عضو شورای اسلامی شهر کرج از وضعیت نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی عمومی این کلانشهر انتقاد کرد و آن را مغایر با مطالبات و انتظارات شهروندان دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین البرز به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مریم قهرمانی صارم افزود: ایران کشوری اسلامی و گره خورده با موضوعات دینی و قرآنی است و اگر مردم را به اقامه نماز اول وقت تشویق می کنیم، باید بستر مناسب برای انجام واجبات دینی را نیز فراهم آوریم. برداشت بنده با توجه به وضعیت نمازخانه های عمومی سطح شهر این است که برخی موضوعات ضروری از توجه مدیران شهری مغفول مانده و جا دارد که این نکات مورد بازخوانی قرار گیرد.
وی ادامه داد: نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی سطح شهر به لحاظ بهداشتی، زیبایی و وضعیت ظاهری در شرایط نامناسبی به سر می برند و در صورتی که مسافرین گذری و گردشگران قصد استفاده از آنها را داشته باشند، قطعا تصور بدی از شهرمان در ذهن و باور ایشان نقش می بندد. این در حالی است که شورا در جلسات علنی و غیرعلنی بارها اهمیت ساماندهی فضاهای عمومی را به مدیران شهری متذکر شده و درباره ضرورت رسیدگی به وضعیت ظاهری و باطنی این اماکن نکاتی را گوشزد کرده است.
عضو پارلمان شهری کرج با تاکید بر اینکه واحدهای زیباسازی، عمران و خدمات شهری مناطق 12 گانه شهرداری کرج بایستی نسبت به رصد وضعیت نمازخانه ها، آلاچیق ها و سرویس های بهداشتی عمومی اقدام کرده و پس از احصاء مشکلات و کاستی های موجود نسبت به رفع آنها اقدام نمایند، گفت: متاسفانه برخی سرویس های بهداشتی واقع در پارکها به دلیل عدم رسیدگی مناسب به شکل مخروبه درآمده و به محل تردد معتادان و افراد پرخطر تبدیل شده اند که این موضوع امنیت اجتماعی و فضای سالم بوستانها را با تهدید جدی مواجه می سازد.
به گفته وی، وظیفه مدیران شهری صرفا رسیدگی به وضعیت فضای سبز، آسفالت ریزی یا جدولگذاری معابر نیست بلکه موضوعاتی همچون ساماندهی نمازخانه و سرویس های بهداشتی عمومی که به ظاهر جزئی اما بسیار حیاتی هستند نیز باید در دستور کار قرار گیرد و با تشکیل کمیته ای نسبت به احصاء موارد این چنینی و انجام اقدامات عملیاتی در راستای رفع آنها اقدام نمایند.
قهرمانی از شهروندان تقاضا کرد؛ در صورت مشاهده هرگونه نارسایی و مشکلات در اماکنی همچون سرویس های بهداشتی عمومی که با سلامت و بهداشت روانی جامعه در ارتباط مستقیم است، مراتب را از طریق سامانه 137 به اطلاع مدیران شهری برسانند و همچنین از سایر کانال ها و مجاری پیگیر رفع مساله باشند.
وی در پایان بیان کرد: کشورمان سرزمینی دینی، انقلابی و قرآنی است و مردم ناظر عملکرد مسئولان بویژه در حوزه های اعتقادی و دینی هستند و قطعا مشاهده وضعیت نابسامان نمازخانه های عمومی موجبات نگرانی و دغدغه مندی ایشان را فراهم می کند که جا دارد مسئولان اهتمام بیشتری برای زیباسازی، بازسازی و مرمت نمازخانه های کنونی باشند و با تخصیص اعتبارات لازم، فرهنگ اقامه نماز اول وقت را در بین مردم بویژه نسل جوان و نوجوان نهادینه کنند.

کد خبر 452696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =