کتابِ «دا» به چاپ صدوپنجاه‌ونهم رسید

چاپ صدوپنجاه‌ونهمِ «دا» که خاطرات یک رزمنده زن از جنگ هشت ساله ایران و عراق است و پرشُمارگان‌ترین کتاب سال‌های اخبر به شمار می‌آید، به بازار نشر آمد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «دا» که دربردارنده خاطرات سیده‌زهرا حسینی است و سیده‌اعظم حسینی آن را به نگارش درآورده، به چاپ صدوپنجاه‌ونهم رسید.

در توضیح ناشر این کتاب آمده است: «راوی این کتاب در پرداخت خاطرات خود به گونه‌ای، موضوعاتی چون روزهای آغازین جنگ، روزهای مقاومت در خرمشهر، روزهای اشغال شهر و همچنین ادامه زندگی در اردوگاه را مورد اشاره قرار داده است.»

 در این کتاب، سیده‌زهرا حسینی، خاطرات خود از روزهای مقاومت خرمشهر و روزهای پس از آن را با جزئی‌ترین موارد روایت می‌کند تا آن‌جا که این گونه جزئی‌نگری و بیان لحظه لحظه وقایع باعث شده است تا بسیاری، این کتاب را رمان بنامند.

راوی در آن روزها تنها ۱۷ سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین‌بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است.

۵۷۵۷

کد خبر 456808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  0 1
  به چه شکل؟ ناخدا صمدی بخشی از روایت‌های اشتباه این کتاب را رو کردند‌ چگونه به این شمارگان رسید؟ با ارسالش برای تمام کتابخانه‌ها و نهادها و...!
 • رفیع IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  1 0
  خدایی ارزشش رو داره...کتاب بسیار زیباییه