رییس سازمان بازرسی کل کشور در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مبارزه با فساد در مالزی با کنایه، عملکرد کشورهای غربی در تحویل ندادن محمود خاوری، متهم پرونده ۳هزارمیلیاردی از کانادا به ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ناصر سراج در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مبارزه با فساد که از سوی سازمان شفافیت بین‌الملل در مالزی برگزار شد گفت: با انجام اقدامات جمعی و همکاری‌های بین‌المللی، مفسدین مالی فراری، نباید هیچ پناهگاه امنی داشته باشند. کشورهای غربی به‌طور خاص و سایر کشورها باید فرش قرمز را از زیر پای مجرمین و افراد فاسد فراری جمع کنند.

او گفت: اگر کشورهای غربی با همکاری با کشورهای درحال توسعه، فرش‌های قرمزی که برای مفسدین پهن کرده‌اند را جمع کرده و زیر پایشان را خالی کنند، دیگر بهشت امنی برای آنها متصور نیست و در این صورت اقدام عملی برای مقابله جدی با فساد و بازگشت اموال و پول‌های به سرقت رفته کشورها به مبدأ تحقق خواهد یافت.

همچنین رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی و در دیدار با مسئولین و مقامات شفافیت بین‌الملل گفت: عزم مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران مقابله جدی با فساد است و در این ارتباط کلیه کشورها به‌ویژه کشورهای توسعه‌یافته باید با همکاری‌های عملی کشورهای درحال توسعه را یاری بخشیده و از مرحله حرف بیرون آمده و به‌طور واقعی این مبارزه را مؤثر و جدی سازند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور؛ در حاشیه‌ نخستین روز کنفرانس بین‌المللی مبارزه با فساد، مسئولین و مقامات کشورهای مالزی، فرانسه، آلمان، سوئد، نماینده پرتغال به‌عنوان عضو پارلمان اتحادیه اروپا و مدیران منطقه‌ای شفافیت بین‌المللی در دیدار و گفتگو با سراج، از عزم ایران برای مقابله با فساد استقبال کرد و قول مساعدت‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه‌های همکاری‌های بین‌المللی برای استرداد مجرمین و بازگرداندن اموال را مطرح کردند.

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مبارزه با فساد با حضور بیش از یک‌هزار میهمان خارجی از بیش از 130 کشور جهان در بوتراجایا برگزار شد. کنفرانس پیشین، سال 2012 به میزبانی کشور برزیل برگزار شد.

۴۷۴۷

 

کد خبر 453894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =