جمعی ازنمایندگان مجلس در آستانه نوروز به دستگاه قضا و در راس آن آیت الله صادق لاریجانی پیشنهاد کردند اسباب آزادی روزنامه نگاران و جمعی از فعالان سیاسی فراهم شود .

در همین باره امین شعبانی عضو فراکسیون خط امام(ره) با بیان اینکه مجلس از قوه قضائیه درخواست دارد قبل از سال نو کسانی را که در حوادث پس از انتخابات به عنوان مظنون به اغتشاشات دستگیر کرده اند، آزاد کند ، گفت: هرچند در این میان افرادی که واقعاً سبب ناآرامی شدند همانند حوادث عاشورا یا حمله به کوی دانشگاه باید در بازداشت باشند اما افرادی هم در این بین دستگیر شده اند که هنوز اتهامات شان ثابت نشده است.

به گزارش اعتماد شعبانی افزود: ما به عنوان نماینده مجلس از نظام و دستگاه قضا انتظار داریم روزنامه نگاران و فعالان سیاسی که تا به امروز اتهامات شان ثابت نشده و جرمی متوجه آنها نیست تا پیش از عید آزاد شوند.

درهمین حال  اسماعیلی عضو فراکسیون اصولگرایان نیز تاکید کرد  خواسته مجلس از دولت و دستگاه قضایی این است که با دستگیرشدگانی که جرم های سبک تری دارند و بعضاً جرم مشهودی متوجه آنها نیست با رافت اسلامی برخورد شود.

اسماعیلی با بیان اینکه نباید برای همه دستگیرشدگان یک نسخه پیچیده شود، گفت‌: به همه افراد بازداشت شده نمی شود در قالب یک موضوع نگاه کرد چراکه برخی از آنها مرتکب جرم شده اند، ضرر و زیان هایی به نظام و جامعه وارد کرده اند و در مقابل هستند افرادی که اتهامات بسیار سبک تری دارند.

کد خبر 45592

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =