سرنوشت بیمه های عمر بیمه ورشکست شده توسعه چه می شود؟/ توضیح معاونت نظارت بیمه مرکزی

یکی از بیمه گذاران بیمه عمر در صندوق بیمه توسعه درباره تعیین تکلیف بیمه های عمر این شرکت ورشکست شده، سئوال پرسیده است که توضیح معاون نظارت بیمه مرکزی در این باره کافی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیمه توسعه، شرکت ورشکست شده ای که نتوانست به تعهدات خود عمل کند، برای صنعت بیمه کشور و شهروندانی که در این بیمه سرمایه گذاری کرده بودند، مشکلات زیادی را به وجود آورد.
یکی از این بیمه گذاران درباره ابهام در سرنوشت بیمه های عمر شرکت توسعه در سرویس مشکلات مردم، کامنت گذاشته. این مخاطب نوشته: با سلام ....هیچ خبرنگاری در مورد تعیین تکلیف و زمان پرداخت خسارت بیمه های عمر شرکت بیمه توسعه چیزی از مدیرکل بیمه مرکزی نمی پرسد.همه از اما و اگرهای خسارت دیدگان شخص ثالث میگویند که البته در آن مورد هم اقدامی نشده و این در حالیست که مطابق قانون بیمه کشور بیمه های عمر بهنگام پرداخت خسارت بر تمامی رشته های بیمه ای دیگر اولویت و حق تقدم دارند اما هیچکس در مورد این قانون شکنی هیچ نمیگوید.
شاید اگر از مدیریت بیمه مرکزی یا مدیرعامل جدید بیمه ایران سئوال شود ما بیمه شدگان بیمه عمر هم به پاسخ خود برسیم فراموش نشود پولی که باید بما داده شود مانند شخص ثالث نیست که خسارت باشد بله عین حق بیمه ها و پس اندازهای خود ماست که از ما دریغ میشود.

این کامنت مخاطبان به اطلاع روابط عمومی بیمه مرکزی رسید و با راهنمایی روابط عمومی بیمه مرکزی، توضیحات حبیب میرزایی معاون نظارت بیمه مرکزی درباره بیمه توسعه عینا منتشر می شود.
میرزایی در برنامه اقتصاد ایران با اجرای علی پاکزاد چند روز پیش اعلام کرد: دو منبع برای تامین مالی خسارات بیمه توسعه داریم، یکی اموال و سپرده های بیمه توسعه و دیگری نیز حق اتکایی که این بیمه در بیمه مرکزی داشته و سهم اتکای اجباری خود را برای حل مشکلات بیمه گذاران بیمه توسعه به بیمه ایران به عنوان شرکت تحویل گیرنده این بیمه بدهد.
او گفت: در پایان سال ۹۳ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بیمه مرکزی برای حل این مشکل در اختیار بیمه ایران قرار داد که خسارت ۱۶ هزار نفر تسویه و پرداخت شد. در آغاز سال ۹۴ مقداری پروسه انتقال شرکت به خاطر عدم همکاری مدیران، با تاخیر مواجه شد. با همکاری قوه قضاییه این روند در حال پیگیری است.
به گفته او خبر خوش دیگر برای زیان دیدگان این رشته این است که تا ابتدای مهرماه بخش عمده ای از اموال بیمه توسعه به بیمه ایران منتقل می شود و جبران بخش عمده ای از خسارات بیمه توسعه، تسهیل می شود.
میرزایی با اعلام اینکه بیمه ایران منابع مالی لازم را تامین و خسارت مردم را تامین می کند، گفت: امیدواریم با نقل و انتقال قطعی اموال بیمه توسعه به بیمه ایران، مشکل بخش اعظمی از زیان دیدگان حل می شود. لذا به مردم اطمینان می دهیم که خسارت بیمه توسعه را بیمه ایران خواهد داد.

او در پاسخ به این سئوال که آیا درباره بیمه های عمر پرداختها به بیمه ایران ادامه می یابد؟ گفت: کسانی که بیمه های زندگی در بیمه توسعه داشتند، تمام آمار و اطلاعات این اشخاص را در بیمه مرکزی داریم. حدود ۴۲ هزار بیمه زندگی داشته که این هم بیمه ایران رسیدگی می کند. آمار و اطلاعاتش را قرار شده بیمه توسعه در اختیار بیمه ایران قرار می دهد.
میرزایی توضیح داد: سرنوشت بیمه های عمر از دو حال خارج نیست، یا بیمه شده ها می توانند این بیمه نامه عمر را تبدیل به بیمه نامه بیمه عمر ایران کنند و ادامه دهند یا می توانند بازخرید کنند و عایداتی که پیش بینی شده در قرارداد را بر اساس تاریخ به اینها پرداخت شود و این گروه نیز به حقشان می رسند.

میرزایی همچنین در پاسخ به این سئوال که مفاد تداوم و تغییر قرارداد با بیمه ایران یا درصدها تغییر نخواهد کرد؟ جواب داد: این مسایل هنوز نهایی نشده. باید رسیدگی شود. شاید بیمه نامه جدیدی که بیمه ایران طراحی کرده است را بتوانند ادامه دهند و شرایطشان از بیمه توسعه بهتر باشد. یا اینکه بازخرید شوند.

 

۴۵۲۳۱

 

کد خبر 462169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • صمد A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
  18 1
  باسلام مشكل بيمه توسعه نيست مشكل مسئولاني هستندكه بدون پشتوانه مالي كافي به اينها مجوز مي دهندتا به مردم را سركيسه كنند؟جريان چك هاي برگشتي هم همين است؟چرا وقتي كل دارايي حقير50ميليون باشد دسته چكي در اختيار دارم كه مي توانم تا مبالغ نامحدود بنويسم
 • بی نام IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۷
  15 0
  این بخشنامه ها رو ولش کنین رک بگین که حق مردم رو میخواهید بخورید هی به هم دیگه باس ندید و بخشنامه صادر نکنین لطفا دو تا قسط بانکی مون عقب می افته ابرو واسه ادم نمیزارید بیمه توسعه اینهمه اختلاس کرده حالا هی وعده بدین
 • بی نام GB ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۱
  15 3
  با سلام لطفا تکلیف نماینده های بیمه توسعه را نیز مشخص کنید.
 • رومینا A1 ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۴
  3 1
  دوستان عزیز بیمه عمر بحثش با بیمه های دیگه مثل ثالث فرق میکنه بیمه عمر همه بیمه های خصوصی و دولتی زیر نظر بیمه مرکزی هستش و اگر بیمه ای ورشکسته شد مسئولیتش با بیمه مرکزیه