مشاور انجمن خودروسازان و رئیس شورای رقابت در برنامه تیتر امشب بحث کاهش یا افزایش قیمت را مطرح کردند، اما این بحث باز هم بدون نتیجه منطقی و مشخص به اتمام رسید.

برنامه تیتر امشب برای روشن شدن تکلیف خریداران خودرو با دعوت از رئییس شورای رقابت و مشاور انجمن خودروسازان ایران به بررسی این موضوع پرداخت که با توجه به کاهش تقاضا آیا قیمت ها رو به کاهش است یا افزایش، اما این گفتگو پرده از بسیاری مسائل نیز برداشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای اخیر خودروسازان داخلی با ذکر مصیبت های وارد شده به این صنعت در دوران تحریم قصد افزایش قیمت تولیدات خود را دارند.

این تصمیم به افزایش قیمت خودروسازان در حالی صورت می گیرد که به علت رکود چندین ماهه در بازار خودرو، قیمت برخی خودروها ارزان تر از قیمت کارخانه است و شورای رقابت هم که بعنوان مسئول تعیین قیمت خودرو مشخص شده تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

داوود میرخانی رشتی مشاور انجمن خودروسازان ایران با تاکید بر اینکه بهترین فارغ التحصیلان در حوزه صنعت خودرو اکنون در صنعت خودروسازی مشغول به کار هستند، گفت: «عوامل محیطی سبب شده است که در صنعت خودروسازی نوآوری نداشته باشیم.»

اعتراف به پایین بودن کیفیت خودرو

میرخانی با اشاره به تضعیف صنایع و بخصوص صنعت خودروسازی در دوران دولت دهم اظهار کرد: « در دوران آقای احمدی نژاد قطعه سازان ورشکست شدند و بعد از روی کار آمدن دولت روحانی کرکره را بالا دادند تا دوباره تولید کنند حال باید صبر کرد تا این تولید به چرخه صنعت بازگردد.»

وی افزود: «مردم عزیز ما حق دارند ما در کیفیت مشکل داریم و این واقعیتی است که منکر آن نمی شویم»

کاهش قیمت خودرو توهم است

میرخانی در بخشی از صحبت های خود به انتظار مردم برای کاهش قیمت خودرو پس از رفع تحریم ها اشاره کرده و این انتظار را توهم نامید و گفت: «این توهم که در اذهان عمومی وجود دارد که قیمت خودرو با ورود خودروهای خارجی پایین می آید باید بشکند.»

میرخانی با اشاره به تبعات کاهش قیمت افزود: اگر بخواهیم قیمت خودرو پایین تر بیاید باید هزینه ها را کاهش دهیم و این یعنی بیکار شدن شاغلان این صنعت. اگر 100 هزار نفر شاغل در خودرو را بیکار کنیم تبعات اجتماعی سنگینی دارد.»

رضا شیوا در پاسخ به این موضوع سوال کرد: «اگر 100 هزار نفر را در جاده ها بخاطر کیفیت پایین خودرو به کشتن بدهیم چه؟ تبعات اجتماعی ندارد؟؟؟»

میرخانی در ادامه با بیان بخشی از سوء مدیریت های دولت قبل در صنعت خودرو به مراسم تودیع مدیرعامل سابق ایران خودرو اشاره کرد که گفته بود: «من یک فایلی دارم که 7 هزار استخدام دستوری به من تحمیل شده بود. نه تنها افراد را معرفی می کردند بلکه پست آنها را نیز مشخص می کردند و می گفتند باید در همین پستی که می گوییم بنشیند.»

وی به وزارت محرابیان که حتی در تعیین معاونان ایران خودرو نیز اعمال نفوذ می کرد نیز اشاره کرد و گفت: «باید در خصوص کیفیت ابتدا ریشه های این بی کیفیتی را بررسی کرد، مردم حق دارند که از این مسائل مطلع شوند.»

رضا شیوا رییس شورای رقابت درباره شرایط بازار در خصوص قیمت خودرو گفت: «از سال گذشته برای خودروسازان شرایطی گذاشته شد و خودروسازان با آن همکاری کردند و حاشیه بازار از بین رفت و قیمت خودروهای زیر 2500 سی سی در سایت های خودروسازان نوشته می شد و واسطه دیگر در فروش دخالت نداشت، و اما بعد از بحث توافق انتظار مردم در کاهش خودرو بود و به همین دلیل ما با افت تقاضا مواجه شدیم و اکنون تولید و تقاضا متناسب نیستند و با توجه به رکود تورمی ، هنوز عرضه و تقاضا همخوانی ندارد.»

وی ابراز امیدواری کرد که سرمایه گذاران خارجی با تولید کنندگان داخلی همکاری کنند و تکنولوژی و نوآوری وارد کشور شود و گفت: «خودروهای داخلی فاقد تکنولوژی هستند و نیاز است که در این بخش سرمایه گذاری شود.»

رئیس شورای رقابت افزود:« اکنون تقاضا پایین است و بهترین موقع برای خرید است و الان قیمت در کف است.»

  میرخانی رشتی در ادامه سخنان خود از شورای رقابت خواست که طبق فرمول خود و به رغم وجود رکودی که وجود دارد بر اساس قانون قیمت ها را اعلام و به وظیفه خود عمل کند.

وی به یکی از واردکنندگانی که از سال 2014 تا کنون 3 هزار خودرو وارد کشور کرده و در گمرک مانده و به تازگی ترخیص شده است اشاره کرده و گفت: «با توجه به اینکه خودروهای 2016 تا چند ماه دیگر وارد بازار می شوند این وارد کننده اقدام به کاهش 20 میلیون تومانی قیمت خودورهایش کرده است که این موضوع سبب به هم خوردن توازن قیمت در بازار خودروهای داخلی و خارجی شده است.»

سیدهادی حسینی نماینده مجلس یکی دیگر از مهمانان تیتر امشب بود که به طور تلفنی وارد بحث شد تا درباره شرایط بازار خودرو اظهار نظر کند.

این نماینده مجلس گفت: «اقتصاد علمی بر منطق اقتصاد کشور ما حکمفرما نیست، و فشارهایی که در ادوار مختلف بر صنعت خودروسازی وارد شده سبب شده که خودروسازی زیر بار حاشیه ها قرار بگیرد.»

وی تاکید کرد: «اگر خودروسازان را مجبور به کاهش قیمت کنیم، خودروسازان ناگزیر به توقف تولید هستند، اما خودروسازان تعهدات خود را در قبال قطعه سازان رعایت نمی کنند، در حالیکه خودروسازان پیش فروش می کنند و نظام خودرو سازی در رابطه با قطعه سازان ظالمانه است.»

 

 

 

22339

کد خبر 449250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 272
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  47 0
  بهتر بود مي گفتند كه مردم در چند دهه گذشته با اميد و روياي كاهش قيمتها زنده مانده اند. كه امر محالي است
  • بی نام A1 ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   11 1
   یکی نیست بگه شما آقایون هم که وهم مدیریت و فهم و کمالات و کارشناسی دارید ...
  • احمد رضا IR ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
   12 0
   اقا می فرمایند اکنون قیمت در کف است اخه بکی نیست به این متوهم بگه این چه کفی هست که کیلومتر ها از سقف ما بالاتره ؟ ما زیر اوار این کف شما دفن شدیم
 • بی نام IR ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  77 1
  دره صنعت خودروسازی ایران باید گل گرفته بشه والسلام
 • بی نام IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  12 65
  متاسفانه همه با خبرهای مربوط به خودرو احساسی برخورد میکنن، اینکه خودروسازای وطنی تو این سالها به مردم ظلم کردن درسته ولی بعضیا فکر میکنن اگه در خودروسازها بسته بشه با پول پراید میتونن بنز سوارشن، والا با 6000 دلار جایی ماشین صفری که ما دنبالشیم رو نمیدن یا اگر هم باشه از این خودروهای هندی و چینی که دست کمی از پراید نداره... مشکل ما دستمزده پایینه، درآمده پایینه، دلالی و دزدیه،بهره وری پایینه تعرفه ناعادلانه به نفع یه عده خاصه و..... وگرنه اونی که وضعش خوبه همین الان هم سوار ماشین خوبه
 • سجاد A1 ۰۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  51 0
  ادب و ادبیاتت منو کشته شما مدیر و نماینده و خدمتگذار مردمید یا مدیر فروش و دلسوز خودرو سازهای خارجی؟ مطمئنید دارید به مردم خدمت میکنید؟
 • بی نام A1 ۰۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  66 4
  انشاله که ورشکست بشید هشتاد ملیون نفر یه نفس راحت بکشن.
 • مهدی A1 ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  67 0
  دارن یه جورایی التماس می کنن.. خخخ .. ولی نمی خریمم..
 • بی نام AU ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  53 0
  در هر صورت بازهم نمیخریم
 • مجید A1 ۰۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  45 0
  آقایون روی ماشین چقدر میخورن که راحت 20 میلیون تخفیف میدن
 • بی نام IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  54 0
  آی مردم به گوش باشید همینکه دارن واکنش نشون میدن یعنی روشون اثر گذاشته. بهتون قول میدم اگه 6 ماه دیگه همین روند ادامه پیدا کنه داغون میشن. فقط اگه کسی پیش خرید کرده بره پولشو با دادو بیداد یا شکایت پس بگیره چون شنیدم چند روزه که پول انصرافیها رو نمیدن.
 • لواسانی A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  56 0
  اگر همه مردم مدتی از خرید خودروهای بنجل داخلی خودداری کنند آنوقت این فرد بی مسئولیت بخود اجازه نخواهد داد که مردم را متوهم خطاب کند وبه آنها توهین نماید.
 • یوسف A1 ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  58 0
  ما توهم نداریم جناب میرخانی... اتفاقا شماهایید که هنوز توهم سر مردم کلاه گذاشتن و خودروی بی کیفیت به مردم انداختن و با جون و مال مردم بازی کردن دارید تا دیروز که همه چی انحصاری بود خودرو بیکیفت 8 میلیونی رو به مردم 20 میلیون فروختیدبه بهانه تحریم و قطعات حالا که توافق هسته ای شده و 4 تا خودروساز خارجی اومدن ایران دست و پای خودتونو گم کردید از خدا میخام واردات خودرو آزاد بشه و جو رقابتی بشه اونوقت معلوم میشه کیا توهم دارن خودرو صفر نمیخریم...
 • امیر پیلن پیشی A1 ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  46 0
  ما در این توهم باقی میمونیم و فرغونهای رو دست باد کرده ی شما رو نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم ما خودروی صفر نمیخریم
  • مهدي از مشهد IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   10 0
   آفرين اينه همه با هم متحدما خودروي صفر نمي خريم نمايشگاه هيشكي نميخردي هيسكي يعني يكي مشتريام از مدير فروشاي ايران خودرو نمايشگاه دم غرفه بود ميگه در اين پنج روز تو اين شهر به اين بزرگيتي مردم اطلاعات شخصيشون نميدادن كه بازديد اومدن چه برسه بخرن باجهفروشش خالي از سكنه بود خريدار صفرشده مثل خودرو صفر .............. راه تو را ميخواند هم وطن راه همينه خودروي صفر نميخريم
  • مریم A1 ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
   4 1
   دمت گرم
 • ستار IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  36 0
  متهم به توهم و روانی بودن هم شدیم.این در حالی که خود این افرد اذعان داشت که 25درصد خودرو در عراق ارزونتر فروخته میشه حالا این چیزیه که این ناخواسته اعتراف کرد مگه ملت ماچ گناهی کردن که گرونتر میفروشن خب این مالیات ها رو از ملت نگیرن... نشان میدیم کی توهم زده
 • مرتضی US ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  24 0
  تا رانت قدرت و انحصار در بازار ایران هست.هیچ چیزی سامان نخواهد گرفت.بازار باید در دست بخش واقعی خصوصی بدون استفاده از رانت قدرت و حمایت انحصاری دولت قرار گیرد و رقابت شرط اول آن باشد.آن هم میسر نیست جز با جذب سرمایه گذار داخلی یا خارجی که تنها کیفیت بالا و قیمت پایین را سرلوحه خویش قرار دهد.نه صدقه خواستن اجباری برای کارکنانش و گرفتن اجباری انحصار در بازار را با رانت دولتی.
 • بی نام IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  32 1
  خوب نمی خواین قیمت و بیاری پایین نیارین ، مردم هم بیکار نیستند ماشین های لگن شما را بخرند
 • بی نام RO ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  19 2
  مردم توهم کاهش قیمت ندارند بلکه به علت تورم لجام گسیخته که عامل اصلی آن دولت است زیرا تنها کسی است که دستگاه چاپ اسکناس را در اختیار دارد و مشکلات ناشی از فساد و بی برنامه گی و بیسوادی و بی لیاقتی مدیران خود را از طریق چاپ اسکناس حل میکند و آن را بر دوش مردم گرسنه و بی پناه می اندازد ارزش پولشان از بین رفته است و سرمایه هایشان در بانکها تبدیل به کاغذ پاره شده است و قدرت خرید خود را از دست داده اند. از طرف دیگر هزینه تولید نیز به همین دلایل و در نبود یک فضای رقابتی سالم و آزاد و قانونمند افزایش یافته است.تولید کنندگان سعی میکنند با افزایش قیمت حاشیه سود خود را حفظ کنند در حالی که مصرف کننده بخت برگشته نمیتواند موجودی حساب بانکی خود را افزایش دهد و به خاطر رکود حاصل این شرایط بیکار هم میشود.
 • بی نام IR ۰۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  20 0
  با این اوصاف پس خودروسازها میخوان خودروسازی داخلی تعطیل بشه
 • رضا A1 ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  26 0
  واقعا چقدر این خودرو سازا خودخواهن حالا معلوم شد چقد ب فکر ملت بودند و چقد ب جیب میزدن ...دم اونائی گرم که خودرو وارد می کنن درسته ما توان خرید نداریم ولی هم این که میبینیم یک ایرانی داره بهترین ماشین وسوار میشه خوشحالیم ایرانی لایق بهترین هاست... چرا باید پیت حلبی سوار بشه خودروسازا به جای گرون کردن برن مشتری مداری و از اونور آبیا یاد بگیرن ...
 • بی نام IR ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  16 0
  برگشت مشتری های شما هم به طرف این محصولات بدون استاندارد و بی کیفیت با قیمتهای دروغین قولیست خلاف..دل در آن نتوان بست
  • بی نام IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   1 0
   خوشم اومد از استفاده خیامت ... چون عاقبت کار خودروسازان داخلی نیستی است انگار که نیستند ، چو هستند بگند مردم توهم دارن ...
 • مجید A1 ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  18 0
  شما هم این توهم را از سرتون بیرون کنید که مردم با این قیمتهای نجومی و کیفیت پایین بیان از شماها ماشین بخرن.بچرخید تا بچرخیم
 • مجید IR ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  25 1
  متوهم شمایی که مرگ 100هزار نفر رو بهنر از بیکار شده 100 هزار نفر میدونی. چند ماه دیگه هم که نخریدیم میفهمی متوهم کیه؟
 • احمد A1 ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 18
  قیمت خودرو ، پایین نخواهد آمد . دلیل آن نیز مشخص است . چون ساختار اقتصاد دچار مشکلات عدیده ای است . و این مساله هیچ ارتباطی به نخریدن خودرو و یا ورود خودرو ساز خارجی ندارد .
  • حسین IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   9 0
   فعلا که مثلا تندری که 44 میلیون بود رو التماسی میدن 37 تومن. و پارس 32 تومن معامله میشه. پس خیلی دست و پا نزنین. ما همچنان نمیخریم و قیمت ها هم کاملا در سراشیبیه.
 • بی نام IR ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  16 0
  مردم توهم دارند شما هم توهم دارین . مردم اگه از شما نخرن چیزیشون نمیشه . ولی شما اگه مردم ازتون نخرن یه بلایی سرتون میاد . دولت که ارث پدرتون نیست هر سال میلیارد میلیارد بهتون سوبسید بده آخرش دولت هم کم میاره دست شماها اونوقت ببین زور کی بیش تره
 • جاویدان IR ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  22 0
  حالا بهتون می گیم کی توهم داره. عمرا اگر بخریم. ور شکسته تون نکنیم آروم نمی شیم.
 • بی نام IR ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  31 0
  آقای مشاور، مردم تا کی باید ماشین بی کیفیت بخرند؟ کره جنوبی 5 سال دیرتر از ما وارد این صنعت شده الان ماشین هاشون توی خیابونهای ما جولان میدن شما عرضه دارید یک دونه سمند، همون خودرو ملی که موتورش فرانسوی و بدنه اش طراحی انگلیسی هست رو صادر کنید کره آقای شیوا شما باید حافظ منافع مردم باشید، پراید 20 میلیونی کف قیمت هست؟ ماشین دهه 80 قرن بیستم؟ الان دهه دوم قرن بیست و یکم هست چطور انتظار دارید مردم ماشینی با قدمت 40 سال رو بخرند؟ اون هم ماشینی پر از ایراد و ضعف و اینقدر گران؟
 • بی نام IR ۰۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  24 1
  مردم ماشین نمیخرند، زمان مشخص میکنه چه کسی در توهم قرار داره
 • بی نام IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  13 1
  محصولات ايران خودرو بي كيفيت ترين خودرو در جهان است بنده 4 ماه است پارس صفر خريدم بعد از 25 روز مدام در نمايندگيها هستم و نمايندگيهاي ايران خودرو هم بي كيفيت ترين و بي تجربه ترين افراد را دارد و محصولات ايران خودرو مفت هم نمي ارزد تا چه رسد به افزايش قيمت ؟ چون دست اندركاران خودرو سازي افراد ناسالمي هستند .
 • بی نام IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  14 1
  آقا ما در توهم به سر می بریم... اصلا هم نمی خواهیم از این توهم خارج بشیم... و ماشین نمی خریم...
 • reza IR ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  19 1
  نماینده خودروسازان: مردم توهم کاهش قیمت دارند مردم توهم دارند یا شما...... اینقدر پرو هستید ک بایدم اینطوری حرف بزنید ان شالله کمپین ب نتیجه میرسه....تا روسیایش بمونه برای شماها...
 • محمد A1 ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  18 0
  جناب آقای داوود میرخانی مردم ما سال هاست توهم دارند. توهم سوار شدن خودرو...توهم پایین آمدن قیمت ها...توهم بالا رفتن کیفیت...توهم کشته نشدن در قوط حلبی های چرخ دار شماها....توهم خارج شدن انحصار خودرو از دست عده ای خاص و انواع توهمات دیگر. اصلا ما با توهم زنده ایم. راستی من یه هاله نور هم می بینم
 • حمید RO ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  14 0
  نماینده خودروسازان در توهمه که فکر کرده مردم باید به زور قیمت های نجومی و خودرو های بی کیفیت رو قبول کنند. تا ورشکسته شدن خودرو سازهای آشغال سازهایداخلی به تحریم ادامه می دیم.
 • بی نام EE ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  15 1
  حالا متوهم هم شدیم. چند وقت دیگه مارکهای دیگه هم به ما می چسبانند فقط به خاطر اینکه به شعور خودمان احترام می گذاریم و کالای بنجل نمی خریم.
 • امير IR ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  آره حتما . بهترين موقع براي خريد مردم به كار خوبتون ادامه بديد كه كم آوردن
 • محسن IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  16 0
  اولا توهم قیمت پوچ خودرو هاست دوما ماشین هاتون رو بفروشید به همون 100 هزار نفری که دارن براتون کار میکنند سوما اینقد قیمتو تو کف نگه دارید تا دهنتون کف کنه
 • مهمان A1 ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  دست عزیز مردم دیگر پول خرید خودرو را ندارند شما توهم زده اید که فکر می کنید مردم باید به هر نحو، با قرض و ورشکستگی .... باید خودرو بخرند، پی فروش و ... الان دیگه مثل خارجه، باید مدیریت مالی داشته باشید که شما هم ندارید
 • سینا IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 1
  پس خیالتون راحت. خرید خودرو های شما توسط مردم هم توهم است
 • بی نام A1 ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  14 1
  آقااااااااااااااااااااا نـــخــــــــــــــــــــــــــــــــرییییییییییییـــــــــــــــــد تا بفهمه مسخره کردن مردم یعنی چی...... و کی توهم داره
 • بی نام A1 ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  15 0
  اقا میرخانی خود شما در توهمید...حق ندارید به ساحت مقدس مردم فهیم ایران توهین کنید.نکبت تو مگر چه کاره اید بدبخت. گرون میدید و جنس بد و بدرد نخور...همین مگهتا حالا هرچه کوفتت کردی کم بوده احمق
 • h ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  16 0
  واقعا متاسفم براي مديراني كه به شكل واضح به شعور مردم توهين ميكنن
 • بی نام A1 ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  14 0
  من که پول دارم ، ولی نمیخرم .،،،،،،،،،، شما هم نخرید .. تا توهم معلوم بشه
 • احسان A1 ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  سلام،توهم؟؟؟؟لطفاً به شعور ملت توهين نكنيد، به جاي بحث الكي به فكر رقابت با خودروهاي خارجي باشد كه انشالله پس از تحريم وارد كشور خواهند شد و خودروهاي بي كيفيت و گران قيمت شما رو دستتون خواهند ماند ،اگه انصاف داشته باشيد خودروهاي بي كيفيت شما در سال چندين هزار نفر را به كشتن ميده و اگه اين رقم در 10 ساله اخير محاسبه شه ميبينيد كه جمعيتي خيلي بيشتر از كارمندان شما كه مشغول كار هستند نابود شده اند .پس برين به جاي حرف غير كارشناسي به فكر اينده داغون خود باشيد. خريد خودرو صفر ممنوع...
 • بی نام IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  خب یهو درشو تخته کنید بره. این جوری مشکل کاهش جمعیت هم از طریق کاهش مرگ و میر حل می شه. والا. خودرو سازا خیال کردن صاحب مردم و مملکت و پول موجود تو جامعه هستن.
 • بی نام IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  خودروسازان تو اوج درآمدشون به کیفیت خودروهاشون اهمیت ندادن.الان هم کارای خودشون توجیه میکنن و باز میخوان ملت بپیچونن.اگه راست میگید اول برادریتون ثابت کنید.وعده ندید که گوشمون ازاین وعده ها پر شده.
 • علی IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  با سلام. امیدوارم از شر صنعت فاسد خودرو سازی خلاص شویم. 100 هزار بیکار بهتر است یا حمایت از صنعتی که اثرات مخرب آن تا نسل ها گریبانگیر این مردم است. امیدوارم یا تعطیل شوند یا به معنای واقعی تمام و کامل خصوصی.
 • ahmad A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  توهم رو شما دارید که فکر میکنید با این اراجیفی که به خورد مردم میدهید انها هجوم میاورند برای خرید خودروی بی کیفیت داخلی. دوستان تروخدا صبرکنید اخبار موثق از بخش بازرگانی ایران خودرو دارم که خودروهای جدیدی ازبهترین خودروسازان اروپا و ژاپن درراهند. صبرکنید لااقل انها رو بخرید.
 • علی AU ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  پایین بودن کیفیت به درک ،چیمون کیفیت داره که این داشته باشه تلویزیون ،رادیو ؛خیابونها و سرگرمی هامون؟؟؟ولی دیگه قیمت 45 برابر رو نمیشه هضم کرد . آشغال گرون
 • عباس A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  چون خودش سنش بالاست با اون تفکرات قدیمی توهم زده فکر میکنه همه مردم دچار توهمن . بهتره ادبیات درست بشه قیمتها اصلاح بشه ما ماشین نمیخریییییییییییم.
 • اميد A1 ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  خريد خودرو صفر ممنوع.
 • amir A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  12 0
  من از این مصاحبه فقط این رو متوجه شدم که حرکت مردم برای نخریدن ماشین داره جواب میده و همه خودروسازان و وابسطه ها به دست و پا زدن افتادن تا مردم رو دوباره به سمت خرید ببرن. پس مردم به کارتون ادامه بدین که داره جواب میده
 • محمد A1 ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  ملت عزيز تا پيروزي يك يا حسين ديگه مونده، اين تحريم خريد خودرو باعث خواهد شد كه اين دو خودرو ساز داخلي از اين به بعد به جاي توهين به فكر مشتري مداري و احترام به كرامت مشتري بيفتند همراه با قيمت مناسب و كيفيت مناسب در محصولاتشان.
 • بی نام A1 ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  جنابعالی و دوستانتان هم توهم گران فروشی
 • علی A1 ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  مطمئن اشی مردم خودرو بی کیفیت داخلی نمی خواهند بسه دیگه سر کیسه کردن مردم
 • دشتی IR ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  نه ما توهم نداریم عمو توهم اونهای دارن که پراید 7میلیونی را 21میلیون به این مردم قالب میکنند توهم اونهای دارند که با ماشینهای بی کیفیت پدر مردم ما را در میارند آره عمو
 • بی نام A1 ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  ایران خودرو و سایپا هم توهم همیشه میتوان سر مردم کلاه گذاشت رو دارند
 • بی نام A1 ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  ایران خودرو دزدی آشکار
 • امير IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  12 0
  اون 7000 هزار نفري كاه با پارتي وارد شدن و صلاحيت مديريت و تو سيستم بودن رو ندارن و باعثين بي كيفيتي خودرو و تلفات جاني و مالي مردم ميشن من بايد پولشون رو بدم كه بيكار نمونن ؟ من بايد نگران بيكاريشون باشم ؟ ريشه هاي بي كيفيتي از كجا در مياد ؟ بسته ديگه لفت و ليس . قبول داري كيفيت خودرو اومده پايين ولي قبول نمي كني كه قيمت خودرو نبايد دائما رو به افزايش باشه ؟ اسم اينو چي ميشه گذاشت ؟ ظلم آشكار ...
 • خط خطی IR ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  13 0
  خودروسازا دیگه توهینی نیست که مردم نکرده باشن..... یعنی چه توهم کاهش قیمت؟ یعنی ملت توهم دارن یا نفهمن؟؟ تا وقتی به مردم احترام نذارین و ماشین های با کیفیت و یه روز تولید نکنین همینه عزیزم. ایشالا که ورشکست میشین و ماهم از دست شماها راحت میشیم و ماشین های وارداتی و به روزدنیا رو سوار میشیم. بعدم درباره ی اون واردکننده ی ماشین که گفتین طرف بارش از سال 2014 تو گمرک زیر آفتاب و بارون مونده بعدم سال 2016 داره میاد میخاین مثه شماها اون ماشینها رو به قیمت روز بفروشه. اتفاقن کار درستی رو کرده که همه ی دنیا میکنن فقط تو ایرانه که ماشین مدل 2007 قیمتش با همون برند و مدل 2015 تفاوت چندانی نداره. شماها حقتونه که ورشکست بشین چون همش دنبال کلاه گذاشتن سر مردم و کندن جیبشون و سود خودتونین.
 • بی نام IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  بنده فقط تیتر رو خوندم چون از خوندن مزخرفات آقایون خودروساز حالم به‌هم می‌خوره. در جواب تیتر: آقای نماینده خودروسازان، این‌دفعه رو کور خوندی. اتفاقا از این به بعد این شما هستید که در توهم به‌سر می‌برید.
 • احسان.ع GB ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  شما توهم زدید . که فکر میکنید مردم تا ابد زیر بار خفت خرید خودروهای بی کیفیت و گرون شما میرن. 100 هزار نفر بیکار بشن بهتر از اینه که صدها هزار نفر از هموطنانون رو از دست بدیم. شما ترستون از اینه که حامی های اون صد هزار نفر بعد از اخراجشون . صندلی شمارو ازتون بگیرن... لازم به ذکره . اون مرد که این کارو میکرد . رفته...
 • بی نام A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  شمام مثل اینکه توهم قدرت زدی.......در برابر خواست مردم لطف کن خواسته مطرح نکن....از ما گفتن بود
 • بی نام IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  ما همچنان نمی خریم
 • بی نام A1 ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  مردم بايد نخرند تا اين صنعت تعطيل شود. دندان خرابي كه 10 بار پر كني و عصب كشي كني جز كندن و دندان كاشتن هيچ راه بهتري براي بهبود ندارد. اين بحث هاي 100 هزار اشتغال و نخبه هاي كشور در اين صنعت هستند ، همه داستان هست براي سفسطه و احمق كردن مردم تا بتواند بازم بخورند و ببرند. هر صنعت پويايي كه جايگزين شود 10 برابر اين 100 هزار دورغين را جذب مي كند.
 • مجید IR ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  خودرو ایرانی خریدن آخرین خریت من پیش از مرگ خواهد بود.
 • رحمن A1 ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  اندکی صبر سحر نزدیک است
 • بی نام A1 ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  کاهش قیمت توهم چه جمله جالبی اگه حمایت های بی دریغ دولت ازخودروهای بنجل داخلی نبود الان معلوم بود متوهم کیه وقتی ازبکستان سمندروپس میفرسه وقتی توعراق پراید به نام ارابه مرگ معروف میشه بایدهم مردم روتوهم بگیره
 • بی نام A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  به راحتی به مردم توهین میکنند و کسی هم جلوی آنها را نمی گیرد . ای خودرو ساز از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر . ما خودروی شما را نمی خریم تا معلوم شود ما توهم زده هستیم یا شما
 • همين IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  شما هم توهم افزايش قيمت خودرو رو راداريد توهم كيفيت بالاي خودروي داخلي رو داريد توهم مديريت داريد اصلا شما معلوم نيست چي مصرف ميكنيد كه به مردم اينطور ميگييد جنسش خوب نبوده ها
 • هموطن A1 ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  آقای خودروساز....مردم انتظار عاقلانه دارند نه توهم...چرا به مردم توهین می کنید
 • نادر IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  زور الکی نزنید نمی خریم
 • سیامک IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  مردم توهم ندارند..به اصطلاح خودروسازان توهم خودروسازی دارنددرحالیکه اشغال سازهستند وسالانه جان 20هزارنفر ازمردم این سرزمین را میگیرند...
 • 123 IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  احمدی نژاد احمدی نژاد بیچارمون کردی بااین ریاستت
 • حامد AE ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  تا حالا همه مشکلات رو گردن تحریم می انداختند، حالا که تحریم داره برداشته میشه همه مشکلات رو گردن احمدی نژاد می اندازند. نه اینکه احمدی نژاد مقصر نبوده ولی باید از ایشان پرسید 8 سال از 40 سال تحت مدیریت این آقا بوده برای بقیش چه بهانه ای دارید؟ صنعت خودرو در همه کشورها ابتدا در یک دوره 5 ساله تحت حمایت دولت قرار میگیره تا پا بگیره، این دوره در کشور ما بیش از 40 ساله که طول کشیده و نه تنها باعث پیشرفت صنعت خودروسازی کشور نشده بلکه با ایجاد بازار غیر رقابتی هر چیزی رو به اسم خودرو به چندین برابر ارزش واقعی به زور به مردم فروخته و بابت همون محصول بی کیفیت حتی خدمات پس از فروش قابل قبول هم ارائه نداده. پیام این تحریم توسط مردم به قول شما متوهم این بود که اگر انتخابی باشه شما نمیتونید رقابت کنید.
 • بی نام IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  وقاحت رو از حد گذروندن این خودرو سازان داخلی و شروع به تهدید مردم کردن خواهشا نخرید دوستان تا سر جاشون بشینن و قدرت مردمو درک کنن ممنون از همکاری همه اقشار مردم عزیز
 • ترنج IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  همه ی ملت فدای جیب خودروسازان به بهانه بیکاری چند نفر
 • حمید DE ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  مردم کشته شوند که100هزارنفرسرکار باشند. این چه استدلالی که دارید. حتما خودشان خودرو خارجی استفاده می کنند.پس اخرت و خدا و پیغمبر چه می شود. جواب این خون ها که بیهو ده در جاده ها بر زمین می ریزد را که می دهد. این همه دکتر ومهندس یکی نیست برای رضای خدا بگوید این کار غیر منطقی است. استفاده کم مصرف کردن خودروهای خارجی را بدهید به کارکنان این صنایع و با جان مردم کشورداری نکنید
 • بی نام A1 ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  به حرفهاي نماينده مجلس دقت كنيد: مردم انتظار كاهش قيمت نداشته باشيد خودرو ساز بابا پول قطعه ساز را بده ديگه دلاليد شما يا نماينده مردم؟؟
 • روانی A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  مردن سالیانه بیست هزار نفر تبعات اجتماعی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • اتابك IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   1 12
   عزيز دل من نه خودرو سازم نه ماشين براى فروش دارم فقط يه موردى پيش مياد اونم اينكه پرايد ٧ميليونى بادلار هزار تومنى بود مگه الان چيزى ارزون شده كه قيمتا بياد پايين ،،البته بحث كيفيت ندارم چون ارزونم بود همين بود،،ويك مورد ديگه اگر شما قيمت خودرو در امارات رو با دلار ازاد محاسبه كنيد وهزينه گمرك پلاك ،خودروى اسقاطى وهزينه هاى ديگه رو محاسبه كنيد خيلى از خودروهاى وارداتى الان تو كشور ارزونتره تا برى بيارى واين كاهش قسمت زياديش مربوط به نيازپولى شركت وارد كنندس خواهشا يكبار از تو همين اينترنت قيمتها رو در بياريد
  • حامد IR ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   31 2
   یکی از دلایل قیمت پایین تو اروپا و دیگر کشورها اینه که ماشین بعد از پنج سال قیمتش یک دهم میشه نه مثل ایران که تا 20 ساله اش هم خرید و فروش میشه. وقتی شما 405 میخری 30 تومن بعد پنج سال میفروشیش 20 تومن پس 10 تومن پول ماشین دادی نه 30 تومن برو تو سایتاشون ببین
  • اراز IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   9 0
   اقای میر خانی خدائی جون ادمها وبیکاریشان برای شما و امثال شما مهمه یا جیبتان
 • بی نام IR ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  قدرت اتحاد مردم ایران رو دست کم گرفتی
 • حسن IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  واقعا ما چه مردم بدبختی هستیم که خودروهایی که در هیچ جای دنیا با قیمتهای پایینتر از داخل کشور مشتری ندارد را با قیمت جان مردم به مردم می فروشند و بعد هم با نفهم حساب کردن مردم انتظار بجا ومنطقی مردم را توهم به حساب می آورند آخه اگر تعرفه واردات خودرو را مثل سایر کشورها محاسبه کنند آنوقت ببینید حتی می توانید یکدستگاه خودرو بفروشید ؟
 • بی نام IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  باش تا بخریم...قرار نیست کسی از کار بیکار شود اقای میرخانی..قراره دولت مالیات بر خودروسازی رو کاهش بده...که به نظرم به هیچ قسمتی از صنعت خودروسازی ضربه نزند...راهش همینه و ما هم ناامید نمیشویم
 • بی نام IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  شما حاضر نیستید سود خودتونو کم کنید اونوقت حاضرید 100 هزار نفر رو اخراج کنید؟ همچین صنعتی همون بهتر که تعطیل شه
 • امیر IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  معلومه خیلی عصبانین از نخریدن خودرو. مردم ادامه بدید تا ورشکستگیشون ان شا الله
 • مهران A1 ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  آقا خودروی داخلی نمی‌خواهیم. صدهزار نفر بیکار میشن؟ میلیون‌ها خانواده که صبح تا شب جون میکنن یه ماشین به 3 برابر قیمت واقعی اش بخرن چی؟ این تبعات اجتماعی نداره؟ شما دلتون برای کارگرا نسوخته شما دلتون برای رانت و سودجویی مافیای خودرو میسوزه.
 • وحید IR ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  نه نه خودرو تحریم تا کاهش قیمت
 • بی نام A1 ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  مشکل گرانی خودرو فقط مربوط به خودروسازا نیس هم دولت از تعرفه و سوخت هم مجلس هم یه سری نهاد بیرون ایران خودرو میفروشن همه سود میکنن جز مردم...در آلمان هم اگه سانسور باشه و رانت باشه و تعرفه ها بالا باشه همین آش و کاسس بدون توسعه سیاسی و شفافیت و آزادی رسانه امکان پیشرفت اقتصادی نیس حتی در بخش مسکن یه نگاهی به ونزوئلا و کره شمالی و روسیه بندازین یه نگاهیم به ژاپن و کره جنوبی و امریکا بندازین
 • بی نام IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  بايد هم بگي توهم دارن،اين چند سال خيلي خوش بحالتون شده بود نه؟از مردم مظلوم و عزيز خواهشمندم كه به كمپين نخريدن خودرو بپيوندن تا به اين آقايون نشون بديم كي توهم زده
 • بی نام A1 ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  140 2
  وقتی خودرویی مث پراید در خارج ایران ارزوان تر از داخله ایرانه نتیجه میگیریم ایرانیا نسبت به گرونی و دروغ اعتیاد دارن و باید بهشون تزریق بشه
 • بی نام A1 ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  137 1
  کی گفته هدف خودروسازیه؟یه نگاهی به کره بندازین اونام مونتاژ میکردن الان چه چیزایی تولید میکردنهدف فقط سر کیسه کردن مردمه هر دولت و مجلسی هم باشه فرقی نمیکنه...هیچ برنامه ی واسه اقتصاد نداریم
 • مصرف کننده A1 ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  266 1
  حمایت های بی مورد و بیش از حد دولت ها از خودرو سازان و از بین بردن بازار رقابت و ایجاد بازار انحصاری برای این دو خودرو ساز موجب کیفیت پایین خودرو، ظلم به مصرف کننده و گستاخی بیش از حد مدیران خودروساز شده است تا به جایی که به خود اجازه می دهند که به مردم و مسئولین از طریق صدا و سیما توهین کنند.هر رئیس جمهوری قبل از انتخابات از وضعیت تولید خودرو انتقاد می کند و بعد از انتخاب شدن مشخص نیست که چه اتفاقی می افتد که همان روند ادامه پیدا می کند. واقعا نمی توان از طریق یک پژوهش به این نتیجه رسید که آیا تولید خودرو در کشور ما صرفه اقتصادی برای کشور دارد یا نه؟ با توجه به ایمنی، مصرف انرژی، وقت نیروی انسانی مولد، رفاه مردم و.....
  • bahram IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   6 0
   باید باید باید تعرفه ظالمانه خودروبرداشته بشه یه عده باپارتی به استخدام خودروسازها دراومدن بهترین حقوقارومیگیرن تامردم عذاب بکشن.ما خودروداخلی نمیخریم تمام
  • بی نام EU ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   107 2
   آقا اصلا مگر قراره که ما در همه صنایع صرفه اقتصادی و مزیت رقابتی داشته باشیم. وقتی نمی صرفه تعطیلش کنیم، چرا زحمات 70 میلیون نفر رو فدای یک میلیون نفر می کنید. این هزینه ها رو صرف یک صنایعی کنیم که ارزش افزوده ایجاد کنه برای این ملت.
  • محسن IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   133 1
   من پول جمع کرده بودم یه صفر بخرم ولی امروز یه دست دوم خریدم چون به شعورم توهین شده بود واقعا بی ادبی از حد گذشته متاسفم برای مدیران خودروسازی. به همه مردم هم توصیه میکنم صفر نخرین تا اقایون از توهم در بیان
 • علی A1 ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  374 2
  چقدر بی احترامی به مردم؟ حالا ما نمی خریم ببینیم ما توهم زدیم یا شما؟
  • بی نام IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   123 0
   خودروسازا دیگه توهینی نیست که مردم نکرده باشن..... یعنی چه توهم کاهش قیمت؟ یعنی ملت توهم دارن یا نفهمن؟؟ تا وقتی به مردم احترام نذارین و ماشین های با کیفیت و یه روز تولید نکنین همینه عزیزم. ایشالا که ورشکست میشین و ماهم از دست شماها راحت میشیم و ماشین های وارداتی و به روزدنیا رو سوار میشیم. بعدم درباره ی اون واردکننده ی ماشین که گفتین طرف بارش از سال 2014 تو گمرک زیر آفتاب و بارون مونده بعدم سال 2016 داره میاد میخاین مثه شماها اون ماشینها رو به قیمت روز بفروشه. اتفاقن کار درستی رو کرده که همه ی دنیا میکنن فقط تو ایرانه که ماشین مدل 2007 قیمتش با همون برند و مدل 2015 تفاوت چندانی نداره. شماها حقتونه که ورشکست بشین چون همش دنبال کلاه گذاشتن سر مردم و کندن جیبشون و سود خودتونین.
  • علی A1 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   4 0
   یکی نیست اونجا بهش بگه ،با چه جراتی به مردم توهین میکنی....
 • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  351 0
  خودرو سازی که نماینده و مشاورش تو باشی درش رو گل بگیرن بهتره. مردم رو به بردگی گرفتن حالا توهین هم میکنن.ای مردم نخرید تا مثل ژاپن تعظیم کنند بهتون
 • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  309 1
  توهم خودت داری .......... مفت هم نمی ارزه این خودروهای داغونتون
  • امين اكتيو A1 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   5 0
   آره ما توهم داشتيم كه تا حالا اين ارابه هاي مرگ رو مي خريديم وگرنه شما اينقدر گستاخ نميشديد كه به مردمي كه حيات وممات شما مستقيما به آنها مربوط است دهن كجي كنيد آقاي مشاولريخت وپاش هاي بي حد وحسابتان و پاداش هاي دلاري را كم كنيد تا قيمت پايين بيايد
 • بی نام A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  217 0
  اگر 100 هزار نفر را در جاده ها بخاطر کیفیت پایین خودرو به کشتن بدهیم چه؟ تبعات اجتماعی ندارد؟
 • رمچاهی A1 ۰۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  310 2
  نمی خریم تا ارزون بشه هرکی با من موافقه نظر بده
 • بی نام A1 ۰۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  251 0
  یک کلام ختم کلام ، خودروی بی کیفیت و گرون رو نمیخریم .
  • بی نام IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   3 0
   تازه اقایون می خوان گرون ترش هم بکنن. به خیالشون مردم تا می بینن داره گرون می شه هجوم میارن برا خرید. در ضمن خودتون توهم زدین اقای نماینده
 • بی نام IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  282 1
  این چه طرز حرف زدنه؟ توهم یعنی چی؟ چرا در ایران به جای مشتری مداری و احترام به مشتری ارث پدرشان را از مشتری طلب دارند؟؟؟؟
 • بی نام IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  208 0
  اما ما همچنان نمیخریم
  • مسعود A1 ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   24 0
   آقا ضرر کدومه؟؟؟خون مردمو تو شیشه کردنبخدا فامیلمون از عراق اومده بود میگفت پراید حدود 4 میلیون اونجا اما به ما داران 23 میلیون میفروشن این کجاش ضرره؟؟؟چرا دارن خودشونو مظلوم جلوه میدنمردم نخرین نخرین...از ماست که بر ماست...
 • رضا A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  85 0
  باز هم توهين ب ملت بزرگ ايران،توهم شما دارين ك فكر ميكنيد ملت ايران ساده و مجبور هستن ك أشغال هاي شما را با چن برابر قيمت بخرن
 • صادقی A1 ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  74 0
  سالهاست سرهم بندان خودرو از ترفند خطر بیکاری دست اندرکاران خودرو سواستفاده کرده خودروهای بی کیفیت با قیمت بالا به خریدار تحمیل می کنند . انگار همین که هست راه دیگری نیست .
 • مهرداد IR ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  74 0
  به این میگن فرار به جلو.میخوان با القای افزایش قیمت در آینده، مردم رو به خریدن تشویق کنند.
 • بهمن A1 ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  69 0
  این اقای میرخانی نصفش از جای گرم بلند میشد.من برنامه رو کامل دیدم.به واقع به شعور مردم توهین.مردم توهم دارن اقای میرخانی ایشالله با یکپارچی مردم در نخریدن خودرو شما و امثال شما که با پولای مردم گردن کلفت شدی به این راحتی به مردم توهین میکنی ورشکست خواهی شد.اونوقت شما خواهی فهمید که مردم توهم زده چطوری میتونن دوتا غول خودروساز رو نابودکنن.
  • بی نام IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   21 0
   غول خودرو سازی، هیوندا، تویوتا، و......اینها مورچه هم نیستند الکی بزرگشون، نکنید لگن، سازهارو
 • علی IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  52 1
  مهم ترین دلیل بالا بودن قیمت خودرو، نهادهایی هستند که به صورت ظالمانه و غیر قانونی از فروش خودروهای تولید داخل مبلغی را برای خود برمی دارند. این ها باعث گرانی خودرو و تحمیل هزینه های سنگین بر مردم شده اند. البته، عقب ماندگی تکنولوژیکی ناشی از اعمال تحریم ها نیز باعث جلوگیری از پیشرفت این صنعت شده است.
 • نظري IR ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  1 0
  اولا كه خودت متوهم هستي نه مردم فهيم ، در ثاني با اين بساطهاي خيمه شب بازي كه راه مي اندازيد مطمئن باشيد كه تو تصميم مردم براي نخريدن خودروهاي شما خللي وارد نمي كنه ، در آخر هم اينكه به بازيهاي پشت پرده اي كه شماها با عوامل و دولتها داشتيد هم كاري نداريم و طرف حساب مستقيم هستيد و بهتره كه بيش از اين فرافكني نكنيد
 • سروش IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  177 0
  یه فرمول ساده وجود داره اونم اینکه اگه مردم خودرو نخرن خودروساز یا مجبور میشه قیمت رو پایین بیاره یا تولید رو کاهش بده که اگه راه دوم رو انتخاب کنه خیلی ضرر میکنه چون همه درآمدش از فروش خودرو هست ولی اگه قیمت رو پایین بیاره از سودش کم میشه لطفا مسولین خودرو سازی فکر نکنن با فرافکنی میتونن مردم رو بازم فریب بدن مردم خرید نمیکنن تا معلوم بشه کاهش قیمت توهم هست یا واقعیت؟
 • عباس A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  196 0
  توهم خودتون دارید آقا ....
 • بی نام IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  162 0
  شما مردم را متوهم فرض کردید در حالی که خودتان متوهم هستید، پس دراین توهمتان بمانید که کسی آن ارابه های مرگ را بخرد....
 • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  144 0
  این بی ادبی ها در دولت قبل باب شده و ادامه داره آقای میرخانی رشتی مردم با توجه به شرایط توهم ارزانی ندارند بلکه توقع ارزانی دارند
 • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  140 0
  ای مردم داره به ما میگه توهم داریم هرکسی هم که پولش زیاده خواهش میکنم به احترام بقیه خودرو صفر نخره تا اینا بیفتن به التماس مردم ببینیم کی توهم داره.درود به مردم شجاع.خبر منتشر کن.
 • بی نام IR ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  134 0
  هیشکس نبایدماشین بخره..ایناهمش بهونس...جیبا رو پر پول کردن،خودشون ماشین خارجی سوار میشن، دوقورتو نیمشونم باقیه..
 • آرش IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  3 0
  توهم رو وقتی ورشکست شدین نشونتون میدیم.....
 • بی نام TR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  14 0
  مردم توهم ندارند. این چه جسارتیه که شما دارین؟ هم ماشیا اشغال به مردم بدین هم بگین مردم توهم دارند. ای وای بر ما
 • محمد IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  متاسفانه سیستم تولیدوفروش خودرو درایران یک سیستم بیمار است.1تعرفه بیش از حد واردات خودرو.2قیمت گذاری توسط شورای رقابت و نه بازار.3اجبار خودروساز به پرداختهایی خارج از عرف مثل حق دولت و...4تحریم قطعات با کیفیت .5دستورات لازم الجرا به خودروسازو....همه اینها باعث شده هم خودرو ساز نتونه درست کار کنه و مثلا تکنولوژی بیاره و هم مردم آسیب ببینن که باید خودرو با کیفیت پایین و گرون بخرن.البته تناسب آسیب 90 به 10 به ضرره مردمه بی شک.راه حلش هم آزاد سازی تولید و واردات خودرو هستش.خودروساز باید بتونه تولید کنه،بازاریابی کنه و سود ببره و مردم هم حق دارن هر ماشینی دوست دارن سوار شن،چه داخلی چه خارجی.اصولا تو ایران همه چی به همین شکل اداره میشه.بدون توجه به اصول اقتصادی و علمی و صرفا
 • خودرو صفر نخریم IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  16 0
  به نظر حقیر توهم مال خودرو سازی است که میخواهد خودرو بی کیفیت و قاتل جان مردم را با هزار شگرد و فشار به مردم تحمیل کند و نیز کسانی که به این گونه صحبت و توهین میکنند عصبانی هستند و این نشانه موفقیت نخریدن خودرو صفر است پس ادامه میدهیم
 • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  15 0
  ببینید به چه دست و پا زدنی افتادند،انگار واقعا مردم همه جا حرف اول رو میزنند،اگر بخواهند،حالا هم دارند مردم رو به تکروی دعوت می کنند،در خواب ببینید،اینبار ما متحدیم
 • بی نام IR ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  54 0
  جناب مشاور خودروساز شما یک بنگاه اقتصادی هستید و برای زنده ماندن مجبور هستید خودتان را با شرایط بازار تطبیق دهید. اینکه برای کاهش قیمت تمام شده مجبور هستید تعدیل نیرو کنید به خودتان مربوط است و اینکه این تعدیل چه تبعات اجتماعی می تواند داشته باشد خارج از مسئولیت شماست. شما مجبور هستید قیمت فروشتان را بر اساس شرایط بازار کاهش دهید، لطفا برای مردم تعیین تکلیف نکنید و آنها را متوهم نخوانید
 • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  439 3
  آقای محترم توهم زایده درآمد زیاد شما است
  • مشتري A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   122 0
   خيلي جالبه، كسي كه اساس كارش بر توهمه به مردمي كه كالاي بي كيفيت، گران و ناايمن اس را نمي خرد، براحتي اهانت مي كند و انگ «متوهم» مي زند. آيا به نظر شما اينه مشتري مداري؟
  • بی نام IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   94 0
   دقيقا" همش صغري كبري ميچينه حاضر نيست اينو بفهمه كه بابا از منظر كار تجاري هم نگاه كنيد تجارت مدام كه سود نيست يه جاييش ضرره ... خب با ضرر بفروش عزيزم حالا كه كيفيت رو هم نميتوني كاريش كني اصلا تعطيل كن جمع كن برو نگران اون صد هزار نفر نباش ...قطعه سازاش راهشو پيدا مي كنن اون 15 تا 20 هزار نيروي كارگري هم همينجور به قول اون آقا ادما بي كار بشن بهتر از كشته شدنشونه.
 • سیدعلی موسوی A1 ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  361 3
  جالبه برام رفتار و گفتار توهین آمیز این افراد.ما با بقیه افراد کار یندارم ولی حداقل بعنوان یک ایرانی لیاقت من اینه بهتره مورد خطاب قرار بگیرم و تا وقتی این موضوع درست نشه کیفت بالاقیمت مناسب ماشین ها کمپین نخریدن ماشین خودرو صفر ادامه داره
 • بی نام A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  95 0
  درسته توهم کاهش قیمت داریم چون شما ارزونش نمیکنین ولی اونقدر نمیخریم تا جوری ورشکست بشین که حتی دولت هم نتونه جمعتون کنه خودتون کنار بکشین.
 • حسین تبریز A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  365 4
  از مردم خواهش میکنم فعلا به طرف خودرو نرن تا آقایون سایپا و ایران خودرو حالشون جا بیاد و در قیمت ها تجدید نظر کنن بخدا اینا فیمت های واقعی نیستن اونم با این کیفیت هایی که دارن
  • بی نام IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   110 1
   اين يه نفر مخالفي كه راي منفي داده خود مدير عامل ايران خودرو يا سايپا نيست؟ خخخخخ
  • بی نام A1 ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   18 98
   شما که قسم خدا می خوری. به صورت کارشناسی بگو وقتی دلار شده 3300 تومن قیمت خودروی داخلی چند باید باشد.
 • سیاوش IR ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  293 2
  خب نفرات ناکارمدی که به زور دولت قبل استخدام کردین حالا اخراج کنین تا خسارت وارده بیشتر نشود
 • محسن A1 ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  294 2
  خدا خیرشون بده ... همشون طرفدار یکی بودن ... نماینده شورای رقابت طرفدار خودروساز، نماینده خودروساز طرفدار خودروساز .... نماینده مجلس طرفدار قطعه ساز ... یک رو می آوردن از مردم دفاع کنه
 • بی نام A1 ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  411 2
  اگر ورود خودرو ازاد شود شما از توهم در میایید
  • بی نام A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   92 0
   یعنی این حرفت هزار تا لایک داره ...
  • بی نام A1 ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   30 0
   که نمیشود ...متاسفانه
 • نخرید نخرید IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  مسئله مردم ایران قیمت نیست... بلکه کیفیته. اگه من قرار باشه 30 میلیون برای ماشین بدم خب خیلی برام زیاد نیست... اما مگه دیوونه ام که این همه پول بدم تا 405 سی سال پیش فرانسه رو بخرم؟ اینا ماشین باکیفیت تولید کنن من 50 میلیونم میدم براش.
  • بی نام A1 ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   33 0
   اینا باز دارند می روند ماشینهای عهد بوغ فرانسه را به نام کیفیت بیاورند فقط باید ماشینهای بروز و با استاندارد یورو 6 بیاورند تا 50 میلیون بیرزد
  • مهران A1 ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   115 1
   ما با 30 ملیون میتونیم یکی از بهترین و کم مصرف ترین و بروز ترین خودروهای دنیا از نظر ایمنی و رفاه سوار بشیم محصول ای 20 هیوندا یا تویتا یاریس چرا باید اشغال های ایران خودرو رو سوار بشیم ؟
  • بی نام RO ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   93 1
   دوست عزیز قرار نیست همه دنیا خودشون ماشین تولید کنند که.میتونن خط تولید کارخانه های بزرگ دنیا رو بیارن که اشتغال زایی هم ایجاد بشه که انقدر هم به بهانه ی اشتغال زایی این آشغال های قدیمی رو تحمیل نکنن به مردم.
  • سیما A1 ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   25 1
   درود بر شما، واقعا مشکل بزرگ الان کیفیت پایین خودرو هاست.
 • 666666 A1 ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  42 0
  مگه اون موقع که قیمت ها رو 3 برابر بالا بردید ، نیروهاتونو افزایش دادید که با کاهش قیمت بخاید اخراجشون کنید ؟ به بهونه تحریم قیمت ها رو افزایش دادید حالا که تحریم ها لغو شده چیز دیگه ای رو بهونه میکنید . شما نگران تبعات اجتماعی نباش
 • محمد IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  67 0
  هفت هزار نفر که سفارشی بودن یه سری هم که ما می دونیم چه جوری اومدن به نظرت اینها بیکار بشن بهتر نیست به نظرت جای خودرو گاوداری و دامپروری زراعت می کردین بهتر نبود تا مرد کار مشخص بشه واقیعت این است خودرو سازی ایران به لجن زاری تبدیل شده که باید زمان و هزینه زیادی صرف پاکسازی کرد و در این لجنزار ماشینهای چینی سمبل خوبی شده اند ...... خشت اول را چون نهد معمار کج...............................
 • جواد تبریزی ۲۰۱۵ IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  55 0
  این نماینده خودرو سازها کاملا معلوم بود ادم سرمایه داری هستش وبه نفع سرمایه دارها حرف میزد وبراش به هیچ وجه مردم مهم نبودش.واقعا واسه اینجور افراد سودجو متاسفم که فقط به فکر منافع خودش و باند خودش هستش.این ها همشون مافیا هستند دوستان.واسشون پول مهمه نه رفاه مردم.اینو بدونین. تنها راه اینه که این ها رو تحریم کنیم وخودرو نخریم تا حساب کار دستشون بیاد....فقط همت جمعی میطلبه.
  • بی نام US ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   2 0
   لطفا رو اینا اسم سرمایه داری نذارید سرمایه داری تعریف مشخصه داره
 • بی نام IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  خودروسازا دیگه توهینی نیست که مردم نکرده باشن..... یعنی چه توهم کاهش قیمت؟ یعنی ملت توهم دارن یا نفهمن؟؟ تا وقتی به مردم احترام نذارین و ماشین های با کیفیت و یه روز تولید نکنین همینه عزیزم. ایشالا که ورشکست میشین و ماهم از دست شماها راحت میشیم و ماشین های وارداتی و به روزدنیا رو سوار میشیم. بعدم درباره ی اون واردکننده ی ماشین که گفتین طرف بارش از سال 2014 تو گمرک زیر آفتاب و بارون مونده بعدم سال 2016 داره میاد میخاین مثه شماها اون ماشینها رو به قیمت روز بفروشه. اتفاقن کار درستی رو کرده که همه ی دنیا میکنن فقط تو ایرانه که ماشین مدل 2007 قیمتش با همون برند و مدل 2015 تفاوت چندانی نداره. شماها حقتونه که ورشکست بشین چون همش دنبال کلاه گذاشتن سر مردم و کندن جیبشون و سود خودتونین.
 • بی نام IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  باعث تعجبه که با این همه ضرر و زیان می خواستند باشگاه پرسپولیس را بخرند؟ اگر براتون سود نداره و کاسه گدایی دست گرفتید برید در کارخونه را ببندید خیال همه را راحت کنید.
 • محمود RO ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  17 0
  مردم توهم دارند . راست میگه اگه نداشتند تو اونجا اینجور حرف مفت نمی زدی . همه اینها تقصیر تلویزیون که امثالی مثل این اقا جولان می دن . دوست عزیر راست میگه خودرو آزاد شه ببینیم کی توهم داره.
 • بی نام IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  خب اینهمه سوء مدیریت های شما و امثال شما و دولت های قبلی توی این 30 سالی که صنعت خودرو سازی واقعا درجا زده رو ما مردم باید بدیم. چرا همه جا به خودتون اجازه می دهید بدون حساب و کتاب دست توی جیب ما کنید؟ مایی که با همین سوء مدیریت های شما و امثال شما باید سه شیفت کار کنیم و فقط و فقط پول جمع کنیم که شما به عناوین و بهانه های مختلف ببرید و آخرش هم هیچ.
 • بی نام IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  یک اتفاقی زیر پوست نخریدن خودروی ایرانی صفر کیلومتر در حال رخ دادن است. شاید حضور پر رنگتر خودرو سازان بی کیفیت چینی که هفته پیش هم آقای لاریجانی مجلس در نمایشگاه مشهد، پشت یکی از اون ها نشست و سواری گرفت وجود داشته باشد. پس خواهش می کنم این را سر لوحه قرار دهیم : از محصول بی کیفیت استفاده نمی کنیم و نمی خریم این محصول می تواند کالا باشد مثل ماشین، تلویزیون، یخچال، لباس و ... یا خدمات باشد مثل مشاوره یک پزشک، خدمات مسافرتی یک آژانس هواپیمایی و ... ضمنا در معرفی کالای بی کیفیت به سایر دوستان مبنی بر عدم تهیه آن نیز تاکید داشته باشیم. مطمین باشید که این مسیر باعث خواهد شد تا محصول بی کیفیت چینی، ایرانی، هندی، پاکستانی، ترکیه ای و ... شرایطی برای فروش در ایران نداشته باشند.
 • بی نام US ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  2 0
  خودت و اونایی که به تو می گویند برو بگو ُ توهم دارند
 • بی نام IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  54 0
  متاسفانه هنوز مسئولین ما طرز صحبت مودبانه در یک رسانه را یاد نگرفته اند ، آقای مسئول توهم رو شما زدی دوست عزیز ، انقدر به سودهای غیر معقول و حمایتهای بدون دلیل دولتی عادت کردین که الان طلبکار هم هستین کاش ملت فقط برای یک بار هم که شده همت کنن و دست این دزدا رو از جیب ملت ایران قطع کنن
 • بی نام IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  66 0
  توهم تو و امثال تو داره رانت خوار پررو تو رو به امام حسین ماشین نخرید نمی میرید
 • بی نام IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  226 1
  دقت کردید چقدر اینها پررو هستند
  • بی نام IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   8 0
   بدون دقتم معلومه
 • رامین RO ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  61 1
  آقا تا کی خودرو سازها باید ماشین سی سال پیش به مردم بدن و تازه منت سر مردم بزارن و قلدری بکنند اینها مدیران بی لیاقت هستند فقط از رانت استفاده کردند شدن مدیر این کارخانه ها مثل آقای مهرداد بذرپاش مدیر سایپا بود با 27 سال سن نتیجه این می شود که هست
  • بی نام IR ۰۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   2 0
   احسنت
 • بی نام A1 ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  68 0
  قیمت خودرو در ایران خیلی خیلی بالاست ،نماینده محترم خودرو ساز در توهم است نه ملت ،خودش هم می داند که دیگر بازار خودرو با این قیمت های واهی و غیر واقعی به هیچ وجه رونق نمی یابد بلکه بد تر از ین خواهد شد ، حالا قیمت به جهنم کیفیت هم در حد صفر است ، فقط دزدی خیانت
 • پویان A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  وقتی می دونن مشکل از کیفیت چرا کاری نمی کنن. مدیزیت کیفیت جزو الفبای یه کارخونه است. 60 سال پیش این ژاپن فهمید وا ما هنوز اصلا نمی دونیم چیه.. کیفیت با تکولوژی درست نمیشه... کیفیت به معنی ایزو 9000 نیست فقط یه رشته دانشگاهیه. متخصص می خواد. سمبل کاری بسه ایرانخودرو.. وقتی هنوز از مهندس های ایران خودرو می شنوه که در طراحی قالب یه سوراخ جا می افته... جابه جا سوراخ کاری میشه. معلومه که کیفیت در این شرکت استاندارد سازی نشده. برای این شرکت که سمبل علم و فناوری در کشور ابراز تاسف می کنم. حالا تا قیامت سر قیمت چونه بزن
 • جواد A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  45 0
  بایدازملت ما عربستان حمایت کنه دولت مردان ما فقط حرف مفت میزنن خدا لعنت شان کنه
 • بی نام IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  چرا آقايان فكر مي كنند كه مردم گوششان مخملي هست ؟
 • محسن A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  51 1
  من هلاک این دوستانم واقعا زمان تحریم قیمت بالا بود میگفتی چرا میگفتن چون قطعات وارد میشه و ما تحریمیم و مجبوریم از واسطه بگیریم و فلان و بهمان واسه همین هزینه تموم شده برای ما خیلی زیاد میشه الان که توافق شده یواش یواش داره تحریما کمرنگ میشه و پای ماشینای خارجی به ایران باز میشه میگن نه کاهش قیمت توهمه و ربطی به تحریما نداره و همش تولیدات خودمونه و فلان و بهمان آقا ارزون نمیکنی به درک میرم 20 تومن 30 تومن قرض میکنم میزارم رو پولم ماشین خارجی میگیرم کمپینگ نه به خودروی صفر رو ادامه بدید تا این خدا نشناسا بفهمن دنیا دسته کیه هفت هشت ساله خوب دارن سور چرونی میکنن تا الان که خوب به غلط کردن افتادن که اینجوری دارن التماس میکنن ادامه بدید
 • بی نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  49 0
  وقتی خودرو ماهها رو دستتون موند افغانستان و عراق هم نخریدند می فهمید کی توهم داره اره تو راست میگی ما مردم قبلا برای خرید اشغال توهم داشتیم اما حالا از توهم خارج شدیم و خودرو نمی خریم
 • پیروز IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  51 0
  کیفیت پایین ماشینها وبالا بودن قیمت و نداشتن حق انتخاب توهیین به حقوق اجتماعی مردم است ما در ایران پراید را همقیمت تویوتا یاریس 2016 می خریم
 • بی نام A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  21 0
  آقای سیدهادی حسینی خدا پدرت را بیامرزد. دقیقا درست است.
 • بی نام A1 ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  50 0
  همین آقا اگه انحصار و حمایت دولت نبود نهایتا تو کارواش داشت ماشین میشست ، البته دور نیست اون روز اگه مردم با شرف یک سال دیگه خودرو نخرن .
 • محمود EU ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  ۷هزار نفر استخدام دستوری ؟تو رو خدا برا بی پارتی ها هم یه اتحادیه تشکیل بشه اتحادیه پارتی تراشان
 • بی نام A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  65 0
  24 میلیون دادم تیبا صفر خریدم وسط اتوبان صیاد خاموش شد. باورتون میشه ؟ بخاطر مشکل برق رسانی خاموش شد تو لاین وسط ماشین واستاد چون از سمت راستم ماشین با سرعت رد میشد نمیتونستم نگهش دارم نخرین ، اصلا قیمت مهم نیست ماشن مرگ نخرین . تا زمانی که مطمئن از کیفیت بالا نشدین نخرین . ماشینی که قرار آدم کشی کنه چه 24 میلیون چه 1000 تومن . نخرین
 • بی نام A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  مردم فقط حقشون رو میخوان ، مردم خسته شدن انقدر از دست دادن عزیزانشون رو دیدن ، این توهمه ؟
 • بی نام A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  56 0
  مردم فقط میخوان بساط شما خائنین با جان و مال مردم جمع بشه ، کشتار ساخته های شما از حملات داعش بیشتره .
 • بی نام A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  47 0
  چطور اون موقع كه پرايد 5 ميليون بود و يك دفعه دوبرابر و سه برابر شد مردم ايران توهم زدند و خريدند حالا هم شما اينقدر منتظر بمانيد تا همان پرايد 5 ميليوني را عرضه كنيد و با احترام به مشتريان تحويل دهيد نه مثل سال 93 كه بعد از كلي ديركرد هر وقت سراغ ماشين ثبت نامي را ميگرفتم سربالا جواب مردم را ميداديد يا اينكه ميگفتيد همين است كه هست اگر نمي خواهيد برويد پولتان را پس بگيريد. چيزي كه عوض داره گله نداره....
 • نادر20 IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  42 1
  آقا اینقدر تهدید نکنید شما همون 100 هزار نفر را اخراج کنید ولی به قیمت منصفانه بفروشید
 • بی نام A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  63 0
  حالا معلوم شد كه اون افرادي كه با توافق هسته اي مخالف بودند چه كساني هستند همين شركتهايي كه كلي مردم را سركار گذاشتند و باپول مردم بار خودشان را بستند و به ريش مردم هم خنديدند دوران پادشاهي شما به سر رسيده ....پايان شب سيه سپيد است.
 • بی نام A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  44 0
  مردم توهم ندارند خریدن خودرو در این شرایط کار عاقلانه ای نیست، منصف باشید واز جایگاه خریدار نگاه کنید و اگر می خواهید کالایتان را بفروشید به جای هذیان گویی باید از خودرو سازان معتبر دنیا خیلی چیزها یاد بگیرید که اولینش احترام به نظر مشتری است.
 • بی نام IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  46 0
  روررررررو بررررررررررررم من کم نیاری بقول یه بنده خدایی اگر یه حرف راست زده باشه تو زندگیش همینه کیلویی چند در میاد این قراضه ها کمپین ادامه دارد عزیزان
 • بی نام A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  45 0
  مگر واجب است خودرو تولید کنیم آنهم نه تولید بلکه مونتاژ کلمه درستی برایش محسوب میگردد صنعتی که بعد از پنجاه سال انحصار بازار و تعرفه نجومی گمرکی هنوز نتوانسته بومی سازی شود و پیشرفت کند تعطیل شدنش به عقلانیت اقتصادی نزدیک و به صرفه ملت و منافع ملی است
 • بی نام A1 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  44 0
  مردم گناه دارند دروغ نگویید خرید خودرو صفر ممنوع
 • ناشناس A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  57 0
  خريد خودروي ايراني ممنوع
 • سیما A1 ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  0 0
  بزرگترین مشکل مردم با خودروهای تولید داخل کیفیت بسیار پایین آنهاست.
 • محسن IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  20 1
  سال هاست به بهانه غیر واقعی بیکار شدن حداکثر چند صد هزار نفرکه این عدد هم دروغه پدر ملت رو در آوردن اصلا چرا برای اشتغال چند صد هزار نفر چرا باید چند ده میلیون نفر هزینه الکی بدن؟ بیکار بشن مثل بقیه مگه 70 میلیون ایرانی تعهد دادن که این چند صد هزار نفر شاغل بشن؟
 • بی نام A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  19 0
  خدایا ما از این مسوولان که به فکرمان نیستند بیزاریم. ما خودرو باکیفیت می‌خواهیم. با کیفیت، متوجه‌اید؟
 • ناشناس IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  54 0
  این چندمین باره که میخوانم مسئولین خودرو ساز به این صورت مردم را خطاب قرار می دهند. سئوالی که دارم اینه که چطور همین مردم جاهی دیگه میشن غیور وشهید پرور و تا صحبت از یه توقع به جا میشه ، همین مردم میشن متوهم؟
 • موسوی A1 ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  58 0
  من دیشب برنامه را دیدم. بی تعارف از لحن تحقیرآمیز نماینده خودروسازان ناراحت شدم. به گونه ای صحبت میکرد که گویا بهترین جنس را با کمترین قیمت به مردم میدهد و مردم دچار نادانی و ناشکری هستند. سالهاست با استدلال پیشرفت خودروسازی تعرفه های هنگفت و نامتعارف بر خودروهای خارجی وضع کرده اند. اما خودروسازان از این اتفاق به سود خودشان و جیبشان بهره برده اند و هنوز نتوانسته اند به جایگاه قابل قبولی برسند. اگر رفتار خودروسازان خارجی را در قبال مشتریان ببینیم، قطعا نمره ای در حدود صفر باید به خدمات خودروسازان داخلی داد.
 • بی نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  55 0
  جناب خودرو ساز تابستان كه مردم همت كردند كمتر خودرو صفر خريدند. ايشالا بعد از تابستان كلا هيچ كس نميخرد تا حالتان جا بيايد و از توهم خارج شويد.
 • بی نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  58 0
  ما توهم نداريم،،، شما توهم داري كه كشته شدن مردم و تو ماشيناتون نميبيني....
 • شهرام IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  45 0
  اگر هزینه هامونو بیاریم پایین 100 هزار نفر بیکار میشن ........یعنی این 100 هزار نفر بود و نبودشون فرقی نمیکنه فقط قیمت خودرو رو میبره بالا؟
 • بی نام A1 ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  42 0
  بنده منظور ایشون رو که می فرماییند 100 هزار نفر بیکار میشن رو نمیفهمم خوب قطعه جدید و با کیفیت رو جایگزین کنین تا بی کار نشن چرا انقد به فهم ما ایرانی ها توهین میکنین؟؟؟؟ تا به کی ؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  آفرین به معلم ادبیاتت و تربیت خانوادگیت . قوانین سایت فقط توهین مردمو نمیذاری؟ یارو علنی داره ملتو میبره سوال چیزی نیس
 • بی نام A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  56 0
  نخریدن تا ورشکستگی کامل سایپا و ایران فرغون
 • بی نام A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  43 0
  کاملن مشخص بود کمپین کار خودشو کرده که اینقدر نگران اند،قول میدم به زودی به این نتیجه میرسن که خودروساز ایرانی با این همه ظلم به مردم چاره ای جز تن دادن به خواسته مردم ندارن؛کمپین ادامه داره
 • kazem IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  47 0
  من پارس مدل 92 دارم روی کیلومتر 260 فهمیدم روغن ریزی داره و تا حالا 5 بار بردم نمایندگی. فقط نخرید تا بفهمن با مردم چیکار دارن میکنن.
 • رضا A1 ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  52 1
  فقط 29 روز تا آخر شهریور صبر کنید و ماشین صفر نخرید بعدش قیمت ها خواهند شکست.
  • بی نام A1 ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   54 1
   باید این دو تا کارخانه تعطیل بشه ، تا اون موقع باید صبر کرد ، تاریخ مشخص معنی نداره
 • یک ایرانی A1 ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  57 0
  به قول یک نفر از استادهای مدیریت کشور اگه شرکت ها خودرو سازی تعطیل بشن و اضافه کار و حقوقشونو هم بدن باز هم به نفع کشور هستش ایران اندازه کل اروپا بیکار داره 25000000 نفر حالا 100000 دیگه هم روش
 • ناشناس IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  61 0
  یکی از عوامل گرانی خودرو خود این آقامیرخانی رشتی و امثالهم هستند که در خودروسازها فقط میخورن و الافن،چند تا شرکت مثل ساپکو،تام ایرانخودرو و... را حذف کنید ببینید چه جوری قیمت خودرو میاد پایین
 • محسن A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  1 0
  ملت شریف ایران ترخدا ماشین نخرین این قیمت های خودرو سازهای داخلی نسبت به محصولات خارجی هم بالاست هم ماشین ها کیفیت ندارد و هم نمایندگی های مجاز این خودرو سازها بعدا زیر بار گارانتی و خدمات پس از فروش نمی روند . ترخدا نخرین
 • ایرانی A1 ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  مردم باید تصمیم بگیرن که میخوان تغیر ایجاد کنن. اونجور که دلشون میخواد. نه اینکه واسشون تصمیم بگیرن. انتهای این اعتصاب نتیجش خوبه. مث هر تغیر بزرگ که باید قیمتی پرداخته بشه. حالا 100 هزار نفرم بیکار بشن. قیمت گزافی نیست در قبال جان و مال و نظر 80 ملیون ایرانی.
 • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  8 0
  چرا فکر می کنن این 100 هزار نفر فقط با مونتاژ حلبی های به اصطلاح خودرو سر کار می مونن؟ 40 سال پیش که ایران کادیلاک و شورولت و بیوک آخرین مدل روز رو مونتاژ می کرد، کارگران خودروسازی بیکار محسوب میشدن؟ به فرض محال بیکار هم بشن، در عوض بقیه 78 میلیون جمعیت راحت میشه.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  37 0
  ترکان گفته ۸۰ هزار خودرو تولیدی تو انبار مونده خخ من بشدت به ماشین احتیاج دارم اما نمیخرم
 • امیر A1 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  21 0
  این همه موضوع که میشه در موردش تو تلویزیون حرف زد و برام جالبه که هنوز چند روز ز این کمپین نگذشته فوری رسانه ای شده و براش گفتگو می ذارن ، معلومه که دستای زیادی تو کاسه ی خودروسازان هست که از این کمپین این جوری به دست وپا افتادن.
 • نعيم IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  27 0
  آقاي توهم اول برو فرهنگ درست صحبت كردن رو بامردم يادبگير كه واقعا جاي تاسف داره ؟؟؟؟؟بعد هم شما اصلا نگران اون 20000 كارگر كارخونه نباش كه مطمعن هستم نيستي فقط به فكر منافع خودتون وباندتون هستيد
 • adib A1 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  27 0
  مهندس مسئول 100 هزار نفر کارگر با کارفرماشونه نه 70 میلیون نفر ملت
 • محمد A1 ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  1 0
  آقا همه این حرفا به کنار .. شما فقـــــــــــــــط نخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــررررر یـــــــــــــــــــــدددد بعد کمکم میفهمه توهم کی داره
 • بی نام A1 ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  35 0
  با الاغ واسب سفر میکنیم ولی ماشین نمیخریم
 • جو بین دان IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  37 0
  مردم ایران را تهدید نکنید.
 • بی نام IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  35 0
  قیمتش بیاد پایین بازم نخرید چون فاقد کیفیته
 • رضا IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  27 0
  آقای به اصطلاح مشاور خودروسازها، مردم توقع کاهش قیمت را دارند نه توهم کاهش قیمت را، ضمناً کمی ادب و نزاکت هم بد نیست بخدا
 • حمید نمین A1 ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 31
  آقا نمیخریم نمیخریم نکنید الکی .. همون هایی که میگن ما نمیخریم قبل همه میرن میخرن... پراید که 7 تومن بود همه به طور عادی و دور از عجله میرفتن پراید و یا سایر ماشین ها رو میگرفتن الان که گرون شده همه حمله ور شدن دارن پیش ثبت نام و پیش فروش ها رو میخرن
 • بی نام A1 ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  13 0
  من امسال گواهینامه میگیرم اما پول خرید خودرو صفر ندارم بخاطر همین نمیتونم صفربخرم شاید یه پراید مدل 87 خریدم
 • عمران A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  6 0
  عجب بهانه ای.عده ای بیکارمیشوند.خب ایران خودرو راببندید همین کارمنداتون با شرکت های بزرگ مثل تویوتا و....کارکنند.
 • توحید EU ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 0
  من موندم ال 90 9 میلیون 600 تومانی چطور شده 46 میلیون ؟ میگه شما تا حالا دیدین یه چیزی قیمتش بره بالا بعد بیاد پایین تو این 30 سال؟پدر بیامرز این شد دلیل؟ آره موز کیلو 7 تومن بود الان شده 34 تومن.تو همین 34 سال. میگه همه چی گرون شده شما گیر دادین به خودرو....لامصب اگه درباره همه چیز بود ک تورو دعوت میکردن؟ یادت رفته برنامه درباره چیه ؟
 • بی نام IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  مردم ما اگه غیرت داشته باشن به خاطر حرف این آقا هم که شده نباید ماشین بخرن
 • بی نام A1 ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  26 0
  با ورود شرکتهای خارجی تمام کارگرهای ایران خودرو و سایپا میرن تو این شرکتها پس نتیجه میگیریم دلواپس مردم نباشید شما شل کنید همه چی درست میشه
 • جیم جارموش A1 ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  38 0
  حالا که اینطور شد و حضرات رانت خوار پررو و بی ادب علنا به مردم توهین میکنند کمپین به جای دنبال کردن کاهش قیمت باید با جدیت تمام ورشکستگی این فرغون ساز ها رو پیگیری کنه.
 • شفا A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  33 1
  قران هم نفرين كرده ..واي بر كم فروشان ..كم فروي بيشتر خودروسازان كه خودشان هم معترفند خودرو ها بي كيفيت و گران است .نفرين بر كم فروشان
 • بی نام IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  2 0
  شخصیت خودرو سازی داخلی با شخصیت احمدی نژاد وجوه اشتراک زیادی دارد. هزینه ساز، پرسرو صدا، پر رویی، لوس، متوهم، متوقع، غیرپاسخگو، بی ادب، باری به هرجهت، تحمسل شونده، همینی که هست، شانتاژ کار.......... بی چاره و درمانده در سیستم خود که برای سیستم های دیگر نسخه ی شفابخش تجوبز می کنند.
 • محمد IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  2 0
  این آقایان با خوردن پول بیت المال فقط گردنشون کلفت شده.میان و به ملت پوز خند میزنند در برنامه زنده تلوزیونی.خبر خواهشا بچاپ
 • علی IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  50 1
  اقا ما توهم داریم درست....باباجان بذارین ماشین ازاد بشه ببینم کی میاد دستو پای ملتو لیس میزنه توروخدا خودرو بخر...مثل این گوشی چینی ها هست یکی بخر 4 تا ببر باید این بلا سرتون بیاد دزدا....شهدا شرمنده ایم
 • محمد علی A1 ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  48 1
  فقط تا بهار 95 کسی نخره. خودرو سازها بدبخت و بیچاره میشن. انبار که مسقف نیست باد و بارون و تگرگ و افتاب و خاک و طوفان همشونو داغون میکنه. خخخخخخخخخخخخخخخ
 • سینا IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  42 2
  سمند صفر خریدم، آوردمش خونه دیدم داره ازش آب میریزه. در رادیاتورش از کارخونه ناقص تولید شده بود.
  • بی نام A1 ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
   5 0
   تازه خودرو ملی ولی به حال بقیه
 • بی نام A1 ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  49 1
  آشغال رو نباید خرید باید چیز خوب تولید کنن نه اینکه کپی برداری کنن و موتور یه ماشین رو رو چنتا ماشین دیگه بزارن بعد بگن محصول جدید ایران خوردرو یا محصول جدید سایپا میری رانا بخری میگه همون اس دی هستش میری تیبا بخری میگه زیاد با پراید فرقی نمیکنه میری پرشیا بخری موتور 206 روشه اخه این چه تولیدی هست که انجام میدین ؟؟؟؟ بعد کاش درست یه یک سال کار کنه میخری نمایندگی با تعمیرگاه با یه مشت قطعه آشغال پس به این نتیجه میرسیم که نباید خرییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید
 • سمانه IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  4 8
  مردمی که من دیدم بازم میرن میخرن میبینیم.
  • حسن A1 ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   3 0
   راست میگی ،،، همچین تو صف ماشین ثبت نام میکنن که تموم نشه ، انگار بنز میخواد بگیره ، حیفه پول بدی پای این آهن پاره ها .. من که پول دارم و نمیخرم.........................................
 • مهدی IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  3 0
  خیلی اتفاقی این برنامه رو دیدم، طرف میگفت ما پرایدو تو عراق میدیم 6میلیون سود میکنیم، تو ایران میدیم.20میلیون ضرر. خب عزیزم شما ماشیناتو جمع کن ببر کشورای دیگه بفروش ما ماشین بخر نیستیم
 • ص . ا IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  2 0
  با پای پیاده برم مسافرت ولی از خودرو های شما استفاده نکنم.
 • بی نام IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  17 0
  انقلاب كرديم از دست امپرياليست جهاني راحت بشيم ، گير اين كلاه بردارا افتاديم
 • بی نام A1 ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  1 0
  خبر آنلاین چرا می زنیم روی نظرات ثبت نمی شه ؟
 • کمانچی A1 ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  2 0
  دوست دارید مانندملت سویسس والمان تو رفاه باشید وخودتون لایق بهترین ماشین میدونید نخرید قول شرف میدم بهترین ماشین بدستتون میرسه دوستم تو المان ماشین خرید انقدر بهش احترام میزاشتن و ماشین براش دم در خونش اوردن شوکه شده بود اخرش هم گفتن اگر پسند نشد بعد از یک سال ماشین با نو عوض واختلاف قیمت حساب میشه.فقط به من میگفت انقدر صندوق عقبش پر اشانتیون وتبلیغی بود نه مثل این دو لکن ساز
 • علی RO ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  3 0
  واقعاً متاسفم واسه مردم ایران که چه جوری باهامون برخورد می کنند . این آقا اول باید بره حرف زدن با مردم رو یاد بگیره بعد بشه مشاور البته اگر مملکت قانون داشت. من دیگه تا آخر عمرم از این دو شرکت یه پیچ هم نمیخرم چه برسه به ماشین.
 • محمد IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  28 1
  وقتی نماینده خودرو سازها چنین افرادی باشن ،تازه میفهمیم که چرا خودروسازهای ما با سی سال در اختیار داشتن بازار انحصاری به هیچ جا نرسیدن.
 • بی نام A1 ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  تولیدات اینها شبیه اتومبیل است اگرنه نه ایمن است نه کیل است نه کیفین دارد این همه کشته در جاده ها اینها قاتلند باید محاکمه بشن چند تا خونواده را بدبخت کردن به خاک سیاه نشاندن ظلم هم حدی دارد زمان شاه شورلت کاپریس مونتاژ میشد شورلت رویال مونتاژمیشد اریا ساخته میشد پیکان تولید میشد همه خودروهای به روز وایمنی بودند ولی الان شده اند مونتاژکار لگن های چینی لطفا سانسور نکنید خسته شدیم کی باید صدای مردم رابشنوه چرا نباید مثل بقیه مردم دنیا خودروی به روز با قیمت مناسب سوار شیم الان تو آلمان بنز وبی ام و را از دارند قسطی میدهند با فیش حقوی و پرینت بانکی حالا اینا چی میگن حرف حسابشون چیه؟؟؟
 • بی نام IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  برای گارانتی قطعه خراب خودرو تیبا در شهر زنجان به هر نمایندگی رفتم گفتن قطعه نداریم مجبورم آزاد بخرم اخه این همه پول میگیرن به دروغ میگن گارانتی داره الان ماشین صفر و کارکرده از لحاظ گارانتی فرقی نداره
 • بی نام A1 ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  یه زمانی میگفتن برو ماشین صفر بگیر الان میگن برو بگرد یه ماشین تا مدل 89 بگیر چون هرچی از سال 90 به بعد تولید شده فقط ظاهر داره نه کیفیت داره نه خدمات خوب و هر ساعت یه جاش خرابه بابا تویوتا 30 سال پیش هنوز داره کار میکنه نه رنگش رفته نه فنی ماشین اذیت کرده این ماشینها دعایی هستن وقتی میخریم باید بگیم انشالله خوب در بیاد
 • افشین A1 ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  9 0
  خداییش همه باید دست در دست هم ، حقمون را بعد از این همه سال حکمفرمایی خودروسازها ، حقمون را ازشون بگیریم و نخریم ، نخریم ، نخریم.
 • بی نام A1 ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  11 0
  نخرید تا بنجل های نیمه چینی رو دست قلدران ثروت بماند
 • سلام US ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  مردم این خودروهای مزخرف و بی کیفیت داخلی رو نخرید . من خودم 10 ساله یه میتسوبیشی لنسر مدل 93 خریدم . اونم دست دوم . بعد از 21 سال کارکردن پارسال دادمش تعمیر موتور . الان مصرف بنزینش 5.5 در هر 100 کیلومتر هست . هرکی میخواد ماشین بخره بره یه دست دوم ژاپنی بخره . یکی دو میلیون خرجش کنه میشه مثل عروس . همه لوازم یدکیش هم گیر میاد و خیلی هم راحت و خوبه . ماشین ایرانی دست دومش مفتش هم گرونه . خبر چاپ کن اگه با مردمی
 • صبا A1 ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 0
  اگه توهمه چرا اینقد شماها هول کردید؟ : عزیزم خودتم میدونی که میدونیم زور ما مردم از شماها بیشتره عزیز.
 • بی نام A1 ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  17 0
  چقدر خودروسازان بی ادب و بی تربیت هستند....این چه طرز صحبت با مردم است؟؟
 • بی نام A1 ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  10 1
  محصولات عالیه تنوع زیاده آپشن که نگو امکانات اوووف خدمات عالی گارانتی که اصلا بیسته تغییرات رو واقعا. احساس میکنیم رانا خودرو میکس شده سمند و پژو شده رانا
 • بی نام IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  18 1
  من با پراید صفرم به خاطر عیوب کارخانه تصادف کرده و از ناحیه دست چپم معلول و با بیست سال سابقه بازنشسته و منزوی شدم آرزو می کنم تمام کارکنان آن کارخانه نیز از کار بیکار و منزوی شوند...آمین
 • محمد US ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  7 0
  بابا چند سال پیش گفتید چون تو تحریم هستیم قیمت خودرو ها باید بره بالا ، قربونت برم حالا که داریم از تحریم بیرون میایم چرا قیمت خودرو نباید پایین بیاید . این آقای میر خانی رشتی به واسطه صنعت خودرو ، پروار شده و اصلا عین خیالش نیست که مردم توی این خودرو های ایرانی پر قیمت و پر هزینه ، در تصادفات جاده ای به خاطر عدم ایمنی بالا ، جان شان را ازدست می دهند خیلی از خانواده ها سرپرست خود را از دست می دهند . تبعات این که بیشتر از ، ازبین رفتن شغل های خودرو سازها است . خاک دو عالم بر سر کسی کنند که مسئول هست و مشکلات مردم را درک نمی کند .
 • بی نام IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  21 0
  من بغییر از افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودروهای ایرانی خواستار برکنار شدن این آقای متوهم هم هستم هر کس موافقه لایک کنه
 • بی نام A1 ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  15 0
  دوستان اگر این دو شرکت خودرو ها شونو نصف قیمت هم دادن باز م نخرید تا تعرفه ها را صفر کنند
 • بی ماشین A1 ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  24 0
  آقای میرخانی فکر کنم خودتم جز همون 7000 نفر هستی. و مکرو مکرالله
 • حامد IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  5 0
  خودرو ساز ها دارن خودشونو نابود می کنند توان رقابت ندارند مثل گوشی همراه ایرانی که نابود شد مردم نمی خرند چون بی اعتماد شدن و من هم نمیخرم چون از خودرو ساز ها و خودروی چینی اسیب دیدم
 • رادین A1 ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  19 0
  من یه پیشنهاد خوب به خودرو سازها دارم و اون اینه که اگه میگن نمیصرفه تولید کنن سوله ها و دستگاهاشون رو بمدت طولانی مثلاً 20 سال اجاره بدن به خودرو سازهای خارجی. اونوقت هم خودرو های بهتر و باکیفیت تر تولید میشه و هم خودروهای ارزونتر و بیکاری هم نداریم.این اقایون هم که داد میزنن نمیصرفه راحت پولشونو میگیرین و برن دنبال دنیا گردی. یه پیشنهاد هم برای مردم اینکه نخرن.
 • حسین A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  6 0
  به امید بسته شدن درهای ایران فرغون و سایپا داغون و برکنار شدن مدیران بی لیاقت و فرمایشی
 • بی نام IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  0 0
  دو
 • علی IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  11 0
  دوستان و هموطنانم در علم روانشناسی به اینگفتار حرکت رو به جلو گفته میشود ودر روانشناسی فروش در بازار به ان ایجاد عطش خرید گفته میشود یعنی با ایجاد ترس از گرانی مردم راترغیب به خرید کالایی که مشتری ندارد میکنند فقط چند ماه کافیست تا خودرو سازان شکست بخورند و اتحاد ما ملت اگاه نشان داده شود
 • محمد A1 ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  2 0
  خواهیم دید../
 • محسن IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  10 0
  این ماشینهای ایرانی که اصلا کیفیت ندارند، من خودم پرشیا دارم و کاپوت و اکثر جاهاش اینقدر شل و اویزون هستند که با ترس رانندگی میکنم. ای کاش اینها برشکست بشن و جمع کنند برن، مانند همین تلویزیون سازها که یک زمانی سنام شهاب پارس و غیره می ساختند جمع کردند و رفتن، و دیدید که سامسونگ و ال جی همه جا هست و همه هم راضی هستند. باید اینها جمع کنند برن و خودرو هم مثل تلویریون بشه تو ایران تنها راهش این هست واسلام.
 • بی نام A1 ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  4 0
  عجب. باز به اون اصفهانیه. ملتمسانه حرف میزد
 • سعید A1 ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  5 0
  سوال اینجاست آیا خودروسازی برای رفاه مردم بوجود آمده یا مردم برای پر کردن جیب خوردو ساز، مساله دیگر که بسی جای تامل دارد قوانین است که اجازه میدهد خودرو تولیدی تا سه برابر قیمت تمام شده به مردم فروخته شود، این نوعی برده داری نوین است. امیدوارم مساله خودرو از لحاظ قانونی حل بشه و قیمت همانی باشد که واقعا هزینه شده
 • arash IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  2 0
  توهم و کمبود عقل ناشی از بی فکر فرض کردن دیگرانه که برازنده خودته.با کمک دولت مفت ماشین میسازین با بیش از 100 درصد سود میدین به ملت اونم که نمیسازین اشغالای چینو مفت میخرین سر هم میکنین ولی جناب زورگیر ملت خیلیاشون میفهمن چه خبره.100 هزار نفر بیکار شن بهتره یا نارضایتی بیش از نیمی از جمعیت ایران؟در ضمن بیکار نمیشن کارای صنعتی زیاده و با اون تعرفه نجومی واردات میشه قشنگ پول داد بهشون حالشو ببرن.جیبتون ته نداره؟
 • علی IR ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  3 0
  همین که : 1. مردم رو متوهم میخونن 2. مرتبا به بیکار شدن افراد اشاره میکنن تا احساسات مردم رو برانگیزن 3. به کمپین واکنش میدن و "کمپین نه به خرید خودرو" رو به زبون میارن نشون میده که اوضاعشون بدجوری خراب و رو به انحطاطه. صحبت های شبه کارشناسی و عوام فریبانشونو فراموش کنین. یه سر به نمایشگاها بزنین تا افت قیمتها رو ببینین.نخرید تا خودتون ببینین چه بلایی سرشون میاد و قیمتها چه سقوطی میکنه.
 • طاهر IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
  2 0
  من نمیدانم نظر مرا چرا منتشر نمی کنید؟ من چیز بدی ننوشته بودم فقط نوشتم این آقایان در مصاحبه هایشان به ملت توهین می کنند. آقای شیوا قبلاً گفته بود هرکس بر اساس لیاقتش ماشین سوار می شود. این آقا هم که گفته مردم توهم زده اند. این مطالب کدامشان بر علیه امنیت ملی بوده که منتشر نکردید؟خودتان مطالب مرا با مطالبی که منتشر کردید مقایسه کنید می بینید چیز مشکل داری ننوشتم.
 • یک ایرانی A1 ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
  2 0
  متاسفم یه یک عده آدم سود جو واسه من و مردم کشورم تصمیم میگیرن
 • حسن IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
  2 0
  مردم مواظب باشند خودروسازان با ترفند فروش اقساطی می خوان خودروهای بی کیفیتشون را بفروشند گول این موارد را نخورید
 • ج ح A1 ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
  0 0
  حرف مرد یک کلامه،اگه میتونین مثلا این قوطی کبریتپرایدرو نهایت 7تومن بدید به مردم،حالا شاید دلمون واستون سوخت،اون موقع تازه باید فکر کنیم که بازم آیا این آشغال 7 تومن میارزه یا خیر؟که جوابش مشخصه، چون جنس آشغال مفتش هم گرونه،و آدم رو تو خرجای اضافی میندازه.
 • مهدی RO ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
  0 0
  یکی نیست به اینا بگه توهم تو حلق خودتون و جد آبادتون با این قوطی حلبی ها ی قلابی آدم کش.
 • علي A1 ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  0 0
  اقاي مسول عزيز كاهش قيمت چه ربطي به اخراج كارگر داره چرا سفسطه ميبافي شما مديرت مناسب بزار قول ميدم قيمت پرايد با سود خالص پنجاه درصد بازم بيشتر از ١٢ تومن نشه در ضمن همين شماها دست اندركار تنظيم قيمت ارز در داخل هستيد نرخ ارز هم دستوري ميباشد چرا نميكنيد ١٠٠٠ تومن تا نرخ اتومبيل هم يك سوم شود و ديگر احتياجي با اخراج كارگران هم نباشد.علي