه انتخابیه لنجان در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی  در رابطه با همین موضوع خواستار گذراندن مراحل قضایی شکایت اخیر محمود احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری شد و گفت: در چنین موارد و شکایاتی باید اجازه داد که زیر سایه قانون و با یک نگاه حقوقی و قضایی رسیدگی شود.

وی در ادامه گفت: یک موضوعی که محکمه قضایی پیدا کرده است،سیاسیون باید بگذارند روند قانونی و قضایی آن طی شود. خوشبختانه دستگاه قضایی ما متاثر از هیچ طیفی نمی باشد و کاملا مستقل عمل می کند.

کوهکن گفت:ما از اینگونه شکایات و دعوا ها استقبال می کنیم چرا که اگر ادعا حق و حقوقی هم دارند می آیند به دستگاه قضایی شکایت می کنند و قطعا  به صورت جدی این دعوی را دنبال می کنند و رای قانونی می دهد.

29215

 

کد خبر 441044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =