۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۴

کتاب های تفسیری اثر امام موسی صدر در همایش بین المللی «امام موسی صدر؛ انسان عقل و اخلاق» رونمایی شد.

به گزارش سرویس اندیشه خبرآنلاین از ستاد خبری همایش "بین المللی امام موسی صدر؛ انسان عقل وا خلاق" در این همایش که دیروز برگزار شد، از مجموعه کتاب‌های تفسیری امام موسی صدر که شامل پنج جلد کتاب ایشان درباره موضوع تفسیر قرآن است رونمایی شد.

«تأملی دیگر در قرآن و تفسیر»، «تفسیر سوره اخلاص»، «تفسیر سوره ناس و فلق»، «تفسیر سروه قدر» و «تفسیر سوره تکاثر» عناوین این مجموعه آثار هستند.

کتاب «تفسیر سوره اخلاص» شامل تفسیر اخلاص یک و دو است. در این کتاب می‌خوانیم: «وقتی که خداوند نسبت به همه یکی است و سر منشأ همه یکی است ، احساس یگانگی جامعه به انسان دست می دهد ...»

کتاب «تفسیرتکاثر» شامل تفسیر «تفسیرتکاثر ، مقام رسالت و ولایت » است . در این کتاب می‌خوانیم: «راهی که مسیر ما را در زندگی مشخص می کند و باعث می شود تا ما در زندگی هدفی داشته باشیم ، همان «صراط مستقیم » است و این نعمت حقیقی ارزانی شده به انسان است . »

کتاب «تفسیر سوره قدر» شامل تفسیر «تفسیریک ، 2 و سه » است . در این کتاب می‌خوانیم: «حقیقت این است که قرآن بر قلب پیامبر نازل شده ؛ قلبی که به تعبیر ادبی آسمان دنیاست .این نقطۀ اوج تفسیر بشری است . »

کتاب «تفسیر سوره ناس و فلق» شامل تفسیر «تفسیر سوره ناس و سوره فلق» است . در این کتاب می‌خوانیم: «با حسود چه می توان کرد ؟اگر محبتت را افزون کنی ، بیشتر حسادت می کند . اگر از نعمتی که خداوند به تو عطا کرده به او بدهی ، باز هم حسادتش بیشتر می شود. »

همچنین کتاب «تأملی دیگر در قرآن و تفسیر» شامل دو بخش «درباره تفسیر قرآن» و «قرآن معجزه جاودان» است که با ترجمه مهدی فرخیان و علیرضا محمودی با تیراژ 3000 نسخه و با قیمت 800 تومان منتشر شده است.

چهار کتاب دیگر نیز، با ترجمه مهدی فرخیان برای اولین بار با تیراژ 3000 نسخه با قیمت 800 تومان، توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر منتشر شده است .

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 46397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =